23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Karel Müller
1. 11. 2021 12:01nové

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, zda je možné si po vystudování tohoto programu zvolit navazující magisterské studium Učitelství německého jazyka a literatury pro střední školy i přes to, že se bude jednat o kombinaci s angličtinou a němčina bude program vedlejšího studia.

Předem děkuji.
1. 11. 2021 12:14nové
Milý pane kolego,
po absolvování tohoto bakalářského programu lze pokračovat ve všech navazujících programech, jejichž součástí je němčina (filologické, učitelské i překladatelské studium), a to v jednooborové i sdružené formě. Srdečně, au.
3. 11. 2021 12:58nové
Dobrý den, Gothe Zertifikat B2 se v rámci přijímácího řízení nebude uznávat jako podmínka prominutí přijímací zkoušky? Děkuji
4. 11. 2021 12:35nové
Milý pane kolego, ano, krom DSD a Rakouského jaz. diplomu budeme uznávat i tzv. Goethe certifikát, informaci na stránkách budeme v tomto smyslu aktualizovat, zdravím, au.
Ernest Vít Hatala
16. ledna v 15:44nové
Dobrý den,
při volbě studia německého jazyka a literatury s možností sdruženého studia v kombinaci s informatikou nebo soudobými dějinami bych se rád informoval, zda je možné, že mi budou přijímací zkoušky prominuty na základě certifikátu B2, tak jako v případě jednooborového studia pouze německého jazyka a literatury. Děkuji
16. ledna v 15:58nové
Milý pane Hatalo, prominuto Vám to bude na němčinářské části, na přijímací zkoušky u druhého oboru to nemá žádný vliv. U sdruženého studia se musíte dostat na oba obory, jeden nestačí. Srdečně, au.