změněno 21. 1. 2019 20:58 nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!

Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/
Tomáš Pravda
30. 7. 2022 13:34nové

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda po absolvování navazujícího magisterského programu "Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Lékařská genetika a molekulární diagnostika" na přírodovědecké fakultě absolvent získá kromě (odborné) způsobilosti pro práci ve zdravotnictví (odborný pracovník v laboratorních metodách a přípravě léčivých přípravků) i atestaci (specializovanou způsobilost) v programu "klinická genetika".

Stejně by mě i zajímalo, jak to má absolvent lékařské fakulty, magisterského programu "Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog" - získá jen kvalifikaci pro práci ve zdravotnictví, nebo rovnou i atestaci, specializovanou způsobilost v oboru "klinická embryologie"?

Děkuji.
5. 8. 2022 07:49nové
Dobrý den,
zjišťoval jsem odpověď na Váš dotaz a bohužel specializovanou způsobilost v oblasti Klinická genetika za studium nezískáte, je potřeba absolvovat ještě specializační vzdělávání pod hlavičkou Ministerstva zdravotnictví, což plati pro všechny zdravotnické programy v ČR.
Pokud jde o program Embryolog, musíte se obrátit s dotazem na příslušné diskusní vlákno, tento program je garantován jiným ústavem.
Děkujeme za zájem o studium.