23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Matej G
změněno 18. 3. 2020 19:21 nové
Vážená paní Knotová, zaujal mne Vámi nabízený magisterský obor, avšak nevím, zda se pro něj se svým bakalářským oborem kvalifikuji. Studoval jsem obor historie na Filozofické fakultě UK v Praze. Děkuji za odpověď. S pozdravem, Matěj Goláň
18. 3. 2020 19:51nové
Dobrý den,
jsme rádi, že o obor máte zájem, ale musíme vás bohužel zklamat, neboť váš obor není příbuzný. Můžete se však přihlásit do bakalářského studia.
S pozdravem Dana Knotová
24. 3. 2020 13:10nové
Dobrý den, chrěla bych se zeptat, zda-li se mohu hlásit na navazující magisterské studium, pokud mé předcházející studium bylo Filologicko-areálová studia?
Dále se chci zeptat, v mém oboru je možnost studia Slavistika kombinovaného s minor Sociální pedagogikou a poradenstvím. V případě tohoto studia, jak odlišné je uplatnění ve srovnání s klasickým navaz.magist. studie Soc. pedagogicky a poradenství?
Předem děkuji za radu.
24. 3. 2020 17:05nové
Dobrý den,
jsme rádi, že o náš obor máte zájem. Bohužel ovšem vaše předchozí studium není příbuzné sociální pedagogice, studium zcela reálně obsahuje řadu disciplín, u nichž se předpokládá základní informovanost nebo praxe.
Program minor tvoří jen vybrané předměty, které mohou doplnil studium příbuzných oborů, typicky psychologie, sociální práce, speciální pedagogika. Jeho absolvování tedy nezaručuje úplnou kvalifikaci. Ale jako ve všem, tak i v tomto případě bude záležet na případném zaměstnavateli a jeho požadavcích.
S pozdravem Dana Knotová
Veronika Koukalova
16. 4. 2020 22:56nové
Dobrý den paní docentko Knotová,
chtěla jsem se zeptat, jestli se kvalifikuji pokud nyní studuji třetí ročník bakalářského studia procesní management na VUT, ale zároveň i první ročník psychologie (distančně) a mám zkušenosti s vedením lidí (pracovní pozice, vedení studentské organizace).
Děkuji mnohokrát za odpověd a přeji hezký den.
17. 4. 2020 11:32nové
Dobrý den,
jsme rádi, že o náš obor máte zájem, ale bohužel do magisterského studia požadujeme absolvování příbuzného oboru, což procesní management není. Je samozřejmě otevřena možnost bakalářského studia.
S pozdravem Dana Knotová
19. 4. 2020 15:11nové

Vážená paní Knotová,

navazuje studium Sociální pedagogiky na bakalářská studijní program Speciální pedagogiky?

Děkuji, Adéla Bischofová
20. 4. 2020 09:35nové
Dobrý den,
tento studijní obor považujeme za příbuzný, v případě zájmu se můžete přihlásit na navazující magisterské studium.
S pozdravem Dana Knotová
30. 4. 2020 01:17nové
Dobrý den,
je program Předškolní a mimoškolní pedagogika, obor Učitelství pro mateřské školy považován za příbuzný?
Děkuji za odpověď.
11. 11. 2020 15:58nové
Dobrý den,
omlouváme se za opožděnou odpověd. Mohu odpovědět v zastoupení doc. Knotové, že uvedená studia jsou samozřejmě považovaná za příbuzná.
Srdečně,
Petr Novotný
12. 12. 2020 23:05nové
Dobrý deň,
rád by som sa opýtal či sa môžem prihlásiť na tento program, ak študujem na ICV MENDELU program Špecializácia v pedagogike, odbor učiteľstvo odborných predmetov.
Vopred ďakujem za odpoveď.
13. 12. 2020 16:24nové
Vážený pane,
děkujeme za váš zájem o studium na našem pracovišti. Specializace v pedagogice (učitelství odborných předmětů) je obor příbuzný, můžete se tedy přihlásit ke studiu sociální pedagogiky a poradenství.
S pozdravem Dana Knotová
Markéta Jonešová
9. 1. 2021 10:21nové
Dobrý den, paní Knotová,
letos bych měla dokončit studium Bc. obor Zdravotně-sociální pracovník. Chci se tedy zeptat zda se s tímto oborem mohu přihlásit na magisterské studium Socialní pedagogika a poradenství.
Dále se chci zeptat jestli tento obor mohu kombinovat s oborem divadelní studia, i když je to obor zcela mimo mé zaměření.
Předem děkuji za odpověď.
9. 1. 2021 14:13nové
Dobrý den,
obor bohužel nepovažujeme za příbuzný, chybí mu pedagogický základ.
S pozdravem Dana Knotová
Martina Hofmanová
11. 1. 2022 16:11nové
Dobrý den paní docentko Knotová,

ráda bych se přihlásila na navazující magisterský obor. A chtěla bych se zeptat jestli obor Poradenství v odborném vzdělávání, který studuji na ČZU, je považován za obor příbuzný?
Děkuji za odpověď.
12. 1. 2022 14:30nové
Dobrý den,
můžete se na obor přihlásit, je však třeba počítat s tím, že musíte znát odbornou pedagogickou terminologii a mít znalosti ze sociální pedagogiky na úrovni bakalářského studia, ale možná to váš obor obsahoval, bohužel jeho obsah neznám.
S pozdravem Dana Knotová
14. 1. 2023 18:45nové
Dobrý den,
studuji bakalářský obor sociální práce a ráda bych na něj navázala vaším oborem Sociální pedagogika a poradenství. Bude to možné? Děkuji za odpověď
16. 1. 2023 12:43nové
Vážená kolegyně,
ano je to možné, váš aktuální studijní obor považujeme za příbuzný.
S pozdravem Dana Knotová
26. ledna v 20:45nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se logopedie považuje za příbuzný obor k oboru sociální pedagogika a poradenství, a zda by tedy bylo možné podat na něj přihlášku po absolvování bakalářského studia logopedie. Děkuji.
S pozdravem Kateřina Koudelková