STADLEROVÁ, Hana, Pavla NOVOTNÁ, Kateřina PLESNÍKOVÁ a Marta SVOBODOVÁ. Nová média ve výtvarné výchově. Workshop pro fakultní cvičné učitele. 2010.
Originální název Nová média ve výtvarné výchově. Workshop pro fakultní cvičné učitele.
Název anglicky New media at Art Education. Workshop for the training teachers.
Autoři STADLEROVÁ, Hana (203 Česká republika, garant, domácí), Pavla NOVOTNÁ (203 Česká republika, domácí), Kateřina PLESNÍKOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Marta SVOBODOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2010.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14410/10:00046524
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky výtvarná výchova; výtvarné vyjadřovací prostředky; nová média; profesní příprava; inovace
Klíčová slova anglicky art education; art language; new media; professional training; innovation
Změnil Změnila: Mgr. Bc. Pavla Novotná, Ph.D., učo 20806. Změněno: 15. 10. 2019 09:31.
Workshop představuje fakultním cvičným učitelům nová média jako prostředek výtvarného vyjadřování. Workshop je součástí výzkumu, který sledoval intervenující vliv zkušeností a profesní přípravy na utváření psychodidaktických dovedností studentů či již praktikujících učitelů. Výsledky výzkumu směřují ke zkvalitnění profesní přípravy učitele výtvarné výchovy primárního vzdělávání. Cílem workshopu bylo aplikovat formou experimentu inovativní intervence do profesní přípravy budoucího učitele či cvičného učitele. Workshop zahrnoval také výtvarnou experimentální dílnu s kamerou a digitálním fotoaparátem, inspirace pro praxi výtvarné výchovy, ukázky z letního video-workshopu, komentovanou prohlídku výstavy tvorby studentů učitelství pro předškolní a primární vzdělávání.
Anotace anglicky
Workshop presents the new media as means of art diction to training teachers. Workshop is a part of research focused on influences of teachers experience and training in gaining teaching skills of students or teachers in practice. The outcomes of the research leads to improve the quality of art teachers training in primary school system. The aim of the workshop was to apply the progressive interventions in teachers trainning system. Workshop art education and new media include even more experimental workshop with camera, exhibition with comments and presentation of summer film workshop.
Návaznosti
MUNI/A/1033/2009, interní kód MUNázev: Rozvoj kreativity ve školní i mimoškolní výtvarné pedagogice (Akronym: ROKREA)
Investor: Masarykova univerzita, Rozvoj kreativity ve školní i mimoškolní výtvarné pedagogice, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 09:23