Edition
První. Kraków, Obščeslavjanskij lingvističeskij atlas. Serija leksiko-slovoobrazovatělnaja. Vypusk 9. Čelověk, p. 196-197, 2 pp. 2009
V originále
Na kartě i v kommentarii predstavleno těrritorialnoje rasprostraněnije russkogo vyraženija slovo i jego leksikalnych, slovoobrazovatělnych i fonětičeskich ekvivalentov v dialektach vsej slavjanskoj gruppy jazykov. Issledovannyj matěrial podtverždajet těoriju obrazovanija slavjanskogo jazykovogo jedinstva i ego posledujuščeje dialektnoje členěnije, a v dalnějšem takže obrazovanije sovremennych slavjanskich jazykov.
In Czech
Na mapě a v kometáři je interpretováno a kometováno územní rozšíření r. výrazu slovo a jeho lexikálních, slovotvorných i hláskových ekvivalentů v nářečích jazyků celé slovanské jazykové rodiny. Zkoumaný materiál přispívá k potvrzení teorie o vzniku praslovanské jazykové jednoty a o jejím postupném nářečním štěpení ústící ve vznik současných slovanských jazyků.
In English
The map and the commentary interpret and comment upon the territorial spread of the Russian word “slovo” (in the meaning word) and its equivalents on the levels of vocabulary, word-formation and phonology, in dialects of Slavonic languages. The examined material provides a contribution that confirms the theory relating to the Proto-Slavonic language unity and its gradual dialectal splitting that resulted in the development of present-day Slavonic languages.