Štěpánka Malíková
22 June at 16:19new
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně přijímacího řízení (obor Sociální práce a obor Psychologie) - Víte, kdy budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení a rozhodnutí o přijetí či nepřijetí? Je možné získat nějaké body i za maturitní vysvědčení? Předem děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne, Malíková
27 June at 17:18new
Dobrý den, nejlépe bude, když se obrátíte přímo na studijní fakulty. Tam Vám poskytnou nejrychleji přesnou odpověď.
Thread: Výsledky/
Anastasiia Sorokina
15 June at 18:41new
Dobrý den. Chtěla bych vědět, kdy budeme mít výsledky přijímácího řízení?
19 June at 11:33new
Dobrý den, výsledky by měly být zveřejněny v e-přihlášce do konce června.
Daniela Pařízková
25 June at 17:49new
Dobrý den,
Od firmy Scio máme informace, že předběžné výsledky budeme vědět 29.6 2020. Definitivní výsledky budou až v průběhu týdne. Bavím se o posledním termínu testu ZSV. Opravdu tedy budeme mít výsledky v e-přihlášce do konce června?
27 June at 17:20new
Dobrý den, do 30.6. je termín zveřejnění výsledku TSP. Jak je to u společnosti SCIO, bohužel nevím. Předpokládám, že platí to, co sám uvádíte. Co se týče výsledného rozhodnutí o přijetí či nepřijetí, bude nejlepší dotázat se v případě potřeby na termín jeho uveřejnění přímo na studijním oddělení fakulty.
Goran Ferenčuk
11 June at 06:52new
Dobrý deň, keďže som neabsolvoval testy OSP a ako preferenciu som mal zvolené testy TSP, podľa informácií FSS tieto testy nebudem absolvovať a môj percentil z testov ZSV sa bude počítať dvojnásobne. Do e-prihlášky mi ale prišla pozvánka na testy TSP, ktoré sa budú konať 21.6. v Brne. Preto by ma zaujímalo, či platí pôvodná informácia od FSS, alebo budem musieť testy TSP absolvovať v danom termíne. Ďakujem za odpoveď.
11 June at 22:53new

Dobrý den, ve Vaší přihlášce máte v druhé preferenci zvolenou kombinaci studijního programu Politologie s vedlejším studijním programem Filozofie. Ten spadá pod Filozofickou fakultu.

Filozofická fakulta si test TSP jako součást přijímacího řízení ponechala. Pokud tedy nechcete přijít o možnost být přijat na tuto druhou prioritu, je třeba test TSP absolvovat.
Dominika Marie Tichá
23 May at 17:32new
Dobrý den,
chci se zeptat, zda změna přijímaček na možnost zohlednění pouze testu ZSV může výrazně změnit percentily posledního přijatého na jednotlivé obory? Hlásím se na psychologii a podle minulých let by stačil percentil 170. Může být letos kvůli této změně vyšší? Děkuji.
23 May at 22:35new
Dobrý den, máte zřejmě na mysli body posledního přijatého, když uvádíte hodnotu 170. Percentil může být maximálně 100 - označuje to, kolik procent uchazečů bylo v rámci přijímacího řízení s horším výsledkem než Vy.
Nicméně k Vaší otázce - předem nelze odhadnout, jaký percentil bude dostatečný. Záleží vždy na tom, jak úspěšní budou ostatní uchazeči, kteří se hlásí na stejný obor jako Vy. Dle toho se pak bude odvíjet i percentil, který bude na přijetí postačující.
Veronika Želísková
11 June at 19:36new
Dobrý den,
je někde možné dohledat, jaký percentil ze ZSV měl minulý rok poslední přijatý nebo je možné najít pouze finální body?
11 June at 22:49new
Dobrý den, fakulty obvykle zveřejňují pouze body posledního přijatého. Informace lze dohledat, když si najdete na stránkách MU příslušný studijní program - zde pak bývají uvedené i výsledky přijímacího řízení z minulých let.
Lucie Válková
13 February at 18:30new
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně dvouoboru. Uvažuji o studiu psychologie (hlavní) a sociologie (vedlejší) nebo psychologie a filosofie. Je možné pokračovat v magisterském studiu jen v jednom z těchto oborů? Hraje roli v dalším studiu, který z oborů je hlavní a který vedlejší?
Vím, že to není dotaz přímo k přihlášce, ale je to pro mě dost zásadní.
Předem děkuji za odpověď Lucie Válková
17 February at 16:45new
Dobrý den, výběr hlavního studijního programu hraje roli pouze v rámci navazujícího studia Psychologie. U psychologie je třeba mít v rámci bakalářského studia vystudovaný jednooborový studijní program nebo hlavní studijní program psychologie.
U ostatních zmíněných studijních programů byste mohla pokračovat v rámci navazujícího magisterského studia i jednooborově bez omezení.