V bakalářské diplomové práci s názvem Umění v reflexi Vincenta van Gogha autorka rozebírá názory tohoto malíře na umění, kulturu a společnost. V první části práce se zaobírá teoriemi umělců a situací v uměleckém světě 19. století. Dále se už věnuje van Goghovým názorům na umění, s akcentem na malířství. Vybrané otázky jsou pak podrobeny komparaci s názory dalších umělců 19. století a na interpretacích historiků umění je poukázáno na možnosti různých výkladů výtvarných děl. Cílem práce je systematické shrnutí názorů Vincenta van Gogha na umění.