23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Alexandra Bobáňová
2/11/2023 12:23new
Nevím zda mám ještě šanci se do tohoto kurzu přihlásit a kolik je školné. Moc děkuji Bobáňová
2/11/2023 13:23new

Dobrý den,

přijímací řízení na akademický rok 2024/2025 začalo 01. 11. 2023 a skončí 29. 02. 2024. Bakalářský program Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání je možné studovat v kombinaci s programem Dějepis se zaměřením na vzdělávání (buď prezenčně, anebo kombinovaně = dálkově). Přijímací zkouškou je Test studijních předpokladů (TSP), avšak pozor! Pokud se hlásíte na Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání (vč. kombinace s dějepisem), můžete požádat o prominutí TSP z těchto důvodů:
a) Uchazeč*ka se umístil*a na 1.–3. místě v kategoriích recitace nebo hudebního projevu v rámci krajského kola soutěžní přehlídky Ars Poetica.
b) Uchazeč*ka se umístil*a na 1.–3. místě v ústředním kole konverzační soutěže v ruském jazyce.
c) Uchazeč*ka získal*a mezinárodní certifikát o znalosti ruského jazyka na úrovni B1 a vyšší.
d) Uchazeč*ka získal*a osvědčení o absolvování státní jazykové zkoušky základní (B1) z ruského jazyka.
Studium je bezplatné, pokud nemáte za sebou několik neúspěšných studií na českých VŠ.
Michaela Dzuriková
last modified 09 January at 18:47 new

09 January at 13:13new

Dobrý den,

ano, v maturitním vysvědčení je uvedena jazyková úroveň.
Ještě bych Vás upozornila na následující možnost: pokud si podáte přihlášku na kombinaci oborů (např. RJ + dějepis, RJ + čeština, RJ + zeměpis ad.) a splníte podmínky prominutí TSP např. doložením certifikátu o znalosti ruštiny na úrovni B1, pak prominutí TSP platí pro CELOU zvolenou kombinaci studijních oborů :) Pokud však na jednom ze zvolených oborů je oborová přijímací zkouška (např. RJ + AJ) nebo talentová zkouška (např. RJ + výtvarná výchova), musíte tyto oborové / talentové zkoušky úspěšně složit.

S pozdravem
A. Sokolova
Matouš Mlčkovský
1/10/2022 00:03new
Dobrý den, chci se zeptat, zda li pro studium RJ se zam. na vzdělávání potřebuji znát ruský jazyk předem a nebo se do programu mohou hlásit i začátečníci? Předem děkuji za odpověď! Mlčkovský Matouš
1/10/2022 11:23new
Dobrý den,
do programu se mohou hlásit i začátečníci. Přijímací zkouškou je TSP, žádný test z RJ se nedělá. Pro snadnější vstup do studia všem začátečníkům nabízíme intenzivní Úvodní kurz ruštiny, který se koná týden před začátkem podzimního semestru.

S pozdravem
A. Sokolova
garantka studijního programu
Barbora Čábelková
29/11/2020 08:50new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké dny a jak často se při kombinovaném studiu chodí na fakultu? A také, zda je studium nějak věkově omezené?
Moc děkuju za odpověď.
Hezký den, Barbora
30/11/2020 09:31new

Dobrý den, Barboro,

studium není nijak věkově omezeno. Studenti kombinované formy mají výuku výhradně v pátek a výjimečně v sobotu (např. přednášky z pedagogiky a psychologie). Docházka u studentů kombinované formy se neeviduje, všechny materiály jsou k dispozici jak v tištěné, tak v interaktivní / online podobě.

S pozdravem
A. Sokolova
Michal Dekan
9/12/2020 17:25new
Dobry den Anastasijo,
jak casto se do skoly v patek chodi a na jak dlouho (u kombinovaneho studia)?
9/12/2020 17:53new

Dobrý den, Michale,

v rámci studia (prezenčního nebo kombinovaného) na PdF máte předměty dvou směrů (RJ + pedagogika a psychologie, tzv. společný základ) nebo tří směrů (RJ + pedagogika a psychologie + další obor). U studentů kombinované formy se týdny výuky střídají, např. sudé týdny jsou předměty z RJ, liché týdny jsou předměty z dalšího oboru a/nebo pedagogiky a psychologie. Pokud semestr čítá 12 týdnů, celkem 6 týdnů (6 pátků) budete mít rozvrh výuky RJ.
Výuka studentů kombinované formy probíhá ve dvouhodinových blocích, např. 8:00-9:50 fonetika RJ, 10:00-11:50 praktická jazyková cvičení, 12:00-13:50 konverzační cvičení, 14:00-15:50 jazykový seminář. U studentů kombinované formy se neeviduje docházka (nemusíte být přítomen na všech hodinách; povinné domácí úkoly však musíte odevzdávat dle pokynů vyučující/ho). Všechny studijní materiály jsou k dispozici v Informačním systému MU. Jsou také možné konzultace s vyučující(m) předmětu. Ke všem předmětům jsou opory a interaktivní osnovy, které obsahují jak texty (teorie, cvičení), tak i multimediální zdroje (např. videa a poslechy v RJ).
Michal Dekan
last modified 10/12/2020 16:02 new
Dekuji moc za odpoved, prihlasku uz mam podanou do kombinovane formy, tak jsem zvedavej jak zvladnu tsp a nasledne studium pri zamestnani. Pokud je normalni stav (neni covid) vyuka probiha v ucebnach na Porici nebo je online?
EDIT: Castecne jsem plany v ISu prochazel a vsiml jsem si, ze u nekterych predmetu je psano vyucovano online nebo castecne online, proto se ptam :)
10/12/2020 16:58new
1/1
Za normálních (=necovidových) okolností výuka probíhá v učebnách na Poříčí 7/9. U studentů kombinované formy zvažujeme také to, že se přednášky budou nahrávat. Popř. jsou k dispozici záznamy přednášek z předchozích semestrů.
Ad EDIT: poznámka "vyučováno online" nebo "částečně online" se týká aktuálního semestru, který začal kontaktní výukou (výukou na fakultě), ale pokračoval výukou hybridní (online + osobní konzultace). Každopádně covidové období ukázalo jiné možnosti vzdělávání a zprostředkování informací - obzvláště studentům kombinované formy, kteří ve většině případů pracují a studují zároveň.
28 February at 20:52new
Dobrý den,
prosím jaká je cena jednoho semestru bakalářského studia Ruského jazyka se zaměřením na vzdělávání na Masarykově univerzitě v kombinované formě?
Děkuji, G. Domová
28 February at 21:13new
Dobrý den, studium je zdarma, pokud nemáte několik neúspěšných / neukončených VŠ studií za sebou. S pozdravem A. Sokolova