MISHRA, Sushil Kumar, Gabriel DEMO, Jaroslav KOČA a Michaela WIMMEROVÁ. In Silico Engineering of Proteins that Recognize Small Molecules. In Prof. Pravin Kaumaya. Protein Engineering. Neuveden: InTech - Open Access Publisher. s. 307-344. ISBN 978-953-51-0037-9. 2012.
Originální název In Silico Engineering of Proteins that Recognize Small Molecules
Název česky In Silico inzenyrstvi proteinu rozpoznavajici male molekuly
Autoři MISHRA, Sushil Kumar (356 Indie, domácí), Gabriel DEMO (703 Slovensko, domácí), Jaroslav KOČA (203 Česká republika, domácí) a Michaela WIMMEROVÁ (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Neuveden, Protein Engineering, od s. 307-344, 38 s. 2012.
Nakladatel InTech - Open Access Publisher
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor 10600 1.6 Biological sciences
Stát vydavatele Chorvatsko
Forma vydání tištěná verze "print"
WWW URL URL
Kód RIV RIV/00216224:14740/12:00057223
Organizační jednotka Středoevropský technologický institut
ISBN 978-953-51-0037-9
Klíčová slova česky in silico protein struktura mutageneze docking specifita
Klíčová slova anglicky in silico protein structure mutagenesis docking specificity
Štítky ok, rivok
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Olga Křížová, učo 56639. Změněno: 10. 4. 2013 00:44.
Protein engineering is a rapidly evolving discipline, with much research currently focused on understanding the catalysis, specificity, stability, and folding of proteins, structure-function relationships and protein design principles. Engineered proteins are now successfully being used in biotechnology and in therapeutic settings. Advances in technology and genetic and chemical techniques have enabled a competitive edge in developing improved protein and peptide based therapeutics with reduced immunogenicity, improved safety and greater effectiveness.
Anotace česky
Proteinove inzenyrstvi je rapidne se rozvijejici disciplinou, zamerujici se v soucasnosti k pochopeni katalyzy, specificity, stability a usporadani proteinu, strukturne-funkcnim vztahum a proteinovemu designu pouzivanemu v biotechnologiich a v terapeuticke lecbe. Pokroky v technologii a genetickych a chemickych technikach umoznili rozsireni moznosti ve vyvoji leciv zalozenych na vylepsenych proteinech a peptidech se zmensenou imunogenicitou, lepsi bezpecnosti a vetsi efektivitou.
Návaznosti
ED1.1.00/02.0068, projekt VaVNázev: CEITEC - central european institute of technology
GAP207/10/0321, projekt VaVNázev: Enzymy metabolismu mannosidů v přípravě N-acetyl-mannosaminových struktur
Investor: Grantová agentura ČR, Enzymy metabolismu mannosidů v přípravě N-acetyl-mannosaminových struktur