SMOLKA, Ondřej, Ivona ZÁLEŠÁKOVÁ RUTAROVÁ, Jana ŘEZANINOVÁ, Pavol SEMAN a Ivan STRUHÁR. Zhodnocení intervenčního programu osob s predispozicí k metabolickému syndromu. In odborná konference Tělovýchovné lékařství 2012. ISSN 1210-5481. 2012.
Originální název Zhodnocení intervenčního programu osob s predispozicí k metabolickému syndromu
Název česky Zhodnocení intervenčního programu osob s predispozicí k metabolickému syndromu
Název anglicky Evaluation of an intervention program for persons with a predisposition to metabolic syndrome
Autoři SMOLKA, Ondřej (203 Česká republika, garant, domácí), Ivona ZÁLEŠÁKOVÁ RUTAROVÁ (203 Česká republika, domácí), Jana ŘEZANINOVÁ (203 Česká republika, domácí), Pavol SEMAN (203 Česká republika, domácí) a Ivan STRUHÁR (703 Slovensko, domácí).
Vydání odborná konference Tělovýchovné lékařství 2012, 2012.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 30000 3. Medical and Health Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14510/12:00059655
Organizační jednotka Fakulta sportovních studií
Klíčová slova česky metabolický syndrom; pohybová aktivita; prevence
Klíčová slova anglicky metabolic syndrome; physical activity; prevention
Štítky rivok
Změnil Změnila: Mgr. Eva Špillingová, učo 110713. Změněno: 15. 4. 2013 09:56.
Cílem sdělení je představit studentský projekt zaměřený na primární prevenci metabolického syndromu. Projekt sledoval změny v průběhu čtyř měsíců u sledovaných antropometrických a biochemických ukazatelů a zúčastnilo se ho 53 osob (z důvodu onemocnění bylo na konci měření o 2 osoby méně). Intervence se skládala z pravidelné pohybové aktivity, kognitivně-behaviorální a výživové intervence. Porovnáním vstupního a konečného měření jsme potvrdili účinnost primární prevence v boji proti metabolickému syndromu.
Anotace anglicky
The aim of the communication is to present the student project focused on primary prevention of metabolic syndrome. The project followed the changes in the course of four months in the case of anthropometry and biochemical indicators and attended it 53 persons (due to illness, it was at the end of the measurement of 2 persons). The intervention consisted of regular physical activity, cognitive-behavioral and nutritional intervention. By comparing the input and final measurements, we have confirmed the effectiveness of primary prevention in the fight against metabolic syndrome.
VytisknoutZobrazeno: 28. 3. 2024 18:13