23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Martin Tomčal
5/2/2019 17:42new
Dobrý den, zajímalo by mě, jak se postupuje, když si podám přihlášku na 2 obory Lékařské fakulty : Laboratorní diagnostika a Zdravotní záchranář pokud jsou přijímací zkoušky ve stejný den 20.6.2019. Děkuji
11/3/2019 13:05new

Dobrý den,

omlouvám se, ale váš dotaz se ke mně dostal až nyní. Doufám, že jste se již informoval na studijním oddělení. Zkoušky by měly být totožné.

S pozdravem

Prim. MUDr. Dagmar Seidlová, Ph.D.
Veronika Bobková
4/1/2020 21:16new
Dobrý den,
chtěla jsem se Vás zeptat, zda nemáte na stránkách ohledně bakalářského studia zdravotnického záchranáře chybu. Uvažuji o studiu v tomto roce a na stránkách jsem se dočetla, že fyzické testy se měly konat v dubnu minulého roku (2019), i když přihlášky se mohou posílat až do konce února 2020. Smím se tedy zeptat, jestli jsem ty fyzické testy opravdu už propásla nebo se jedná o chybu data a testy proběhnou v dubnu 2020?
Děkuji moc za odpověď,
Veronika Bobková
3/3/2020 08:49new
Dobrý den, děkujeme za dotaz a upozornění. Můžete nám prosím poslat odkaz na stánku? Určitě se jedná o chybu, TSP se uskuteční v roce 2020. S pozdravy, Michal Pospíšil
last modified 11/10/2020 11:49 new
Dobrý den,
mohl bych se zeptat, jaké oprávnění má zdravotnický záchranář při poskytování přednemocniční péče? Bylo mi řečeno, že bez dozoru doktora nemůže záchranář poskytovat složitější péči o pacienta. Například jaké konkrétní úkony nemůže záchranář provádět, u jakých naopak musí být přítomnost doktorkého personálu a co se děje v případě, že doktor není na blízku?
Děkuji
5/3/2021 21:48new
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ma nezloženie jednej časti fyzických testov automaticky diskvalifikuje aj z ostatných (napr. ak nedam zhyby, môžem stále získať body za beh a motoricky test)? Ďakujem
Neli Kz
25/10/2022 18:05new
V popisu přijímacího řízení jen stojí, že uchazeči musí mít dokončené středoškolské vzdělaní/mít maturitní vysvědčení, ale není upřesněno, jestli mají specifické výsledky maturity a obecně středoškolská vysvědčení na přijímací řízení nějaky dopad, kromě toho, že je povinné je mít. Je to tedy tak, že vůbec nezáleží na známkách z střední školy, ani maturitních, ani z ostatních středoškolksých vysvědčení, pokud tedy člověk střední školu/maturitu udělal? Dobré známky nepomáhají uchazeči a špatné mu nijak neuškodí? Předem děkuji za Váš čas.
27/10/2022 13:12new

Dobrý den,

ano, přesně tak, jak je uvedeno. Studenti nejsou dle vysvědčení nijak zvýhodňováni nebo bodováni.
S pozdravy
Michal Pospíšil
Neli Kozáková
14/10/2022 19:00new
Dobrý den, ráda bych se prosím zeptala, jak to funguje s nabídkou zahraničního studia pro studenty Zdravotnického záchranářství. Mají také možnost se účastnit výměnných pobytů na partnerských univerzitách, ERASMUS, CEEPUS, AKTION, atd., jako studenti ostatních programů? Ptám se, protože ze všech dostupných informací se tento bakalářský program rozhodně zdá unikátní (letní výuka, speciální výcviky, praxe se záchranou službou a podobnými, tělesná výchova/fyzický výcvik, atd.) a napadlo mě tak, jestli to náhodou nějak neovlivňuje možnost zahraničních pobytů a kdyby ano, tak jak?. Předem mockrát děkuji za Váš čas :)
17/10/2022 07:43new
Dobrý den,
děkujeme za velice relevantní dotaz. Momentálně je vyjednána spolupráce s Edge Hill Unviersity v Manchasteru (UK) v rámci praktického pobytu - to znamená, že zde studenti mají domluvenou dvou-měsíční stáž ve výjezdových skupinách záchranné služby a případně v nemocnicích v rámci ERASMUS programu (momentálně speciální grant pro země mimo EU). Tyto klinické stáže jsou započítáný a nahrazují povinné letní praxe ve druhém ročníku.
Jelikož není v mnoha zemích program s podobným kurikulem, není v naší nabídce zatím jiná volba, ale aktivně pracujeme na rozšíření portfolia.
S pozdravy
Michal Pospíšil
Neli Kz
22/10/2022 21:21new
Jasně, chápu. Mockrát Vám děkuji za odpověď.
Ondřej Hubálek
3/2/2022 15:42new
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaké konkrétní navazující programy nabízí Masarykova univerzita po bakalářské oboru Zdravotnický záchranář? Předem děkuji za odpověď.
7/2/2022 18:41new
Dobrý den,
momentálně na MU není otevřený navazující studijní program vyloženě zaměřený na zdravotnické záchranářství. Specializace např. v urgentní medicíně momentálně spadá do postgraduálního vzdělávání v rámci certifikovaných kurzů.
S pozdravy
Michal Pospíšil
28/6/2022 20:13new
Dobrý den, rád bych navázal doplňujícím dotazem. Je tedy možné po dostudování zdravotnického záchranáře pokračovat v nějakém navazujícím magisterském studiu na MU? Případně, v jakých konkrétně? (nemusí jít nutně o zaměření na záchranářství) Děkuji za odpověď.
Thread: Dotaz/
Tomáš Novák
17/2/2021 10:59new
Dobrý den,
chtěl bych se touto cestou zeptat zda je možné na Lékařské fakultě vaši univerzity konat v jeden den přijímací řízení na dva obory. Konkrétně obor Fyzioterapie a Zdravotnický záchranář. Ptám se jelikož na stránkách je uvedeno, že náhradní termín přijímacího řízení není možný a přijímací řízení na těchto obrech jsou v jeden den a to 24.6.
Děkuji za odpověď
Novák Tomáš
31/8/2021 18:04new
V podmínkách přijímacího řízení je jednoznačněš uvedeno, že přijímací zkoušky na bakalářské programy se konají pouze jednou, každý uchazeč je pozván na takovou kombinaci testů, aby postihla všechny programy, na které si podal e-přihlášku ke studiu. Body z přijímacích testů se započítají do všech e-přihlášek.
Tom Kašpar
last modified 31/8/2020 23:18 new
Dobrý den, jelikož už jsem zdravotnický záchranář (DiS.) a chtěl bych si dodělat Bc., dovolil bych se zeptat, zda fakulta plánuje v dohledné budoucnosti otevření studijního oboru zdravotnické záchranářství také v kombinované formě. Děkuji za Vaši odpověď.
2/9/2020 10:40new
Dobrý den, vážený pane kolego,
děkujeme za dotaz. V nejbližší době bohužel neplánujeme otevřít distanční formu studia pro zdravotnické záchranáře.
S pozdravy
Michal Pospíšil
Natálie Rejnková
24/1/2020 16:03new
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli na studium Zdravotnický záchranář musím mít vystudovanou Zdrávku, nebo jestli stačí maturita z jakékoliv jiné školy. Děkuji.
27/1/2020 08:05new

Dobrý den,

podmínkou je úspěšně složená maturitní zkouška. Na jaké střední škole není specifikováno.

Prim. MUDr. Dagmar Seidlová, Ph.D.
garant oboru