Vendula Přidálková
24 February at 23:42new

Dobrý den, jsem trošku zmatená, co se týče podmínek přijetí. Za prvé se chci zeptat na testy TSP. Na dni otevřených dveří jsem z přednášky nabyla dojmu, že absolvuju-li oba dva termíny TSP testů, tak se mi bude počítat lepší percentyl v každé z kategorií. Tím myslím, že dosáhla-li jsem v prvním termínu lepšího percentilu u kritického myšlení než ve druhém, bude se mi počítat ten z prvního a takto se mi poskládá výsledný percentyl. Avšak toto jsem na stránkách muni nenalezla. Tudíž můj první dotaz zní, je tomu tak, nebo se bere pouze celkový percentyl, který byl lepší? Za druhé bych se ráda zeptala, zda chápu správně následující. Hraniční percentil pro projití TSP je 50, získala-li jsem dejme tomu 51, tak se mohu účastnit oborové zkoušky. U oborové zkoušky je spodní bodová hranice pro projití testem, překročím-li ji, tak se pak zařadím v pořadí uchazečů dle percentilu z oborové zkoušky a k výsledku TSP se jen přihlíží v případě nutnosti porovnat kandidáty se stejným počtem bodů z oborové zkoušky. Pochopila jsem tento princip správně či nikoliv?

Předem děkuji za odpověď
Přidálková
25 February at 08:45new
Děkujeme za zprávu a za dotazy.
Organizace a metody vyhodnocování TSP nejsou v režii ani kompetenci Semináře japonských studií. V této věci se, prosím, obraťte na Studijní oddělení FF. To organizuje a vyhodnocuje TSP, a také sestavuje výsledné žebříčky pro jednotlivé studijní programy (a kombinace).
Co se týče vztahu TSP a oborového testu z Japanistiky, tady si dovolím Vás opravit. TSP a oborový test se realizují nezávisle na sobě, tj. splnění jednoho není podmínkou pro účast na druhém. Oborový test je pro přijetí nutno splnit úspěšně, jeho konečný bodový (či percentuální) výsledek však kromě "splněno" nebo "nesplněno" v přijímacím řízení dále roli nehraje. Uchazeči, kteří oborový test splní, jsou seřazeni podle výsledků TSP (nikoliv podle výsledků oborového testu). Pro status "uspěl u přijímací zkoušky" je tedy nutné splnit oborový test a splnit alespoň minimální předepsanou hranici TSP. Úspěch u přijímací zkoušky automaticky nepředstavuje výsledek přijímacího řízení, neboť do řízení vstupují ještě např. kapacitní faktory (uchazeč tedy může uspět u přijímací zkoušky, ale v přijímacím řízení nebýt přijat z kapacitních důvodů). Pro příklad: Uchazeč splní oborový test (a je jedno, zda s 52 nebo 100 body/procenty) a v TSP získá 60. Pokud bude uchazečů, kteří rovněž splnili oborový test a mají lepší výsledek TSP, např. 80, je velká pravděpodobnost, že první zmíněný nebude přijat z kapacitních důvodů (přestože v přijímací zkoušce uspěl).
Bude-li cokoliv dalšího stran Japanistiky nejasné, neváhejte se opět ptát. Srdečně zdravíme.
Vendula Přidálková
25 February at 10:17new
Děkuji moc za objasnění a přesměrování na studijní.
Přeji krásný den