HELÁN, Robert a Radomíra BEDNÁŘOVÁ. Medical Writing for Real Purposes: Health Information Leaflets for International Students at Masaryk University. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2012. 8 s. ISBN 978-80-210-5770-8.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Medical Writing for Real Purposes: Health Information Leaflets for International Students at Masaryk University
Autoři HELÁN, Robert a Radomíra BEDNÁŘOVÁ.
Vydání 1. vyd. Brno, 8 s. 2012.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Učební texty pomůcky (vč. dílčích kapitol v učebnicích)
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Centrum jazykového vzdělávání
ISBN 978-80-210-5770-8
Štítky Munipress
Změnil Změnila: Mgr. Radka Vyskočilová, učo 2368. Změněno: 11. 7. 2013 10:43.
Anotace
The Language Centre at the Medical Faculty offers courses on medical English for pregraduate students. As experienced in the lessons as well as generally, there is a need and demand for more writing practice. The following activity aims at developing students’ writing skills based on real-life situations. They are given an opportunity to design, edit and produce a peer-reviewed health information leaflet for English-speaking audience, accompanied with a subsequent review by a medical expert in the field.
Anotace česky
Materiál vychází z žánrových metod výuky psaní. Průběh výuky je rozdělen do čtyř kroků: 1. příprava na psaní prospektů, 2. analýza existujících prospektů, 3. tvorba vlastních prospektů a 4. evaluace vytvořených prospektů. Daný postup umožní studentům se postupně obeznámit s žánrem tohoto typu zdravotních publikací a psaného jazyka, který se v nich používá. Náplň aktivity, práce ve skupinách a vzájemné hodnocení je pro studenty vysoce motivující. U studentů se zároveň zvýší povědomí o důležitosti procesu psaní.
Návaznosti
CZ.1.07/2.2.00/07.0442, interní kód MUNázev: Kompetence v jazykovém vzdělávání na Masarykově univerzitě - COMPACT (Akronym: COMPACT)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Kompetence v jazykovém vzdělávání na Masarykově univerzitě - COMPACT, 2.2 Vysokoškolské vzdělávání
VytisknoutZobrazeno: 15. 8. 2022 21:26