Vlákno: Dotaz/
Nikola Vondráčková
9. 3. 2023 20:24nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je možné studovat obor sociální práce pro magisterské studium pokud jsem jako bakalářské studium absolvovala obor Andragogika, taktéž mám vystudovanou VOŠ sociálně právní a jsem sociální pracovník. Moc děkuji za odpověď.
13. 3. 2023 02:04nové
Vážená paní Vondráčková, děkuji za Váš zájem o studium sociální práce na naší katedře. Mrzí mě to, ale Vaši přihlášku bychom nemohli akceptovat z důvodu nesplnění podmínek přijetí. Odbornou způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka získají v magisterském stupni studia pouze ti uchazeči o magisterské studium sociální práce, kteří jsou absolventi bakalářského studijního programu zaměřeného na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zvláštního právního předpisu. Podrobněji vysvětluje Zákon o sociálních službách č. 108/2006 Sb., § 110. Andragogika zde bohužel uvedena není. Děkuji za pochopení. Zdraví Zdeňka Dohnalová
30. 3. 2023 21:20nové

Dobrý den,

navazující magisterské studium sociální práce je primárně určeno pro absolventy bakalářské studia sociální práce, případně dalších oborů, které jsou uvedeny v §110 Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Z podání přihlášky vás samozřejmě nemůžeme vyloučit, přestože jste absolvovala na bakaláři jiný obor. Nicméně nahlédněte prosím pečlivě podmínky přijímacího řízení (co musíte doložit) a zejména kritéria hodnocení (tzn. co a jakým způsobem bude bodově hodnoceno)