23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Viki Chalupníků
12/1/2019 10:56new
Dobrý den, mám zájem o studium na MUNI a jsem zde s dotazem, zda se na vaší škole studium platí, nebo ne. Setkávám se s rozporuplnými názory a na vašich stránkách jsem se jednou setkal s tím, že by se studium mělo platit, proto bych rád znal odpověď, popřípadě výši poplatku za studium, předem děkuji za odpověď.
4/2/2019 12:45new

Dobrý den,
studium na MUNI v programech uskutečňovaných v českém jazyce, tedy i studium v programu „Anglický jazyk a literatura“ (https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/24410-anglicky-jazyk-a-literatura), je bezplatné, pokud student absolvuje daný program ve standardní době studia zvětšené o jeden rok. Informace o standardní době studia naleznete zde: https://www.muni.cz/studenti/poplatky/co-je-to-standardni-doba-studia.

Zpoplatněno je však studium ve studijních programech uskutečňovaných v cizím jazyce, tedy například v programu "English Language and Literature" (https://www.muni.cz/en/bachelors-and-masters-study-fields/24424-english-language-and-literature) uskutečňovaném v anglickém jazyce. Informace k tomuto programu včetně výše poplatku najdete zde: https://www.phil.muni.cz/en/studies/study-programmes-in-english/english-language-and-literature (informace přímo o poplatcích je v sekci Tution Fees).

Kompletní informace o poplatcích spojených se studiem na MUNI naleznete zde: https://www.muni.cz/studenti/poplatky.
last modified 17/2/2020 10:18 new
Dobrý den, chtěla bych se zeptat - při výběru sdruženého studia (AJ - hlavní, NJ - vedlejší) se skládá oborový test z obou jazyků?
Děkuji za odpověď.
17/2/2020 10:34new

Dobry den,

ano, musite uspesne slozit prijimaci zkousku z obou oboru. S pozdravem,
Martina Horakova
Erika Vrabľová
19/11/2020 16:28new
Dobrý deň, mám záujem o štúdium na MUNI a chcela by som sa Vás opýtať, či je potrebné pri kombinácií štúdia s programom História ( Anglický jazyk a literatúra hlavný+ História vedľajší) písať bakalársku diplomovú prácu z oboch študijných programov. Za odpoveď vopred ďakujem.
19/11/2020 22:07new
Dobry den,
ve sdruzenem studiu (jeden obor hlavni, druhy vedlejsi) pisete diplomovou praci pouze na hlavnim oboru.
S pozdravem,
Martina Horakova, garantka Bc. programu na KAA FF MU
Tereza Ulrichová
7/1/2021 11:51new
Dobrý den,

chci se připravit na oborové zkoušky z Anglického jazyka a literatury, ale nevím, co si mám představit pod kulturně-historickým přehledem Británie a USA a ráda bych se na to nějak připravila. Je někde dostupná ukázka?

7/1/2021 17:45new

Dobry den,

tato cast testuje prehled studenta v zakladni orientaci v realiich anglofonnich zemi (nepr. politickych systemu, zakladni historii, kulture, atd.) a take orientaci v soucasnem deni na politicke a kulturni scene v techto zemich. U tohoto posledniho bodu se tedy napr. doporucuje sledovat duveryhodna media a debaty. Katedra pred prijimaci zkouskou organizuje kazdy rok pripravne kurzy, kterych se muzete zucastnit, a ktere vas pripravi na typy testu, jak jazykovych, tak tech kulturne-historickych, Podrobnosti o techto pripravnych kurzech budou zverejneny na nasem webu a FB. S pozdravem,
MArtina Horakova
Danuška Šotkovská
12/1/2021 19:07new
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat: pokud bych úspěšně složila zkoušky na Historii na filosof. fakultě a nezvládla bych TSP a oborovky (nebo jedno z toho) z Aj na fil. f. , mohla bych pak nastoupit pouze na Historii, pokud bych ji měla jako sdružené studium právě s Angličtinou na filosofické f. ? Bylo by to tak možné, nebo bych automaticky nemohla být přijata ani na jeden program?
13/1/2021 10:36new
Dobry den, pokud se nemylim, tak by to mozne byt melo v ramci upravy vasich studijnich planu. Na toto vam ale presne odpovi studijni oddeleni FF. Dekujeme za zajem o nasi katedru. MH
Anet Skrdlova
2/2/2021 21:11new
Dobrý den, mám zájem o studium Anglický jazyk a literatura + portugalština, ale nejsem si jistá, jestli potřebuji již umět portugalsky nebo se učí od základu.
Předem děkuji za odpověď
3/2/2021 10:58new
Dobry den, ja mohu mluvit pouze za Katedru anglistiyk a amerikanistiky, kde anglictinu potrebujete mit alespon na urovni FCE a vyse. Ohledne znalosti portugalstiny je potreba se podivat na podminky prijeti na Katedre romanistiky.
S pozdravem,
Martina Horakova
3/2/2021 00:29new

Dobrý den,
rád bych se dotázal, z jakého důvodu nelze studovat v kombinaci program Biologie se zaměřením na vzdělávání (PřF) a Anglický jazyk (FF)? Jiné obory na PřF (Matematika, Geografie) zaměřené na vzdělávání tuto možnost mají, proto nerozumím tomu, že tato kombinace vybrat nelze.

Děkuji za odpověď.
3/2/2021 10:56new
Dobry den, dekujeme za dotaz. Moznosti kombinaci jsou dane moznostmi jednotlivych pracovist - neznam situaci na oboru Biologie, takze nemohu soudit, ale u nas na Katedre anglsitiky a amerikanistiky nabizime jak hlavni, tak vedlejsi studijni plan, coz ne vsechny programy maji, a tudiz to pak nelze kombinovat ve sdruzenem studiu (tzn. jeden jako hlavni a druhy jako vedlejsi). Podivejte se tedy, zda Biolgie na PrF tyto studijni plany nabizi, pokud ne a maji jen jednooborovy studijni plan, tak to bude tim.
S pozdravem,
Martina Horakova
3/2/2021 22:18new

Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď. Obor Biologie se zaměřením na vzdělávání lze studovat pouze v kombinaci s jiným oborem, právě proto mne zarazila skutečnost, že nelze kombinovat s Anglickým jazykem. Ve chvíli, kdy lze kombinovat Anglický jazyk s Matematikou či Geografii a Biologie lze kombinovat s Matematikou či Geografii, bych jednoduchou logikou očekával, že spojení Biologie a Angličtiny je uskutečnitelná kombinace, která logicky musí i z hlediska času fungovat.

Děkuji za odpověď.
Martin Glíž
Alexandra Sandanusová
11/4/2021 13:52new
Dobrý den, hlásím se na hlavní obor filozofie a vedlejší anglistika a amerikanistka. U obou oborů jsou požadovány TSP, znamená to tedy, že budu dělat TSP dvakrát nebo jen jednou?
Děkuji za odpověď
11/4/2021 15:57new
Dobry den,
ne, TSP samozrejme jen jednou, zapocita se jeden vysledek. S pozdravem, Martina Horakova
Tereza Ulrichová
29/4/2021 11:20new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda budete nějak informovat i uchazeče, kteří nebudou přizváni k oborovým zkouškám nebo případně jak se můžu jinak dozvědět, zda můj percentil stačil? Děkuji za odpověď.
29/4/2021 13:44new

Dobry den,

urcite ano, ted se intenzivne resi nejaky technicky problema, el vysledky by vam prijimaci oddeleni melo behme dneska ci zitrka nahrat do prihlasky. Za KAA se omlouvame za toto zpozdeni, ale nebylo na nasi strane. S pozdravem,
MH
Tereza Ulrichová
29/4/2021 13:53new
Dobře, děkuji moc.
14/12/2022 20:41new
Dobrý den, je možné si studijní program přidat do studijního plánu jako minor po konci prvního semestru?
14/12/2022 21:25new
Dobry den,
ano, ale pouze, pokud jste na nas obor (anglistika a amerikanistika) jiz uspesne slozila prijimaci zkousku. Jinak je potreba udelat prijimacky na jare 2023 a zacit minor v zari 2023. S pozdravem, Martina Horakova
14/12/2022 23:37new
Děkuji Vám za odpověď,
v tom případě bych v září nastoupila do prvního nebo třetího semestru angličtiny?
15/12/2022 09:08new
Dobry den,
ano, pokud jste u nas jeste neskladala prijimaci zkousku, je potreba ji uspesne slozit (cca konec dubna) a pak byste nastoupila do 1. semestru v zari na KAA, u nas je minor 60 kreditu, predmety si muzete rozlozit do vice semestru, ale zvladnout se to da i za 2 semestry. S pozdravem,
MH