Vlákno: studium/
Štěpánka Špačková
28. 11. 2019 22:24nové
Zdravím,
pokud letos úspěšně dokončím bakalářské studium na Univerzitě Jana Amose Komenského obor speciální pedagog - vychovatelství je možné navazovat na vaší škole na navazujícím magisterském studiu Speciální pedagogika (Specializace 5 - souběžné postižení více vadami) (prezenční nebo kombinované studium v češtině) ? Děkuji za info.
30. 11. 2019 20:41nové
Dobrý večer,
zdravím Vás a sděluji, že se můžete na program nav. mag. stud. SP specializace 5 - přihlásit. Předpokládá se, že budete mít znalosti v rozsahu bakalářského studia zvolené specializace. Můžete se také podívat z jakých předmětů se program skládá, vše najdete na našich webových stránkách. Přeji hezké dny, Ilona Fialová
Martina Kordíková
15. 1. 2020 10:40nové

Dobý den, ráda bych se informovala na možnosti studia oboru Speciální pedagogika (specializace 5 - Souběžné postižení více vadami) - kombinovaná forma studia.

Mohu se na navazující magisterský obor přihlásit. když mám vystudovaný obor Fyzioterapie na ČVUT - Fakultě biomedicínského inženýrství?

Jak často probíhá výuka? Musela bych studium zvládnout při zaměstnání na plný úvazek, proto je pro mě tato informace stěžejní.

Pokud jsem o správně pochopila, přijímací zkoušky se dělají z okruhu témat k SZZ bakalářského studia speciální pedagogiky?

Předem děkuji za odpověď.

Martina Kordíková
15. 1. 2020 11:40nové
Dobrý den, paní Kordíková,
zdravím Vás a sděluji, že si můžete podat přihlášku na Vámi uvedený obor SP 5. Předpokládá se, že budete mít znalosti v rozsahu bakalářského studia SP - specializace somatopedie, protože obsah učiva v nav. mag. studiu na to navazuje. Specializaci si ale můžete dostudovat v rámci celoživotního studia na PdF MU, jde ale o studium placené ( trvá 1 semestr). Výuka v kombinované formě probíhá 1x za 14 dnů, vždy buď v pátek nebo v sobotu. Na každý semestr se tvoří rozvrh celofakultní, který respektuje výuku všech programů na PdF MU. Program Vašeho zvoleného oboru si můžete prohlédnout na webových stránkách PdF MU. Jsou zde uvedeny i veškeré informace k přijímacímu říze. Test je oborový - (Inkluzivní speciální pedagogika). V případě dalších informací neváhejte napsat. Přeji hezké dny, Ilona Fialová
změněno 2. 2. 2020 08:21 nové
Vážená paní doktorko, 

zvažuji, zda pokračovat v navazujícím magisterském studiu. Opět (stejně jako v bakalářském studiu) koliduji mezi oftalmopedií a etopedií. Předmět specializace jsem absolvovala v obou oborech, téma bakalářské práce mě poté profilovalo do etopedie. Zvažovala jsem i speciální andragogiku, ale ta se podle aktuálních údajů v přihlášce pro následující akademický rok nevypisuje. Skutečnost, že nelze studovat dvě specializace souběžně, je mi známa. Je možné studovat je v časovém odstupu, tj. napřed vystudovat jednu a později druhou? 

Děkuji za odpověď, 

Monika Trávníčková

2. 2. 2020 10:21nové
Dobrý den, vážená paní Bc. Trávničková,
zdravím Vás a sděluji, že výběr specializace je zcela na Vás. Zvažte, kde byste ráda pracovala. Druhý program byste studovala následně, po absolvování přijímacího řízení. Také by bylo vhodné poradit se s Vaší studijní referentkou. Andragogika se letos skutečně neotvírá. Přeji Vám hezké, Ilona Fialová
4. 2. 2020 09:52nové

Vážená paní doktorko,

obracím se na Vás s dotazem. Jsem studentkou druhého ročníku bakalářského studia oboru Sociální pedagogika a poradenství na filozofické fakultě. Na magisterské studium bych chtěla však přestoupit právě na navazující magisterské studium oboru Speciální pedagogika. Chtěla jsem se zeptat, zda je přestup na obor jiné fakulty, po vykonání přijímacího řízení, možný?

Děkuji za odpověď,

s přáním hezkého dne,

Natálie Tejklová
4. 2. 2020 10:19nové
Dobrý den,
zdravím Vás a sděluji, že tuto záležitost, prosím, projednejte s panem Mgr. Petrem Šimíkem, vedoucím studijního odd. PdF MU. Kontakty najdete na webových stránkách PdF MU.
Přeji Vám hezké dny, Ilona Fialová
Lenka Tannertová
3. 3. 2020 20:18nové
Vážená paní doktorko,
obracím se na Vás s dotazem. Přemýšlím o navazujícím magisterském studiu na Vaší škole. Nyní jsem v posledním semestru bakalářského ročníku učitelství pro mateřské školy na Ostravské univerzitě. Jelikož mě zajímá, jak správně pracovat s dětmi se speciálními potřebami, konkrétně s poruchami chování, ráda bych si své znalosti prohloubila. Je možné, abych si na tento obor (Speciální pedagogika -specializace 3) podala přihlášku? Není překážkou to, že jsem doposud studovala učitelství pro MŠ?
Předem Vám děkuji za odpověď,
Lenka Tannertová.
5. 3. 2020 20:31nové
Dobrý večer, vážená uchazečko,
k Vašemu dotazu sděluji, že podmínkou podání přihlášky jsou SZZ ze Speciální/inkluzivní pedagogiky - bakalářské. Úplné informace také získáte na webových stránkách - muni.cz nebo na web. stránkách PdF MU.
Přeji hezké dny, Ilona Fialová
Šárka Kupčíková
11. 3. 2020 22:12nové

Vážená paní doktorko,

u popisu oboru Speciální pedagogika (navazující studium) mě zaujala věta: Absolvování bakalářského studia zaměřeného na speciální pedagogiku je výhodou. Je tedy možné se přihlásit, pokud mám vystudováno Učitelství pro mateřské školy?

V jiném vlákně jsem se dočetla, že je nutné mít SZZ ze Speciální/inkluzivní pedagogiky.

Předem děkuji za odpověď.

Kupčíková Šárka
11. 3. 2020 22:37nové

Dobrý večer, slečno Kupčíková,
zasílám Vám vyjádření vedení KSIP k přijímacímu řízení v letošním roce:Příbuznost navazujících magisterských studijních programů N-LOG Logopedie a N-SPZP Speciální pedagogika (studijní plán specializace 1 – logopedie a surdopedie) s předchozím bakalářským studiem

Navazující magisterské studium logopedie předpokládá znalosti z oboru logopedie a surdopedie na bakalářské úrovni, proto Katedra speciální a inkluzivní pedagogiky PdF MU v záležitosti přijetí přihlášky do navazujících magisterských studijních programů N-LOG Logopedie a N-SPZP Speciální pedagogika (studijní plán specializace 1 – logopedie a surdopedie) postupuje v souladu s § 49 odst. 1 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách takto:
Příbuznost zvoleného navazujícího studijního programu N-LOG Logopedie s předchozím studiem uchazeč/ka prokáže absolvováním:
• SZZ z logopedie a SZZ ze surdopedie na bakalářské úrovni.

Příbuznost zvoleného navazujícího studijního programu N-SPZP Speciální pedagogika (studijní plán specializace 1 – logopedie a surdopedie) s předchozím studiem uchazeč/ka prokáže absolvováním:
• SZZ ze speciální pedagogiky, SZZ z logopedie a SZZ ze surdopedie na bakalářské úrovni.

Studium ve výše uvedených navazujících magisterských programech vychází z bakalářské znalosti uvedených oborů, dále prohlubuje oblast logopedické a surdopedické diagnostiky a terapie ve všech věkových kategoriích.
Bližší informace o přijímacích zkouškách jsou k dispozici na webových stránkách PdF MU
https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/oborove-prijimaci-zkousky.
Přeji Vám hezké dny, Ilona Fialová
Káťa Marešová
30. 3. 2020 14:37nové

Vážená paní doktorko,

obracím se na Vás s dotazem - jsem studentkou 3. ročníku Psychologie na JČU a ráda bych v navazujícím studiu změnila svoji specializaci a začala studovat Speciální pedagogiku - mentální postižení a poruchy autistického spektra. Chtěla bych se Vás tedy zeptat, zda je možné si podat přihlášku na tento obor a po vykonání přijímacího řízení být přijata?

Děkuji Vám za odpověď
S přáním hezkého dne
Kateřina Marešová
30. 3. 2020 16:44nové
Dobrý den, zdravím a k Vašemu dotaz sděluji, že se předpokládá, že budete mít státní bakalářskou zkoušku ze speciální/inkluzivní pedagogiky.
Bližší informace o přijímacích zkouškách jsou k dispozici na webových stránkách PdF MU
https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/oborove-prijimaci-zkousky.
Přeji pevné zdraví a poklidné dny, Ilona Fialová
27. 8. 2020 13:08nové
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda se ve školním roce 2021/2022 počítá s otevřením 6. specializace - Speciální andragogikou? Případně, zda se s touto specializací do budoucna ještě počítá.
Moc děkuji.
27. 8. 2020 20:05nové
Dobrý večer, vážená uchazečko,
zdravím Vás a sděluji, že se počítá s tím, že se opět specializace Andragogika otevře. Přeji Vám hezké dny, Ilona Fialová
2. 9. 2020 14:42nové
To mě velmi těší. Děkuji.
2. 9. 2020 18:09nové
Přeji Vám hezké dny a těším se na setkání při Vašem studiu u nás. S pozdravem, Ilona Fialová
14. 1. 2021 17:58nové
Dobrý den paní doktorko,
Před časem jsem se ptala na specializaci č. 6. V aktuálním přijímacím řízení však tato specializace opět nefiguruje. Mohu se tedy znovu zeptat, kdy bude otevřena?
Moc děkuji,
Jana Krčová
15. 1. 2021 08:45nové
Dobrý den, vážená paní Krčová,
zdravím Vás a dovoluji si Vás nasměrovat v kontextu Vašeho dotazu na pana doc. PhDr. Karla Pančochu, Ph.D., vedoucího IVIV na PdF MU, který je garantem tohoto oboru a sdělí Vám jistě více informací. Mailovou adresu najdete na webových stránkách IVIV. Přeji Vám hezké dny, Ilona Fialová
26. 1. 2022 07:36nové
Dobrý den, ráda bych se připojila k Vašemu dotazu ohledně speciální andragogiky. Zjistila jste prosím u pana docenta Pančochy informace ohledně znovu otevření tohoto oboru? Moc Vám děkuji za odpověď.
26. 1. 2022 10:31nové
1/1
Dobrý den, vážené uchazečky,
zdravím Vás a k Vašemu dotazu sděluji, že se nebude v akademickém roce 2022/23 otevírat program Speciální andragogika. Bylo mi sděleno, že se počítá s otevřením v následujícím akademickém roce, tj. 2023/24 a to pouze v kombinované formě studia. Ohledně informací, prosím, sledujte webové stránky IVIV. Dne 29. ledna 2022 se bude konat online Den otevřených dveří na PdF MU, můžete se tedy připojit a zeptat se na vše, co Vás bude zajímat. Přeji Vám hezké dny a pevné zdraví, Ilona Fialová
17. 2. 2022 20:18nové
Moc děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat, zda je pak následně možné se na nMgr. studium speciální andragogiky přihlásit s Bc. studijním oborem vzdělávání dospělých. Děkuji za odpověď.
19. 2. 2022 20:04nové
Dobrý večer,
vážená uchazečko,
zdravím Vás a odkazuji na pana doc. PhDr. Karla Pančochu, Ph.D., který je garantem tohoto programu a zřejmě Vám nejfundovaněji odpoví na Váš specifický dotaz. Přeji Vám pěkné dny, Ilona Fialová
Vlákno: Učitelka v MŠ/
Monča Laštovicová
16. 12. 2020 08:58nové
Dobrý den, u všech specializaci máte napsáno mimo jiné uplatnění jako ucitel v mateřské škole. Vztahuje se to na všechny mateřské školy nebo jen na mateřské školy specialni? Dekuji, s pozdravem Monika Laštovicová
16. 12. 2020 09:39nové
Dobrý den,
zdravím Vás a sděluji, že se to týká všech mateřských škol. V případě dalších dotazů neváhejte opět napsat. Přeji Vám hezké adventní dny a pevné zdraví. Ilona Fialová
Monča Laštovicová
16. 12. 2020 12:30nové
Je třeba k této profesi doplneni praxe nebo jiných kompetencí (hra na nastroj, hudební výchova, výtvarná vychova)?
18. 12. 2020 20:42nové
Dobrý den,
zdravím Vás a domnívám se, že to je dotaz, který byste měla diskutovat se svým případným zaměstnavatelem. Obor SP žádné takové kompetence nevyžaduje.
Přeji Vám hezké dny, Ilona Fialová
Aneta Obořilová
3. 1. 2021 18:08nové
Dobrý večer,
Chtěla bych se zeptat, jak fungují praxe v kombinovaném studiu (specializace logopedie a surdopedie)? Zda je možné vykonat praxe v místě bydliště?
Děkuji za odpověď
S pozdravem
Obořilová
3. 1. 2021 20:26nové
Vážená paní Obořilová, dobrý den. V místě bydliště je možné praxe absolvovat. Podrobnější informace jsou umístěny na webových stránkách katedry. Srdečně zdravím a přeji vše dobré v novém roce.
4. 1. 2021 20:09nové
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda a případně jakou cestou je možné si doplnit specializaci v oboru Logopedie (kombinovanou formou-již pracuji a brzy půjdu na mateřskou). Jsem absolventkou bakalářského studia na této fakultě kombinace Psycho-Eto. Vždy jsem si přála studovat kombinaci Psycho-Logo, avšak v době mého studia tato kombinace nebyla možná. Nyní jsem se doslechla, že tuto kombinaci (Psycho-Logo) je nově možné studovat. Je cesta k doplnění specializace přihlásit se k novému bakalářskému studiu se specializací Logo- Psycho, v rámci kterého by se mi uznaly odstudované předměty a specializace Psycho (pokud to takto lze uznat) a doplnění chybějících předmětů ke specializaci Logopedie? Pátrala jsem po možnosti studovat Logopedii v magisterském navazujícím studiu, avšak všude jsem se dočetla, že je třeba mít SZZ z Logo a Surdo, nebo je možné si znalosti dostudovat a na nMgr. studium se i tak přihlásit?
Mockrát děkuji za reakci a přeji pohodový vstup do nového roku.
Macáková Kristýna
4. 1. 2021 21:24nové

Dobrý večer, vážená paní Mgr. Kotasová,
zdravím Vás a zasílám informace k přijímacímu řízení:

Podmínky přijímacího řízení do studijních programů Katedry speciální a inkluzivní pedagogiky – 2021/2022

Bakalářské programy Speciální pedagogika, Logopedie, Speciální pedagogika se zaměřením na vzdělávání:
Stávající písemný Test studijních předpokladů;
Konání TSP bude prominuto při splnění následující podmínky:
• Umístění na 1. - 5. místě v krajském kole Studentské odborné činnosti v sekci Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času nebo účast v celostátním kole Studentské odborné činnosti v sekci Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času.
Navazující magisterské programy Speciální pedagogika pro učitele základních a středních škol; Speciální pedagogika (studijní plány 3 – specializace poruchy chování, 4 – specializace mentální postižení a poruchy autistického spektra, 5 – specializace souběžné postižení víc vadami, 6 - specializace andragogika):
• SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky/speciální pedagogiky;
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika - 50 otázek s minimální hranici 15 bodů.
Navazující magisterský program Speciální pedagogika studijní plán 2 - specializace oftalmopedie
• SZZ na bakalářské úrovni z Inkluzivní speciální pedagogiky/Speciální pedagogiky/Klinické rehabilitace binokulárního vidění
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika oftalmopedie - 50 otázek s minimální hranicí 15 bodů.
Navazující magisterský program Speciální pedagogika – studijní plán 1 specializace Logopedie a surdopedie:
• SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky a SZZ na bakalářské úrovni z logopedie a surdopedie;
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika - 50 otázek s minimální hranicí 15 bodů.
Navazující magisterský program Logopedie:
• SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky a SZZ na bakalářské úrovni z logopedie a surdopedie;
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika - 50 otázek s minimální hranicí 15 bodů;
• přijímací test Logopedie a surdopedie - 40 otázek a minimální hranice 10 bodů.

Prominutí přijímací zkoušky navazujících magisterských programů:
Přijímací zkouška může být prominuta uchazečům, kteří v aktuálně probíhajícím akademickém roce studují v jarním semestru v bakalářském studijním programu na Pedagogické fakultě MU, hlásí se do navazujícího magisterského programu s přímou návazností na bakalářský studijní program, který aktuálně studují, a jejichž studijní průměr v tomto studiu ke stanovenému datu je nižší nebo roven 1,50 (dle článku 17 odst. 2 Studijního a zkušebního řádu MU – počítá Informační systém MU).
V případě dalších otázek neváhejte znovu napsat.
Přeji Vám hezké dny a šťastný nový rok 2021. S pozdravem, Ilona Fialová
změněno 30. 1. 2021 17:10 nové
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na informace ohledně příbuznosti oborů. Studuji Učitelství pro mateřské školy na Pedagogické fakultě MU a ráda bych si rozšířila vzdělání o speciální pedagogiku, konkrétně Specializace 1 - logopedie, surdopedie. Je možné navázat na tento obor v navazujícím magisterském studiu? SZZ bakalářského studia obsahuje pouze zkoušku z pedagogiky a psychologie (oborový test).
Předem děkuji za odpověď.
Tereza Sýkorová
31. 1. 2021 19:03nové

Dobrý večer,
vážená uchazečko,
zasílám Vám informace k přijímacímu řízení na KSIP:
Podmínky přijímacího řízení do studijních programů Katedry speciální a inkluzivní pedagogiky – 2021/2022

Bakalářské programy Speciální pedagogika, Logopedie, Speciální pedagogika se zaměřením na vzdělávání:
Stávající písemný Test studijních předpokladů;
Konání TSP bude prominuto při splnění následující podmínky:
• Umístění na 1. - 5. místě v krajském kole Studentské odborné činnosti v sekci Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času nebo účast v celostátním kole Studentské odborné činnosti v sekci Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času.
Navazující magisterské programy Speciální pedagogika pro učitele základních a středních škol; Speciální pedagogika (studijní plány 3 – specializace poruchy chování, 4 – specializace mentální postižení a poruchy autistického spektra, 5 – specializace souběžné postižení víc vadami, 6 - specializace andragogika):
• SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky/speciální pedagogiky;
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika - 50 otázek s minimální hranici 15 bodů.
Navazující magisterský program Speciální pedagogika studijní plán 2 - specializace oftalmopedie
• SZZ na bakalářské úrovni z Inkluzivní speciální pedagogiky/Speciální pedagogiky/Klinické rehabilitace binokulárního vidění
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika oftalmopedie - 50 otázek s minimální hranicí 15 bodů.
Navazující magisterský program Speciální pedagogika – studijní plán 1 specializace Logopedie a surdopedie:
• SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky a SZZ na bakalářské úrovni z logopedie a surdopedie;
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika - 50 otázek s minimální hranicí 15 bodů.
Navazující magisterský program Logopedie:
• SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky a SZZ na bakalářské úrovni z logopedie a surdopedie;
• přijímací test Inkluzivní speciální pedagogika - 50 otázek s minimální hranicí 15 bodů;
• přijímací test Logopedie a surdopedie - 40 otázek a minimální hranice 10 bodů.

Prominutí přijímací zkoušky navazujících magisterských programů:
Přijímací zkouška může být prominuta uchazečům, kteří v aktuálně probíhajícím akademickém roce studují v jarním semestru v bakalářském studijním programu na Pedagogické fakultě MU, hlásí se do navazujícího magisterského programu s přímou návazností na bakalářský studijní program, který aktuálně studují, a jejichž studijní průměr v tomto studiu ke stanovenému datu je nižší nebo roven 1,50 (dle článku 17 odst. 2 Studijního a zkušebního řádu MU – počítá Informační systém MU).
V případě dalších dotazů neváhejte napsat znovu.
hezké dny a pevné zdraví, Ilona Fialová
31. 1. 2021 20:08nové
To znamená, že se na navazující magisterské studium speciální pedagogiky přihlásit nemůžu, protože podmínkou je SZZ na bakalářské úrovni z Inkluzivní speciální pedagogiky? Popř. Mohu vůbec po bakalářském studiu oboru Učitelství pro mateřské školy navázat na speciální pedagogiku magisterským studiem nebo musím začít od bakalářského?
Děkuji za odpověď.
1. 2. 2021 09:22nové
Dobrý den, milá studentko,
ano, tak jak uvádíte, musíte splnit podmínky, které jsem Vám dříve zaslala. Ve Vašem případě je nutné, abyste SP začala studovat v bakalářském programu.
Přeji Vám hezké dny, Ilona Fialová