Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1  ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  ... 84 »

Plnění šablon v novém

Informačně přínosné | 1 | 1
referent

Připravili jsme upravenou verzi aplikace Plnění šablon. Jedná se především o
designové změny pro pohodlnější práci.
Nově přibyly ikonky pro editaci a mazání, je také možné přesouvat sekce či
předměty přetažením myší. Zpřehledněno bylo rovněž kopírování šablon.

Studium -> Plnění šablon

Nová aplikace Průzkumy

Zajímavé | 3 | 3
uživatel
Zveřejnili jsme novou aplikaci, která slouží k vytváření dotazníků a anket nejen pro uživatele v IS MU, ale i mimo něj.
Aplikaci může využít kdokoliv v ISu, pro uživatele s právem (s_studium či e_pruzkum) je k dispozici řada pokročilých nastavení, včetně automatického zasílání e-mailů respondentům.

Aplikaci naleznete přímo na titulní stránce IS MU (Osobní administrativa - > Průzkumy).

K dispozici je i nová nápověda, podrobné návodky naleznete také přímo v aplikacích.
(Nápověda -> Komunikace… Průzkumy)

Vzdálená manipulace s poznámkovými bloky

Zajímavé | 1 | 1
RNDr. Patrícia Eibenová (abs FI MU), učo 208145
učitel
Nová aplikace API poznámkových bloků je rozhraní, které slouží k manipulaci s poznámkovými bloky prostřednictvím aplikací externích systémů. Je tak možné vzdáleně založit poznámkový blok, upravit jeho obsah, ale také zjišťovat základní údaje o předmětu, seminárních skupinách, zapsaných studentech atd.
Před použitím je nutné vytvořit klíč, který je platný k danému předmětu a období. Aplikaci pro vytvoření klíče naleznete v Záznamníku učitele -> Poznámkové bloky -> Vstupy / výstupy -> Povolení API.

Více informací o API i popis možných operacích naleznete v nápovědě: https://is.muni.cz/auth/napoveda/ucitel/bloky_api

Vyhledávací formulář v agendách studijního oddělení

Zajímavé | 5 | 5
referent

Pro studijní agendy, ve kterých se vybírá z uložených dotazů, jsme zveřejnili
upravenou verzi výběrové roletky. Nově lze zobrazované prvky omezit zadáním
části názvu dotazu do vyhledávacího políčka.

Úprava se týká volby dotazu pro hromadný výběr studentů, volby připraveného
popisu v tisku sestav a sad výběrů dat pro export z přihlášek.

« 1  ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  ... 84 »