Ondřej Podsedník
5. května v 16:04nové
Dobrý den, při podávání přihlášky na FSS jsem zvolil variantu přijímacích zkoušek, ve kterých se píše test obecných předpokladů od společnosti Scio. Později jsem absolvoval také test TSP, který jsem potřeboval pro přijetí na Ekonomicko-správní fakultu, ve kterém jsem dosáhl lepšího percentilu. Pokud nebudu na základě testů společnosti Scio přijat, bude v případě odvolání brán zřetel na můj výsledek v testu TSP? Předem děkuji za odpověď, Podsedník
Šimon Bezděk
5. května v 19:26nové
Dobrý den, myslím si, že nebude. FSS dovoluje volbu mezi TSP a Scio, jedná se však o nevratnou volbu. Pokud jste si tedy zvolil Scio u FSS a TSP u ESF, tak se vám budou testy (percentily) počítat odděleně (Scio se bude počítat pouze na FSS a TSP na ESF), neboť se jedná o dvě zcela odlišné přijímací zkoušky. U odvolání jim to asi bude jedno, ale asi bude lepší z Vaší strany ještě pohledat.
změněno 23 hod nové

Dobrý den,

bohužel v rámci přijímacího řízení se bude hledět pouze na výsledek toho testu, který jste zvolil jako formu přijímací zkoušky v E-přihlášce. Ve Vašem případě tedy Scio OSP.

Linda Krajsová - komunikátor pro přijímací řízení
Eliška Uhlířová
24. března v 06:44nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu požádat o uznání výsledků ZSV a OSP u Scia při letošní přihlášce. Výsledky jsou staré jen jeden rok a přijde mi jako vyhazování peněz za to znovu tolik platit. Předem děkuji za odpověď.
24. března v 19:24nové

Dobrý den,
bohužel, lze uznat výsledky pouze z následujících termínů: 12. prosince 2020, 6. února 2021, 6. března 2021, 28. března 2021, 17. dubna 2021

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Eva Navarová
26. 12. 2020 18:36nové
Dobrý den,

na programy FSS se dělají zkoušky ze ZSV od společnosti Scio a OSP/TSP. Jakou váhu mají jednotlivé části při určování příjatých uchazečů? Má každá 50% nebo má např. test ze ZSV vyšší váhu než OSP/TSP?

Děkuji za vyřízení,
Eva Navarová
1. ledna v 19:27nové

Vážená slečno Navarová,

dotaz, prosím, směřujte na studijní oddělení fakulty na adrese prijim@fss.muni.cz. Děkuji.
3. ledna v 21:56nové

"Maximálně je možné získat 200 přepočtených percentilových bodů. Výsledný přepočtený percentil je tvořen z 60% výsledkem testu ZSV a ze 40% výsledkem testu SP (OSP nebo TSP). Pro úspěšné složení přijímací zkoušky je nutné získat alespoň 120 přepočtených percentilových bodů, což ovšem nemusí stačit k přijetí ke studiu (počet přijatých uchazečů je kapacitně omezen)."

Viz například zde pro bakalářskou sociologii - kritéria hodnocení: https://www.fss.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/23274-sociologie

Asi je dobré se na toto podívat u konkrétního programu.