nové
83.208.205.*
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li mám dělat 2x TSP, když jsem se přihlásil na FI a ECON. Nebo mi stačí udělat jen jedny TSP a podle výsledků se dozvím, na kterou fakultu mohu jít?
nové
Dobrý den,

TSP vykoná každý uchazeč jen jednou, nezávisle na počtu podaných přihlášek. Váš výsledek v TSP se Vám započítá ke všem Vašim přihláškám, u kterých je TSP součástí přijímací zkoušky.
nové
193.165.24.*
Dobrý den,
dočetla jsem se, že pro upuštění od přijímací zkoušky musím zaslat Žádost o prominutí přijímací zkoušky a průvodku a potvrzující dokumenty. Když jsem si ale tiskla Potvrzení středoškolského vysvědčení, bylo na tom vše, co je i v průvodce, jen je to jinak nadepsané a navíc je tam to vysvědčení. Musím tedy ještě tisknout samotnou průvodku?
nové
Dobrý den,

pokyny pro prominutí přijímací zkoušky na Přírodovědeckou fakultu najdete podrobně popsané přímo ve Vaší e-přihlášce a na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkouse. Pro prominutí PZk na základě studijních výsledků je nutné žádost o prominutí vyznačit v e-přihlášce, vytisknout a vyplnit písemnou žádost prominutí, průvodku a středoškolské vysvědčení. Středoškolské vysvědčení i žádost o prominutí musí být potvrzeny Vaší střední školou.
nové
Simona Glezgo
Dobrý den, já absolvuji pětileté gymnazium s bilingualnim programem ale tabulka kde mam doplnit známky z vysvedcení pokud si přeji být uvolnena z peijímací skoušku mi neumožňuje pridání dalšího sloupce. Vedeli by ste mi poradit jak postupovat prosim?
nové
Dobrý den,

do Vaší přihlášky na Přírodovědeckou fakultu vyplňte známky z Vašeho 2. - 5. ročníku, a to následujícím způsobem: Do kolonky pro 1. ročník vyplňte známky z Vašeho 2. ročníku, do kolonky pro 2. ročník známky z Vašeho 3. ročníku atd. Do kolonky pro 4. ročník vyplňte známky z Vašeho 5. ročníku. Při výpočtu průměru se berou v úvahu známky z posledních čtyř ročníků studia SŠ (viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek).
nové
Marie Grimová
Dobrý den, chci požádat o prominutí přijímací zkoušky na základě motivační aktivity, konkrétně olympiády. V podmínkách prominutí přijímací zkoušky je napsáno, že lze požádat jen pokud se jedná o krajské nebo celostátní kolo. Není tam však uvedeno, jestli stačí účast v daném kole olympiády nebo je nutné být úspěšným řešitelem nebo do jakého umístění je možné o prominutí požádat. Dále není uvedeno, v jaké podobě je třeba poslat dokumenty potvrzující výsledky z olympiády. Postačuje kopie diplomu ověřená školou nebo výsledková listina soutěže nebo jaká je jiná, přípustná podoba potvrzující výsledky? Díky.
nové
Dobrý den,

v případě olympiády je potvrzujícím dokumentem diplom nebo potvrzení o účasti na olympiádě. Být "úspěšným řešitelem" ani dosáhnout určitého umístění není podmínkou, stačí účast v krajském nebo celostátním kole. K písemné žádosti je potřeba spolu s prospěchem doložit ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o účasti na olympiádě (postačí potvrzené střední školou).

Písemnou žádost o prominutí přijímací zkoušky na PřF s dokumenty potvrzujícími splnění kritérií je třeba zaslat na adresu Studijního oddělení PřF nejpozději do 28.2.2019 (viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek).
nové
Martin Hollas
> K písemné žádosti je potřeba spolu s prospěchem
> doložit ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o účasti na olympiádě
> (postačí potvrzené střední školou).
Dobrý den, jak přesně lze vystavit potvrzení o účasti na olympiádě? Diplom dostali jen úspěšní řešitelé, tak by mě zajímalo, jestli mám třeba vytisknout výsledkovou listinu nebo něco jiného? Díky.
nové
Dobrý den,

postačí, když Vám Vaše škola vydá orazítkovaný a podepsaný dokument, na kterém bude napsáno něco jako "Potvrzujeme, že pan XY se v termínu XY účastnil krajského/celostátního kola olympiády XY, kategorie XY. Střední škola XY, razítko, podpis." Výsledkovou listinu můžete klidně k tomuto dokumentu přiložit.
nové
Markéta Horáková
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zdali je možné nějak řešit přesun konání tsp z důvodu krytí s jiným testem.

Děkuji Horáková
nové
Dobrý den,

náhradní termíny TSP se nevypisují. Pokud se hlásíte do našich studijních programů, které vedle TSP vyžadují i oborové testy, tak ty by se Vám s TSP překrývat neměly. Pokud by se tak stalo, kontaktujte nás prosím na našem e-mailu pro uchazeče prihlaska@muni.cz. Děkuji.
nové
Markéta Horáková
A i když jsou vypsané dva datumy pro konání tsp 27-28.4 , nejde se přesunout např z 27 na 28 ?
nové
Preferovaný termín a místo konání TSP máte možnost zvolit v e-přihlášce, zvolit můžete až 3 preference. Pokud ovšem máte podané přihlášky do programů, které vyžadují oborové testy (které se také konají o víkendu 27. - 28.4.2019), pak Vám bude přidělen termín TSP ve stejný den, jako budou probíhat oborové testy. Oborové testy se konají výhradně v Brně a jejich termín nelze zvolit. Náhradní termíny se nevypisují.
nové
Ema Holubová
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať či je možné ešte doplniť tieto dokumenty alebo ich nahradiť. Ide o to, že po odoslaní som sa dostala na krajské kolo olympiády a rada by som to doplnila do motivačnych aktivít. Ak áno, je potrebné to znova odoslať aj s potvrdenými známkami a žiadostou a pruvodkou, prípadne s ďalšími dokumentami ( diplomy z iných motivačných aktivít) alebo stačí len pruvodka a potvrdenie o krajskom kole?

Ďakujem za odpoveď.
nové
Dobrý den,

domluvte se prosím přímo na Studijním oddělení PřF (studijni@sci.muni.cz), jak ve Vašem případě postupovat. Děkuji za pochopení.
nové
Daniel Krátky
Dobrý ďeň, chcel by som požiadať o odpustenie prímacích skúšok na základe IQ testu Mensa SR, ale ešte nemám certifikát a do 28.2. ho nestíham poslať. Chcem sa spýtať, ako mám v takomto prípade postupovať.
nové
Dobrý den,

jako odpověď na Váš dotaz si dovolím citovat informace uvedené na webu Fakulty informatiky na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html.cs:

"Co když budu znát výsledky SCIO testu, SOČ, olympiády nebo IQ testu až po 28. 2. 2019, kdy je poslední den pro podání žádosti o prominutí přijímací zkoušky?
Vyplňte formulář žádosti, do ní uveďte kdy se testu či soutěže zúčastníte a podejte žádost (elektronicky nebo poštou) nejpozději do 28. 2. 2019. Výsledek doložte později, nejpozději však do dne konání TSP. U SCIO testů a IQ testu v ČR, si výsledky zjišťuje fakulta, pokud jste k tomu dali společnosti souhlas."
nové
Antonie Pecinová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je v případě přijetí i jiný termín zápisu než v červnu. Bohužel v červnu se dostavit nemohu, tak by mě zajímalo, zda to bude možné i v září.
Dekuji za odpověď
nové
Dobrý den,

fakulty často nabízí náhradní podzimní termíny zápisů, popřípadě k zápisu do studia můžete zmocnit jinou osobu prostřednictvím formuláře plné moci. Až budete ke studiu přijata, informace o těchto možnostech se dozvíte v pozvánce k zápisu.
nové
Lucie Žáčková
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium Sociální pedagogika a volný čas (pedagogická fakulta) v kombinaci s Psychologií(fakulta sociálních studií). V přihlášce jsem si měla vybrat možnost, zda chci psát OSP+ZSV, nebo TSP+ZSV. Vybrala jsem si OSP+ZSV, musím absolvovat i TSP(kvůli pedagogické fakultě), nebo mi stačí OSP?
Předem děkuji za odpověď.
Lucie Žáčková
nové
Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba programy. Ve Vašem případě tedy musíte vykonat OSP, ZSV i TSP.
nové
Dobrý deň,

som študentkou Teórie Interaktívnych Médií na FF MUNI a som v druhom ročníku. Chcem sa len opýtať, či je možné zvoliť si a začať študovať druhý odbor (tiež na FF) popri tomu môjmu?
nové
Dobrý den,

ano, je to možné. Přihlášky do bakalářských programů pro rok 2019/2020 ale bylo možné podávat jen do 28.2.2019.
nové
Ďakujem pekne za odpoveď. Čiže keď som ten dátum prepásla už nie je nijako možné prihlásiť sa k štúdiu?
nové
Dobrý den,

bohužel, je to tak. Dodatečně podávat přihlášky není možné. Přihlásit se můžete znovu až v příštím akademickém roce od listopadu do února.
nové
Tatiana Mečiarová
Dobrý deň, podala som si prihlášku na 3 odbory na MU a na 2 z nich som bola prijatá bez prijímacích skúšok. Na skúšky by som však chcela ísť kvôli tretiemu odboru. Je možné aby výsledok týchto skúšok nejako ovplyvnil výsledok prijímacieho konania aj v odboroch kde mi už boli prijímacie skúšky odpustené?
Ďakujem
nové
Dobrý den,

přijímacích zkoušek pro program Experimentální a molekulární biologie se zúčastnit můžete, prominutí přijímací zkoušky na Vašich ostatních přihláškách to nijak neovlivní.
nové
Juraj Kmotorka
Dobrý deň,
Čo mám robiť v prípade, že sa v teste vyskytne otázka ktorá je nepresne zadaná a nie som si istý či je to úmyselný chyták alebo nepozornosť autora otázok.
Príklad:
Aké množstvo energie sa uvoľní pri rozštiepení jednej molekuly ATP na ADP + P:
a)50kJ
...
...
...
e)žiadna odpoveď nie je správna

V tomto prípade je ťažké rozhodnúť či ide o chyták - 50kJ sa uvoľní pri rozkladu 1 mólu ATP, nie 1 molekuly, takže správne by malo byť e).
Na druhú stranu je možné, že sa autor len neúmyselne nesprávne vyjadril, a teda v tom prípade by bola považovaná možnosť a) za správnu.

Mal by som teda v tomto hypotetickom prípade zadať a) alebo e) a v prípade rozporu zaslať odvolanie proti výsledkom prijímacieho konania?
Ďakujem za odpoveď.
nové
Vážený pane uchazeči,
přijímací testy na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity podléhají několikanásobné důkladné kontrole a revizi, aby otázky byly vždy jednoznačné a odpovídaly středoškolské chemii. Citovaný typ otázky nespadá do SŠ učiva, je naprosto nevhodný pro přijímací testy. Navíc, kolik energie se uvolní při konkrétní reakci, není důležité, taková data nejsou požadována ke zkoušce. Situaci dále komplikuje i skutečnost, že hodnoty změny Gibbsovy energie pro hydrolýzu ATP a dalších makroergních fosfátů se v literatuře liší v závislosti na reakčních podmínkách a přesnosti měření, proto nemá smysl takové hodnoty testovat.
nové
88.101.103.*
Dobrý den,
v e-přihlášce mám napsáno, že mi na základě mé žádosti byla prominuta přijímací zkouška. Ve výsledcích přijímacího řízení je napsáno, že o přijetí ještě nebylo rozhodnuto. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda můžu v tomto případě počítat s tím, že přijata budu, nebo jestli se může stát, že prestože mi byla přijímací zkouška prominuta, přijata nebudu.

Děkuji

nové
Dobrý den,

pokud Vám přijímací zkouška byla prominuta, pak do daného programu budete přijata. Status přijetí se ve Vaší přihlášce objeví nejpozději po zasedání přijímací komise na příslušné fakultě.
nové
Adam Garaj
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je už známy aspoň približný termín zasadnutia prijímacej komisie, a teda kedy bude známy výsledok prijímacieho konania, keď mi bola prijímacia skúška prepáčená.

Za odpoveď ďakujem.
nové
Dobrý den,

termín zasedání přijímací komise na PřF teprve bude upřesněn (viz www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prihlaska-terminy). Výhledově by se mělo jednat o květen nebo červen.
nové
Markéta Štekrtová
Dobrý den,

nemůže se tedy stát, že bych nebyla přijata z kapacitních důvodů, když mám v kolonce "Prominutí přijímací zkoušky" napsáno prominuta? Nebo se bude přihlížet k TSP, které píšu na jiné fakultě?

Předem moc děkuji