EN

Teorie a praxe rozvoje měst a obcí

HRABALOVÁ, Simona. Teorie a praxe rozvoje měst a obcí. 1. vydání. Brno: Masarykova univerzita v Brně, 2004. 99 s. ISBN 80-210-3356-8.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Teorie a praxe rozvoje měst a obcí
Název anglicky Theory and practice of towns and municipalities development
Autoři HRABALOVÁ, Simona.
Vydání 1. vydání. Brno, 99 s. 2004.
Nakladatel Masarykova univerzita v Brně
Další údaje
Typ výsledku Odborná kniha
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW Internetové stránky předmětu
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 80-210-3356-8
Klíčová slova anglicky municipalities and towns; functions of municipalities; tools of financial management; municipal budget; public services
Štítky functions of municipalities, municipal budget, municipalities and towns, Public Services, tools of financial management
Změnil Změnila: Ing. Simona Hrabalová, Ph.D., učo 20185. Změněno: 20. 7. 2004 15:13.
Anotace
Publikace se zaměřuje na vysvětlení základních funkcí obcí a měst, které ve společnosti plní, a vymezení nástrojů, které obcím pomáhají řídit rozvoj jejich území. Pozornost je věnována zejména finančním nástrojům řízení - rozpočtu a rozpočtovému výhledu, postupům a metodám jejich tvorby a vypovídací schopnosti informací v nich obsažených. Srovnávány jsou teoretické přístupy k dané problematice se současnou praxí v České republice.
Anotace anglicky
Publication is oriented to explanation of basic functions of municipalities and towns in the society and definition of instruments for managing cities development. With attention of municipal budget and multiyear budgeting, methodology of their creation and informations which they can bring. The publication compares the theoretical approaches with current practices in the Czech Republic.
VytisknoutZobrazeno: 16. 2. 2019 19:30

Další aplikace