8/11/2010 15:53new
Dotazy specifické pro lékařskou fakultu.
Eva Sopóci
29/6/2016 17:54new
Všeobecná sestra - kombinovaná forma - praxe

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nutné při kombinovaném studiu na všeobecnou sestru absolvovat 2-3x týdně praxi ve FN?

Jsem zdravotnický asistent a na dni otevřených dveří jsem byla informována tak, že pokud budu pracovat ve zdravotnictví, nebude tato praxe nutná a budu chodit pouze na výuku 1x za 14 dní + 1 týden souvislé výuky. Navíc i na stránkách www.muni.cz je u kombinované formy uvedeno, že praxi 2300 h musí absolvovat studenti bez předchozího zdravotnického vzdělání (a to já přece mám). Proto jsem si podala přihlášku a byla jsem přijata na tento obor. Nyní po přečtení rozvrhu pro již stávající studenty na www.med.muni.cz jsem byla zaskočena, protože je v něm uvedeno, že pokud student nedoloží osvědčení, že může pracovat bez odborného dohledu, musí absolvovat spoustu hodin praxe. Toto osvědčení samozřejmě jako asistent nikdy mít nebudu, proto také chci studovat tento obor.

To by byl zřejmě nejen pro mě velký problém. Od 15. července nastupuji na kardiologické odd. ve FN Brno v Bohunicích a pochybuji, že mě bude paní staniční uvolňovat 2 - 3 x týdně na výuku a 1x za 14 dní i 4x. Počítá pouze s pátky 1x/14 dní, příp. souvislý týden.

Chtěla bych se zeptat zda mi tedy pro kombinované studium bude stačit moje absolvovaná pracovní praxe, jak mi bylo řečeno na dni otevřených dveří? V opačném případě pak byla má snaha při přijímacích zkouškách a radost z přijetí ke studiu zřejmě zbytečná. Při zaměstnání pak není možné ani v kombinované formě studovat.

Děkuji za odpověď.
29/6/2016 18:04new

Dobrý den,

budu vás muset odkázat přímo na LF, napište si, prosím, na studijní oddělení - jkralik@med.muni.cz (referentka pro obor VS)
Také DOD je v režii LF, takže by měli odpvídat za informace tam poskynuté.
Eva Sopóci
29/6/2016 18:12new
Děkuji za odpověď.