Thread: ISIC preukaz/
Laura Mesarošová
02 September at 10:04new
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, o aký ISIC preukaz mám žiadať, ak idem študovať odbory na právnickej aj filozofickej fakulte. Stačí mať na ISIC karte zvolenú iba jednu fakultu?
07 September at 18:40new
Dobrý den,
je jisté, že ISIC budete mít pouze jeden, ovšem je otázkou, na jakou fakultu. Kontaktujte, prosím, studijní oddělení fakult a doptejte se, pro jakou fakultu si ISIC máte objednat.
Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vendula Křivánková
05 August at 12:44new
Hezký den, chtěla bych se prosím zeptat, jestli je možné zjistit nebo dohledat, kolikátá jsem skončila pod čarou?
07 August at 19:22new
Dobrý den,
pořadí uchazečů se nezveřejňuje, jelikož se jedná o osobní informace. Vaše pořadí Vám osobně může sdělit příslušná fakulta.
Veronika Jičínská
04 August at 13:52new
Dobrý den,
Nemohla jsem se dostavit k řádnému termínu zápisu do bakalářského studia, a tak nemám své UČO. To je ale nutné pro přihlášení na koleje a tvorbu rozvrhu. Koleje se nahlašují už v srpnu a náhradní termín zápisu je až v září. Je možné získat UČO někdy dříve než v září?
Děkuji za odpověď
last modified 04 August at 15:08 new

UČO získáte pouze jako student, tedy až po zápisu ke studiu. Velmi pravděpodobně není možný individuální zápis ke studiu (to by na studijním nedělali nic jiného, ale můžete se jich zeptat, otázkou je, zda Vám vůbec odpoví) - to je prostě riziko pozdějšího zápisu. K zápisu bylo možné někoho vyslat - pověřit ho plnou mocí a tak toto riziko eliminovat.

https://www.muni.cz/studenti/co-se-deje-po-prijeti/zapis-do-prvniho-rocniku/co-kdyz-vim-ze-se-nemohu-zucastnit-zapisu-v-urcenem-terminu
Michaela Vaňková
01 August at 12:45new
Dobrý den, v mé e-přihlášce stojí, že jsem nepřijata z kapacitních důvodů (hlasila jsem se na SOPP) a včera přišel e-mail že F. fakulta pořádá dodatečné přijímácí řízení z důvodu nenaplnění kapacity či z důvodu nápravného opatření na můj obor + ještě nějaká další a podání přihlášek je do 27.8.

Tak se ptám, jestli musím znovu podávat přihlášku a nebo jestli fakulta doplňuje lidmi, kteří se na daný obor hlásili ale z důvodu kapacity nebyli přijati. Děkuji

07 August at 19:24new
Dobrý den,
dotaz , prosím, směřujte na studijní oddělení Filozofické fakulty.
Michaela Vaňková
08 August at 07:42new
:DDDD Rada za milion, to me asi nenapadloXD To by taky musel nekdo odpovidat na emaily nebo brat telefon kazdopadne dekuju za velice uzitecnou odpoved.
11 August at 13:08new
Je mi líto, že Vám nemohu poskytnout příznivější odpověď. Bohužel, povaha některých dotazů, včetně tohoto, vyžaduje odpověď fakulty.
Klára Tarabová
31 July at 06:21new
Dobrý den,
včera jsem byla u zápisu, kde jsem dostala informace k přihlášení do IS. Po přihlášení jsem zjistila, že zde mám napsán druhý z oborů, na který ovšem přihlášena nejsem. Oba byly mou první preferencí.
Děkuji za radu.
07 August at 19:19new
Dobrý den,
problém, prosím, řešte přímo se studijním oddělením příslušné fakulty.
Veronika Mikolášková
26 July at 23:59new
Dobrý den,
jsem přijata na sdružené studium a mám každý obor na jiné fakultě. Musím k zápisu na obě fakulty nebo stačí na tu, kde mám hlavní obor?
Předem děkuji za odpověď
31 July at 21:19new
Dobrý den,
sledujte, prosím, pozvánku/pozvánky k zápisu ve své e-přihlášce, ale zpravidla se chodí na zápis pouze na tu fakultu, kde má uchazeč hlavní obor.
Laura Mesarošová
24 July at 11:44new
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som prijatá na právnickú a filozofickú fakultu. Je možné sa zapísať na obidve fakulty a študovať súčasne? Ako by sa potom riešili prvákoviny? Ďakujem.
last modified 24 July at 14:32 new

Ano, je to možné, sama to tak mám (i když jsem se tedy nezapisovala na dvě fakulty současně, to přišlo tak nějak postupně).

Na Prvákovinách jsem tedy já osobně byla na obou fakultách, ono to u mě bylo po dvou letech (jestli se technicky dá hlásit na dvoje různé Prvákoviny v jednom roce, to nevím) a zrovna se měnila nějaká pravidla studia. Navíc moje první fakulta je právnická, kde je to studium administrativně jednodušší, na filozofické fakultě jsem začínala s "dvouoborem", který na právech není, tak i proto. Na právech ale zrovna v roce mého nástupu byli jako ti "průvodci" starší studenti, kteří na více fakultách současně studovali (kombinace PrF + FF taky není úplně výjimkou, ale častější je s FSS nebo ESF, což byl teda jejich případ), ono to často bývá tak, že když je někdo aktivní, tak "na více frontách". Takže právě těm spolužákům, kteří studium více fakult zvažovali, byli schopní poradit i tam, ale obecně mám pocit, že právě tím, že jsou všichni "na jedné lodi", je jednodušší do toho studia jako takového proniknout i bez Prvákovin (jakkoliv je vřele doporučuju, ale občas se člověk prostě nerozdvojí), protože skupiny na FB a tak dále.

Jinak já už jsem trochu dost pamětník, na Prvákovinách jsem byla 10 a 8 let zpátky, ale za mě to bylo tak, že na právech člověk snáz potkal své přímé spolužáky (předpokládám tedy celou dobu, že ses dostala na pětiletý magisterský program), protože prostě je tam jeden program, který všichni studují, navíc teď je těch studentů trochu míň, než se nabíralo za mě, takže ještě větší šance. Naopak na FF se může stát, že na Prvákovinách nepotkáš vůbec nikoho ze stejného programu (ale teď jsou lepší komunikační možnosti, skupina na FB, kde se dá domluvit, že se lidi z jednoho programu přihlásí na stejný termín...), je to dost o náhodě. Já nepotkala takto přímo nikoho a to jsem měla druhý obor docela veliký, naopak se sešli třeba čtyři lidi z 20 prváků relativně minoritního oboru. Zase jsem ale potkala kamarádku, se kterou se přátelíme celých těch 8 let, takže každý ten přístup má svoje klady a zápory.

Obecně záleží na tom, co od těch Prvákovin čekáš - pokud chceš být právnička, tak jsou tipy od starších spolužáků nedocenitelné a jaksi adresnější a je právě výhoda, že všichni studují totéž. Pokud máš navíc na FF třeba nějaký velký program s dobře fungujícím studentským spolkem, může se stát, že na Prvákovinách FF se dobře seznámíš s fungováním fakulty (což není vůbec na škodu, naopak - FF nicméně obvykle pořádá x akcí v rámci orientačního týdne, nevím, jak to bude letos s koronou), dostaneš obecné tipy a potkáš super lidi, ale o konkrétním programu toho třeba zjistíš míň (ovšem v Nadačním fondu jsou lidi z různých oborů, takže ani tohle nemusí platit) než pak během semestru.

Prvákoviny každopádně doporučuju a ideálně oboje, ale když to na některé fakultě nevyjde, ani tak to není konec světa, seznámit se dá i jinak.
Petra Horáková
23 July at 20:05new
Dobrý den,
v e-přihlášce mám informaci, že jsem přijata ke studiu Čj a literatury v kombinaci s baltistikou, nemohu však nikde najít informace k zápisu. Kde najdu kdy se kam mám dostavit?
Děkuji.
23 July at 23:31new
Dobrý den,
všechny potřebné informace naleznete v pozvánce k zápisu, která Vám bude v následujících dnech nahrána do Vaší e-přihlášky.
Petra Horáková
last modified 24 July at 06:48 new
Děkuji, na to právě čekám. Jenže zápisy mají být už příští týden, tak mám strach, abych se všechno dozvěděla včas (a mohla taky na brigádě oznámit, který den nepřijdu).
Děkuji.
Marie Koubová
22 July at 21:11new
Dobrý den bylo mi vloženo do systému, že nejsem přijata kvůli neúčasti na TSP. Na testu jsem však byla s percentilem cca 70% a výsledky mam u přihlášky. Chci se tedy zeptat kde se stala chyba protože je asi jasné že rozhodnutí kvůli neúčasti je chybné jelikož mam v systému i výsledek a taky jsem se logicky musela zúčastnit.
Eva Blažková
22 July at 21:17new
Měla jsem podobnou chybu - napsala jsem panu proděkanovi a během půl hodiny mi to opravil. Zkus mu napsat :) pskyrik@phil.muni.cz
Michaela Šmídová
22 July at 18:21new
Dobrý den, jako 1. preferenci jsem si zvolila Anglický jazyk a literaturu a jako 2. preferenci Anglický jazyk a literaturu v kombinaci s Německým jazykem a literaturou, kde mi byla prominuta přijímací zkouška, avšak u přihlášky je napsáno, že jsem byla přijata pouze v rámci 1. preference. Je to v důsledku pořadí preferencí, nebo jsem z nějakého důvodu nebyla přijata na Německý jazyk a literaturu i přesto, že mi byla prominuta přijímací zkouška?
23 July at 16:30new
Je to v důsledku preference.
Adéla Lounková
22 July at 17:44new
Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jestli je portál IS MU přístupný pouze již zapsaným studentům? Ke své e-přihlášce se bez problémů přihlásím, avšak když se zkouším prokliknout přes link do IS MU abych zjistila více info pro nově přijaté studenty, nemohu se prihlasit s těmi stejnými přihlašovacími údaji.
Dále bych se chtěla zeptala, jestli k seznamu předmětů pro registrování budu mít také přístup až po zápisu?
23 July at 16:33new
Dobrý den, pokud nejste zapsaná ke studiu, nejste stále studentkou. Při zápisu obdržíte registrační údaje do ISU jako student (ty už Vám zůstanou "napořád") a teprve potom se dostanete k informacím pro studenty - včetně registrace předmětů apod. Proto třeba mají časovou výhodu ti, kteří jdou na řádný termín zápisu před těmi, kteří jdou na náhradní termín...
23 July at 19:47new

A to je nějaký link v té e-přihlášce? Protože ten by "správně" do tzv. autentizované části ISu (to je ta, kam se dá dostat jen s těmi přihlašovacími údaji ze zápisu do studia) vést neměl, nebo by tam aspoň mělo být upozornění, že tam tedy vede a student se tam dostane až po zápise.

Některé odkazy jsou ovšem v obou částech (třeba tohle přijímačkové fórum, katalog předmětů apod.), pak stačí odmazat "auth" a jedno okolní lomítko.
22 July at 17:15new

Dobrý den,

během dnešního dne měly být zveřejněny výsledky o přijetí či nepřijetí. Zatím mám v přihlášce stále Doposud nerozhodnuto. Byl termín posunut nebo se může jednat o technickou chybu?
Děkuji.
22 July at 17:19new
Zdravím, mám to samé. U všech přihlášek stále nerozhodnuto...
Jana Klimešová
22 July at 17:31new
Dobry den, mam to same. Nevite kam se obratit? Psala jsem mail i volala,ale zadna odpoved.
22 July at 17:39new
Vůbec netuším. :/
22 July at 19:02new
Já se asi zítra zkusím stavit přímo na studijním oddělení, ke své bývalé referentce.
23 July at 23:25new
Dobrý den,
rozhodnutí o přijetí/nepřijetí je již zveřejněno v e-přihlášce.
Tomas Baloun
23 July at 11:31new
Mne se to zobrazilo vecer kolem 22:00.
Thread: Zápis/
Tereza Bednářová
17 July at 09:57new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je už daný termín zápisu na Pedagogickou fakultu. Žádná pozvánka mi zatím nepřišla a v přihlášce je stále staré datum (přelom června a července). Je už dáno nějaké konkrétní datum?
Děkuji za odpověď.
23 July at 23:24new
Dobrý den,
pozvánku k zápisu již máte vloženou v e-přihlášce v rubrice Zápis do studia. Z ní se dozvíte všechny potřebné informace.
Anežka Pavlasová
14 July at 17:49new
Sobrý den, podávala jsem současně přihlášku na prezenční i kombinované studium a v rozhodnutí o přijetí/nepřijetí mám napsáno: PŘIJATA na obor učitelství MŠ v rámci druhé preference (u mě tato preference byla kombinované studium), znamená to tedy, že můj percentil stačil pouze na kombinované studium, ale nestačil na prezenční formu? Předem děkuji za odpověď.
23 July at 23:19new
Dobrý den,
ano, přesně tak.
Eva Blažková
10 July at 14:26new
Dobrý den,
Mám podanou přihlášku na český jazyk a literatura v kombinaci s počítačovou lingvistikou a pak samostatně na počítačovou lingvistiku. Chtěla bych se zeptat, jestli mám nějak řešit, že body z oborového testu mám pouze v té kombinaci (a ještě dvakrát) a u jednooboru nejdou napsané? Děkuju.
12 July at 21:17new
Dobrý den,
Váš dotaz, prosím, směřujte přímo na studijní oddělení Filozofické fakulty na adrese prijimaci.rizeni@phil.muni.cz. Děkuji.
Patrik Poprocky
09 July at 14:20new
Dobrý deň,
chcel by som a opýtať aká je reálna šanca, že PrF bude doberať uchádzačov, nakoľko som podľa výsledkov v prihláške prvý "pod čiarou". Je šanca, že sa dostanem na štúdium?
12 July at 21:22new
Dobrý den,
šance je poměrně velká, ovšem je na fakultě samotné, zda-li bude chtít uchazeče pod čarou do případných volných míst doplňovat. Pokud se fakulta rozhodne Vám nabídnout zápis, dozvíte se to po uplynutí všech termínů zápisu (řádného a náhradního, příp. náhradních).
Barbora Sedlářová
27 June at 09:25new
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude zasedat přijímací komise bakalářských programů pedagogické fakulty, respektive kdy se dozvím, zda budu či nebudu navržena k přijetí?
Děkuji.
Aneta Freimannová
27 June at 14:16new
Taky by mě zajímalo, u PrF... To čekání se mnou asi sekne. :)
01 July at 13:50new
Prf zasedá tento pátek, 3.7. 😉
Miloš Ilovský
01 July at 14:32new
Prosím vás neviete kedy bude zasadať komisia na Fakulte informatiky?
Adriana Valková
02 July at 22:15new
Ja mám v prihláške napísané že 13.7 zasadajú. Posunuli to ?
Lucie Horáková
29 June at 00:06new
Prý až 15. 7.
Aneta Freimannová
01 July at 08:25new
Informace o ne/přijetí tu má být už 6.7., takže 15.7. asi zasedat nebudou. :-)
01 July at 16:49new

Dle informací z Rektorátu MU by měly být termíny zasedání komisí jednotlivých fakult v řádu dnů zveřejněny na tomto odkaze: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu?fbclid=IwAR1AAo7n9FP4ewqEd42DOQs3zmAw4KiQJYDKQU5JWdRJQ0F9cmkD9zvyXAg.

Lze předpokládat, že rozhodnutí budou do e-přihlášek vkládána v druhé polovině července.
Kristina Talacková
26 June at 11:21new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda lze, popř. jak změnit pořadí preference oborů? Přihlášky mám zaslané v pořadí 1. Mezinárodní vztahy (jednooborově) a 2. Mezinárodní vztahy v kombinaci s žurnalistikou. Pořadí bych chtěla obrátit, jelikož více preferuji druhou možnost.
Děkuji za odpověď.
27 June at 17:26new
Dobrý den, změnit preference již bohužel možné není
Daniela Melúchová
24 June at 20:05new
Dobrý deň, kedy asi bude zverejnené zadanie TSP 2020 s kľúčom správnych odpovedí?
27 June at 17:11new
Dobrý den, všechny letošní varianty TSP spolu s klíčem správných odpovědí budou na webu univerzity zveřejněny přibližně v listopadu. Co se týče Vašeho konkrétního zadání testu a klíče správných odpovědí, máte jej již nyní vložený ve své e-přihlášce.
Eduard Viliam Brandobur
23 June at 11:45new

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať kedy môžeme očakávať predbežné výsledky - môj percentil v prihláške - aby som vedel orientačne ako na tom som.
23 June at 21:13new
Na nasem terminu nam bylo receno, ze o vysledcich se dozvime co konce cervna.