Chi-hung Lu
1/2/2019 04:30new
1/1
Napsáno v portalu: Ke zkoušce si uchazeč přinese k nahlédnutí bakalářskou práci. Tak bych me zajímalo, pokud zachraniční studenti nepišou práci, co máme delat? Je možnost toto prominout? Nebo MUSIME něco napsat? Ďekuji.
last modified 3/2/2019 08:30 new

Dobrý den,
pokud jste v zahraničí absolvoval vysokoškolské studium, které odpovídá našemu bakalářskému, jste povinen si toto vzdělání nechat nostrifikovat. S nostrifikací, kterou předložíte u příjímací zkoušky, Vám může být umožněno nastoupit do navazujícího magisterského studia, pokud projdete přijímacím řízením. Bez nostrifikace to není možné.

Pokud budete mít nostrifikaci a studium, které jste absolvoval, nevyžadovalo závěrečnou práci, pak ji samozřejmě předkládat nemusíte.

Jako zahraniční uchazeč se s dotazy ohledně nostrifikace obraťte na prihlaska@muni.cz, neboť toto není v naší kompetenci.

Děkujeme za zájem o studium u nás

Zdraví Pavel Pilch
26/11/2018 11:41new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!

Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.
Vojtěch Ferda
27/2/2022 11:16new
Individuální plán výuky
Dobrý den,
dovoluji se na Vás obrátit s několika dotazy, na které se mi nedaří najít odpovědi. Rád bych začal studovat magisterský obor Slavistika se zaměřením na polštinu. Jsem absolventem polské univerzity. Obor, který jsem v Polsku studoval byl v polštině, takže základ by tam byl slušný. Je mi ale 28 let a tuším, že v takovém věku bych musel platit nějaký poplatek, tuším za semestr. Dokázal byste říct kolik by takový poplatek činil, popř. na koho se mohu s touto otázkou obrátit?
Druhý dotaz se týká možnosti individuálního plánu studia. Odjíždím pravidelně pracovně na 4 týdny do Německa a potom jsem 4 týdny doma, kde ale také pracuji. Byl by to dostatečný argument pro vedení fakulty ke zvážení individuálního programu? Je taková možnost vůbec reálná.
Předem děkuji za čas věnovaný mým otázkám.
27/2/2022 11:47new
Dobrý den,

předně děkuji za zájem o náš obor. Pokud jde o Váš první dotaz, studium na veřejných vysokých školách v ČR je bezplatné bez ohledu na věk studujících. Poplatky mohou být vyměřeny za tzv. delší dobu studia, do níž se započítávají všechna neúspěšná studia na veřejné vysoké škole v ČR. Pokud jste tedy studoval v Polsku, a ne v ČR, neplatil byste nic. Pokud jste dříve v ČR studoval a studium neukončil zdárně (tj. absolvováním), odečtou se od standardní doby studia ty dny, po které Vaše neúspěšné studium trvalo. Např. jste zanechal studia v ČR po půl roce, standardní doba studia na mgr. programu jsou 2 roky, čili byste začal platit až po roce a půl. Výše poplatku je stanovena vnitřním předpisem MU, poplatek lze snížit či zcela prominout, pokud pro to jsou relevantní důvody (prospěch, tíživá životní situace, zdravotní stav, rodičovství apod.). Více o poplatcích na MU najdete zde.

Co se týče Vašeho druhého dotazu, obecně mohu říci, že individuální studijní plány se studentům udělují jen ve výjimečných případech. Na druhou stranu, vše je také o domluvě. Proto se prosím obraťte na vedoucího naší polonistiky dr. Romana Madeckého, který Vám jej jistě bude schopen zodpovědět přesněji.

Zdraví Pavel Pilch