Zamir Saidov
19. července v 19:02nové
Dobrý den. Když se dívám na webu, tak je tam napsáno, že pro bakalářské finance je jen prezenční studium. Existuje nějaký spusob to změnit?
Moc mě táto oblast zajímá, ale já bohužel pracuji na plný úvazek.
Dobrý den,


bohužel Vás musím zklamat, bakalářský studijní program Finance je nabízen pouze v prezenční formě studia.


V kombinované formě je nabízen pouze bakalářský profesní program Finance, účetnictví a daně (dále jen „FÚD“). Nicméně z důvodu celkového rušení kombinovaného studia na ECON MUNI bude příští akademický rok posledním, kdy budou do programu FÚD nabíráni noví studenti. Současně se předpokládá, že do FÚD budou přijímáni primárně studenti, kteří již splnili část podmínek studia (tj. formou celoživotního vzdělávání absolvovali část povinných předmětů) a mají reálnou šanci ukončit studium dříve než za 3 roky. Z tohoto důvodu bude součástí přijímacího řízení test zaměřený na znalosti z povinných předmětů prvních dvou let studia FÚD. Uchazečům, kteří nemají tyto předměty absolvovány, proto není doporučováno přihlášku podávat, protože budou mít malou šanci na úspěch v přijímacím řízení.


V současné době ale na ECON MUNI pracujeme na rozvoji tzv. mikrocertifikátů, v jejichž rámci bude možné studovat v rámci celoživotního vzdělávání vybrané předměty. Více o mikrocertifikátech můžete najít zde: https://www.muni.cz/pro-media/tiskove-zpravy/masarykova-univerzita-vydala-prvni-mikrocertifikaty-prinesou-revoluci-do-profesniho-vzdelavani


V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne
Filip H.