23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

24. 3. 2020 22:45nové
1/1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tento studijní program vhodný pro absolventy bakalářského studijního programu Matematika se zaměřením na vzděláváním vyučovaná na pedagogické fakultě. Nejsem si jistá, zda předměty absolvované na PdF budou dostačujícím základem pro studium na přírodovědecké fakultě.
Také bych ráda studovala tento obor v kombinaci se Speciální pedagogikou pro učitele základních a středních škol. Je možné si zvolit speciální pedagogiku jako hlavní obor a psát závěrečnou diplomovou práci na katedře pedagogiky?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Petra Hedlová
25. 3. 2020 08:50nové

Milá Petro,
těší mne Váš zájem, nyní k Vašim dotazům.

Pedagogická fakulta připravuje učitele pro první, druhý i třetí stupeň (SŠ), nevím přesně, co jste studovala. Naše programy připravují učitele pro SŠ, v tom by mohl být malý rozdíl stran náročnosti předmětů nebo spíše ohledně volby příkladů.

Kombinace Matematika a Speciální pedagogika se běžně otevírá. Formálně bude Vaším hlavním oborem Matematika a budete tedy studentkou Přírodovědecké fakulty. Studijní řád pak jasně říká, že student učitelství si může závěrečnu práci zvolit z libovolného ze svých dvou oborů.

Pěkný den a pevné zdraví.
Jan Vondra
25. 3. 2020 09:12nové
Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď.
Letos dokončuji bakalářský studijní program Matematika se zaměřením na vzdělávání a nyní se rozhoduji, jestli na navazující magisterské si vybrat pedagogickou fakultu, kde se studuje pouze matematika pro 2. stupeň, a nebo na přírodovědeckou fakultu, kde bych mohla studovat rovnou matematiku pro SŠ. Koukala jsem se, že předměty, co jsem absolvovala na bakalářském studiu se shodují s předměty na přírodovědecké fakultě (obor Matematika se zaměřením na vzdělávání), jen věřím, že právě ta náročnost musela být větší.
Chci se zeptat, zda přírodovědecká fakulta počítá s nástupem do studijního programu Učitelství matematiky pro SŠ i s absolventy pedagogické fakulty, nebo je to primárně určeno absolventům přírodovědecké fakulty.
Ptám se z toho důvodu, zda je poté pro studenty pedagogické fakulty zvládnutelná SZZ.
Předem děkuji za odpověď.
Petra Hedlová
25. 3. 2020 11:12nové
Petro,
rozumím Vaší otázce i obavám, pokud se budu dívat na sylaby jednotlivých předmětů, tak v nich takřka není rozdíl, měla byste tedy být připravena. Navíc pro páťáky máme tzv. repetitorium, kde se prochází státnicové okruhy, takže se o případných drobných rozdílech dozvíte včas.
Rád Vás uvidím mezi našimi studenty, víc Vám ale asi nedokáži dopředu říci.
S pozdravem Jan Vondra