23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Klára Kostelníková
12. 10. 2019 16:59nové
Dobrý den, váhám mezi studijním programem Lékařská genetika a molekulární diagnostika a programem Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví. Zajímaly by mne hlavní rozdíly mezi těmito programy a uplatnění po vystudování jednotlivých programů. Děkuji
14. 10. 2019 09:59nové
Dobrý den,
oba programy jsou profesně zaměřené. Při výběru zvažte, jestli chcete studovat v programu na Přírodovědecké fakultě (Lékařská genetika a molekulární diagnostika) nebo na Lékařské fakultě (Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví). Porovnejte si studijní plány obou programů. Pokud uvažujete do budoucna i o magisterském studiu, zvažte možnosti. Předměty programu Lékařská genetika a molekulární diagnostika jsou zajišťovány Přírodovědeckou i Lékařskou fakultou MU a jsou více zaměřeny právě na genetiku a molekulární diagnostiku. Nabízíme přímou návaznost magisterského studia v programu Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Lékařská genetika a molekulární diagnostika.
Doporučuji také navštívit Dny otevřených dveří, na Přírodovědecké fakultě budou 25. 1. a 28. 1. 2020.
15. 10. 2019 08:42nové
Dobry den. Upřesnění k předcházejícímu dotazu. Po vystudování Bc. programu Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví na LF získáte způsobilost k výkonu povolání zdravotního laboranta, čili budete moci pracovat ve zdravotnictví pouze jako laborantka. Po vystudování Bc. programu Lékařská genetika a molekulární diagnostika a na něj přímo navazujícího Mgr. programu Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Lékařská genetika a molekulární diagnostika budete moci pracovat ve zdravotnických laboratořích zaměřených genetickou a molekulární diagnostiku jako VŠ - nelékař na pozici Bioanalytik.
Petr Kuglík, garant programu
Karina Bakoňová
22. 1. 2020 22:31nové
Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať aký je konkrétne rozdiel medzi štúdiom programu Leářska genetika s molekulární diagnostika a programu Laboratorní diagnostika ve zdravotníctví? Viem, že sú na iných fakultách ale aké sú konkrétne rozdiely v štúdiu a uplatnení po absolvovaní bakalárskeho štúdia.
24. 1. 2020 09:32nové
Dobrý den,
projděte si, prosím, celé diskusní fórum, na stejnou otázku jsme již odpovídali.
Bakalářský program LGMD by Vás měl připravit ke studiu přímo navazujícího magisterského programu Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Lékařská genetika a molekulárni diagnostika. Po absolvování bakalářského stupně téměř všichni studenti pokračují v magisterském studiu.
s pozdravem
Petr Kuglík
Kateřina Avramová
23. 3. 2020 17:17nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli se obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika považuje za lékařský obor nebo se za lékařský obor považuje pouze obor na Lékařské fakultě? A bylo by možné po ukončení navazujícího magisterského oboru pracovat jako Genetický poradce?
Děkuji
25. 3. 2020 06:37nové
Dobrý den,
Magisterský program Bioanalytická laboratorní technika ve zdravotnictví-Lékařská genetika a molekulární diagnostika je akreditován jako zdravotnický obor, který umožňuje získání kvalifikace pro práci v laboratořích zdravotnických zařízeních na pozici VŠ - nelékař s titulem Mgr. Není to tedy program, jehož absolventi získávají titul MUDr. Nevím, co myslíte genetickým poradcem, ale pokud byste chtěla pracovat jako ambulantní lékař a provádět genetické poradenství, musíte nejprve vystudovat Lékařskou fakultu a ještě získat atestaci pro tuto oblast činnosti.
s pozdravem PK
Klara Husarova
změněno 26. 4. 2020 14:07 nové
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že po dokončení Bc. Lekarska genetika a molekulárna diagnostika nadväzuje iba Mgr. odbor Bioanalytická laboratórna diagnostika v zdravotníctve - Lekarska genetika a molekulárna diagnostika
alebo sa dá pokračovať aj na Bioanalytická laboratórna diagnostika v zdravotníctve - embryológ - na lekárskej fakulte ?
27. 4. 2020 07:54nové
Dobrý den,
na náš bakalářský program přímo navazuje pouze Mgr. program - Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví Lékařská genetika a molekulární diagnostika, který je zaměřen na absolventy, kteří budou pracovat ve zdravotnických laboratořích jako genetici či molekulární biologové. Magisterský program na LF na náš program nenavazuje, obecně ale po úspěšném absolvování bakalářského studia se můžete přihlásit na jakykoliv magisterský program, pokud složíte přijímací zkoušky a program nemá nějaké speciální požadavky na bakalářské studium.
s pozdravem PK