Informační systém MU
NESHYBOVÁ, Jarmila. Vztah benchmarkingu a rozpočtů územní samosprávy. In Zbornik prispekov z XII. ročníka medzinárodnej vedeckej konferencie pod názvon Financie a riziko. první. Bratislava: Ekonomická univerzita v Bratislavě, Národohospodářská fakulta, Katedra financí, 2010, s. 288 - 297, 9 s. ISBN 978-80-225-3089-7.
Originální název Vztah benchmarkingu a rozpočtů územní samosprávy
Název anglicky Relationship between benchmarking and local budgets
Autoři NESHYBOVÁ, Jarmila (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání první. Bratislava, Zbornik prispekov z XII. ročníka medzinárodnej vedeckej konferencie pod názvon Financie a riziko, od s. 288 - 297, 9 s. 2010.
Nakladatel Ekonomická univerzita v Bratislavě, Národohospodářská fakulta, Katedra financí
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50600 5.6 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14560/10:00049154
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-225-3089-7
Klíčová slova česky kvalita ve veřejné správě; územní-samosprávné celky; benchmarking; rozpočet
Klíčová slova anglicky quality in public adminsitration; municipalities; benchmarking; budget
Změnil Změnila: Ing. Jarmila Beránková, Ph.D., učo 62863. Změněno: 6. 1. 2011 18:39.
Příspěvek obsahuje dílčí výsledky empirického šetření, jehož primárním cílem bylo zmapovat a kvantifikovat případný vztah mezi nástroji kvality a rozpočty územně-samosprávných celků, obcí a krajů ČR. V předkládaném textu jsou uvedeny závěry týkající se vazby a pociťovaných vlivů jednoho z nejvíce rozšířeného nástroje kvality: benchmarkingu na rozpočty vybraného vzorku územně-samosprávných celků.
Anotace anglicky
This paper presents partial results of a survey, whose primary goal was to map and quantify possible relationship between the quality tools and local budgets, municipalities and regions. In this article are given the conclusions regarding to the effects and the perceived impact of one of the most widespread quality tools: benchmarking on the budgets of selected sample of municipalities
Návaznosti
GA402/08/1158, projekt VaVNázev: Implementace nových nástrojů řízení veřejných výdajů na regionální úrovni v ČR