last modified 27/2/2019 10:23 new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!

Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Nina Ivančíková
9/2/2023 16:31new
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či je po vyštudovaní kombinovaného štúdia Psychológie ako hlavný predmet a Sociológie ako vedľajší, možné vykonať psychoterapeutický výcvik a následne vykonávať prácu terapeuta.
Ďakujem za odpoveď!
10/2/2023 09:42new
Dobrý den,
záleží na tom, o jaký konkrétní výcvik by se jednalo. Pokud by měl být orientován na zdravotnictví a vy byste se chtěla stát psychoterapeutkou ve zdravotnictví, je bezpodmínečně nutné absolvovat jednooborovou psychologii.
Nikol Kov
last modified 23/5/2023 09:53 new
Dobrý den, 

chtěla bych studovat psychologii a potřebuji se zeptat na pár otázek.

  1. Budu se na psychologii učit biologii? Popřípadě potřebuji mít maturitu z biologie?
  2. Musím psychologii kombinovat s jiným oborem? Je lepší to kombinovat? Popřípadě s jakým oborem je nejlepší psychologii kombinovat když se ráda věnuji společenským vědám?
  3. Jakým způsobem je nejlepší se učit na přijímací zkoušky? Budou mi na ZSV stačit materiály ze střední školy (gymnázium) nebo mám hledat i jinde?

Předem děkuji za odpověď

25/5/2023 10:30new
Dobrý den,
1. Maturitu z biologie mít nemusíte. V některých předmětech se však biologická témata vyskytnou - zejména v neuropsychologii.
2. Psychologii můžete kombinovat s kterýmkoliv dalším oborem na MU, který to umožňuje. Lepší je vybrat nějakou kombinaci v rámci Fakulty sociálních studií, třeba sociologii, environmentalistiku...snáze sestavíte rozvrh. Ale pozor - pokud plánujete pracovat v oblasti klinické psychologie, musíte vystudovat kompletní jednooborovou psychologii.
3. Přijímací zkoušky zajišťuje společnost SCIO. Informace o nich najdete zde: https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23325-psychologie a přesnější informace o testech pak tady: https://www.scio.cz/nsz/testy/
Simona Culková
1/6/2023 19:52new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je součástí přijímacího řízení i ústní pohovor či odevzdání portfolia či něco podobného? A také, je většina materiálů, z kterých studenti psychologie obecně čerpají, v angličtině? Nejsem zvyklá číst odborné články v angličtině, a obávám se, že by to pro mě mohl být značný problém.
Předem děkuji za odpověď.
2/6/2023 10:25new
Dobrý den,
součástí přijímacího řízení není žádný pohovor, jde výhradně o testy organizované společností SCIO. Pokud jde o angličtinu, je naprosto nezbytná - čtení knih a dalších textů v angličtině je povinnou součástí studia, vlastně jen málo současných odborných pramenů je v českém jazyce. V rámci studia je nutné absolvovat i nejméně 2 předměty, které jsou v angličtině vyučovány celé, a absolvovat z ní zkoušku.
M J
19/11/2023 14:51new
Dobrý den, chtěl jsem se dotazat či je možné si promluvit s nekým ze školy, kdo by mi pomohl při výběru správného oboru.
Děkuji
22/11/2023 12:01new
Dobrý den, záleží na tom, mezi jakými obory se rozhodujete...můžete prosím svůj dotaz poněkud upřesnit?