SIDELNIKOVA, Anna. Semantika terminov „jazyk“ i „reč“ v vuzovskoj učebnoj literature. In PhDr. Jan Vorel, Ph.D., Mgr. Ireneusz Hyrnik, Ph.D. SLAVICA IUVENUM VIII. mezinárodní studentská vědecká konference Filozofická fakulta Ostravské univerzity. první. Ostrava: Ostravská univerzita, Filozofická fakulta, Ostrava, 2007. s. 49-52. ISBN 978-80-7368-407-5.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Semantika terminov „jazyk“ i „reč“ v vuzovskoj učebnoj literature
Název česky Sémantika termínů „jazyk“ a „řeč“ ve vysokoškolské naučné literatuře
Název anglicky Sematics of terms „language“ and „speech“ in college educational literature
Autoři SIDELNIKOVA, Anna (643 Rusko, garant, domácí).
Vydání první. Ostrava, SLAVICA IUVENUM VIII. mezinárodní studentská vědecká konference Filozofická fakulta Ostravské univerzity, od s. 49-52, 4 s. 2007.
Nakladatel Ostravská univerzita, Filozofická fakulta, Ostrava
Další údaje
Originální jazyk ruština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14210/07:00059856
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 978-80-7368-407-5
Klíčová slova anglicky linguistic; term; language; speech; educational literature; dictionary; terms confusion
Štítky RIV - zkontrolováno
Změnil Změnila: Mgr. Anna Sidelnikova, učo 281842. Změněno: 12. 2. 2015 11:15.
Anotace
V staťe rassmatrivajetsa ves’ma važnaja dla sovremennogo jazykoznanija pronlema: smešenije takich bazovych lingvističeskich terminov kak „jazyk“ i „reč“ v učebnoj literature. Neposredstvennym objektom issledovanija javlajutsa slovari, učebniki i učebnyje posobija, na materiále kotorych i privodatsa primery smešenija terminov „jazyk“ i „reč“, a takže izlagajutsa osnovnyje pričiny etogo smešenija.
Anotace česky
Článek řeší hodně důležitý v současné jazykovědě problém: nejasnost v používání v naučné literatuře takových základních lingvistických termínů jaké jsou „jazyk“ a „řeč“. Předmětem výzkumu jsou slovníky, učebnice a naučná literatura. Na základě jejích analýzy jsou uvedeny příklady nejasného použití termínu „jazyk“ a „řeč“ a také základní příčiny vzniku nejasných situaci.
Anotace anglicky
The article deals with rather serious problem of contemporary linguistics – confusion of basic linguistic terms „language“ and „speech“ in educational literature. The objects of analysis are dictionaries, textbooks and study guides, on the basis of which examples of terms confusion are shown and the main reasons of such a confusion are given.
VytisknoutZobrazeno: 27. 9. 2022 02:41