Dominika Marie Tichá
23. května v 17:32nové
Dobrý den,
chci se zeptat, zda změna přijímaček na možnost zohlednění pouze testu ZSV může výrazně změnit percentily posledního přijatého na jednotlivé obory? Hlásím se na psychologii a podle minulých let by stačil percentil 170. Může být letos kvůli této změně vyšší? Děkuji.
23. května v 22:35nové
Dobrý den, máte zřejmě na mysli body posledního přijatého, když uvádíte hodnotu 170. Percentil může být maximálně 100 - označuje to, kolik procent uchazečů bylo v rámci přijímacího řízení s horším výsledkem než Vy.
Nicméně k Vaší otázce - předem nelze odhadnout, jaký percentil bude dostatečný. Záleží vždy na tom, jak úspěšní budou ostatní uchazeči, kteří se hlásí na stejný obor jako Vy. Dle toho se pak bude odvíjet i percentil, který bude na přijetí postačující.
Vlákno: Dotaz- dvouobor/
Lucie Válková
13. února v 18:30nové
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně dvouoboru. Uvažuji o studiu psychologie (hlavní) a sociologie (vedlejší) nebo psychologie a filosofie. Je možné pokračovat v magisterském studiu jen v jednom z těchto oborů? Hraje roli v dalším studiu, který z oborů je hlavní a který vedlejší?
Vím, že to není dotaz přímo k přihlášce, ale je to pro mě dost zásadní.
Předem děkuji za odpověď Lucie Válková
17. února v 16:45nové
Dobrý den, výběr hlavního studijního programu hraje roli pouze v rámci navazujícího studia Psychologie. U psychologie je třeba mít v rámci bakalářského studia vystudovaný jednooborový studijní program nebo hlavní studijní program psychologie.
U ostatních zmíněných studijních programů byste mohla pokračovat v rámci navazujícího magisterského studia i jednooborově bez omezení.