8/11/2010 16:14new
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
Martin Čihák
11/6/2016 11:25new
zápis
Dobrý den, můžu se zeptat, jak dlouho asi trvá zápis?
Děkuji
11/6/2016 11:29new

Dobrý den,

včetně focení a IS inštruktáže cca hodinu, hodinu a půl.
Veronika Suková
17/6/2016 14:21new
Zápis nebo náhradní termín
Dobrý den, byla jsem přijata na FSS, termín pro zápis byl stanoven na 28.červen 2016. Obávám se však, že tou dobou ještě nebudu mít rozhodnutí z ostatních škol a nebudu tedy s jistotou vědět, jestli na FSS nastoupím. Chtěla bych se proto zeptat, zda bych měla nyní požádat o náhradní termín zápisu (12.9.2016) nebo se dostavit k zápisu 28. června a případně studium poté zrušit?
Zároveň jsem se na internetu dočetla, že se studentovi počítají semestry, kdy je zapsaný na VŠ, a má nárok jen na určitý počet, takže bych chtěla i vědět, zda by to poté v budoucnu nebyl problém, pokud bych se nyní zapsala a poté zrušila (abych si tak zbytečně nevyčerpala semestr)?
Děkuji za odpověď.
17/6/2016 14:53new

Dobrý den,

studium se počíta s přesností na kalendářní dny, nikdy ne na celé semestre (zákon o VŠ, platí to plošně).

Takže pokud se zapíšete 28. 6. a zápis třeba o 3 týdny zrušíte, tak budete mít dobu nesúpěšného studia v délce 21 dnů.

Máte nárok na bezplatnu dobu studia (za aktuální legislativní situace) v délce "standardní doba studia programu navýšená o jeden rok", tzn. pro Bc. studium je to 3+1, tzn. až 4 roky. Tato doba se počítá na kal. dny, tzn. je to 4*365 dnů, počítaně ode dne zápisu ke studiu. Do této doby se promítne (započte) také doba příp. neúspěšných studií, tzn. ve vašem případě těch pár dnů.
Karolína Černochová
19/6/2016 13:49new
Náhradní termín zápisu

Dobrý den,
jsem přijatá na dvouobor Mezinárodní vztahy a Evropská studia a nemohu se zúčastnit prvního termínu zápisu. Chtěla bych se zeptat, kam se mám s tímto problémem obrátit a koho oslovit.

Děkuji K. Černochová
19/6/2016 15:43new
napiš na studijní (pí.Polášková, nebo kdokoliv, kdo ji bude zastupovat):
https://www.fss.muni.cz/students/bachelor_and_master_studies/study_administration
Karolína Ovesná
28/6/2016 11:26new
Jazyk
Dobrý den,
chci se zeptat, jak je to na FSS s jazykem. Někde jsem se doslechla, že údajně před SZZ musím mít splněnou úroveň C1 v nějakém jazyce. Konkrétně mi jde o nmgr. studium Veřejná politika a lidské zdroje. Děkuji.
28/6/2016 12:18new

Dobrý den,

prosím, napište si přímo na studijní oddělení.
28/6/2016 18:07new

Na Bc/NMgr stačí B2, C1 je až na PhD... jazyky AJ/NJ/FJ/ŠJ/RJ
(snad detailní informace brzy na nový web vrátí).

Výuka je společná s FF, případné uznávání certifikátů řeší CJV FSS.
9/7/2016 18:12new
Psychologie - Jaké předměty si zaregistrovat?

Dobrý den,
Zaregistrovala jsem si v prvním semestru oboru Psychologie všechny předměty typu A. Dohromady to ale dá pouze 16 kreditů, takže si musím zapsat ještě něco dalšího. Předměty typu B mají ale plnou kapacitu, takže mi nezbývá nic jiného, než si zapsat předměty typu C.

Zaslechla jsem sice od jiných studentů, že lze mít z céčkových předmětů jenom 10 kreditů, ale ve studijním katalogu jsem ale tuto informaci nenalezla. Co je na tom pravdy? Můžu těch 180 kreditů nahnat právě skrz C předměty, nebo je tam ten limit 10 kreditů a zbytek musím získat skrz A a B?

Děkuji
last modified 9/7/2016 21:07 new

V katalogu pro nadcházející imatrikulační ročník vidím 140kr za povinné (ale raději si to přepočítej sama), v kontrolní šabloně letošního ročníku je uvedeno min. 21kr za povinně volitelné (letos se to může změnit, ale zatím tu informaci nikde nevidím), jazyk + TV je dalších 6kr, takže na volitelné předměty zbývá teoreticky 13kr (nicméně žádná maximální omezení nejsou).

Dříve bývalo stanoveno, že se započítává 10kr za volitelné předměty a nevyřčený zbytek bylo třeba nahnat v povinně volitelných. Zjevně je snaha popsat to nyní jinak, ale ještě to moc neodladili (snad je to jen otázka času, pokud to nebude vyřešeno do začátku výuky, atakoval bych Mgr.Šipulu).
Daniela Havlišová
last modified 13/7/2016 17:51 new
poplatek za studium

Dobrý den,

zajímalo by mě, zdali budu platit poplatek za studium pokud jsem v letech 2012-2015 absolvovala a řádně ukončila bc.studium, nyní pracuji (rok) a tento rok jsem byla přijata na kombinované studium NMgr.sociální práce..kromě řádně ukončeného studia jsem předtím žádnou jinou VŠ nestudovala... je mi 23 let.
Děkuji za dpověď
13/7/2016 17:58new
Tyto informace ve skutečnosti nejsou zcela dostačující pro spolehlivou odpověď.
Nicméně pokud vše nevyřčené odpovídá ideální situaci, pak hrozí pouze poplatek za prodlouženou dobu studia. A v tom případě není vhodné se ptát "zda", ale "kdy". A v tom optimálním případě to bude po uplynutí standardní doby zvětšené o rok, tj. 3*365=1095 dní od data zápisu.
(pro ujištění či detailní analýzu by bylo třeba poslat výpis studia z ISu na mail: poradci@muni.cz)
Petra Filanová
24/7/2016 22:51new
zápis

Dobrý deň,
bola som dodatočne prijatá na Mediální studia a žurnalistiku, ale zaujímalo by ma, či mám čakať ešte nejaký papier o prijatí, alebo nie? (na pozvánke k prijímacím skúškam bolo napísané, že papier o prijatí zasielaný nebude). Na pozvánke k prijímacím skúškam bol prvý termín zápisu 14. červenca, po tomto termíne mi e-prihláška ukázala, že som dodatočne prijatá. Zároveň tam bol uvedený termín 12.září, ako náhradný termín zápisu. 12.září je teda termínom zápisu pre tých čo boli na odbor dodatočne prijatí?

Ďakujem.
25/7/2016 07:32new

Dobrý deň,

presne tak.
Zápis sa bude konať 12. 9. 2016
Mohli by vám prípadne zaslať email s pokynmi.

Pre ostatných doplním, že sa jedná o obnovu prijímacieho konania v nadväzjúcom Mgr. štúdiu, nie Bc.
Diana Gorolová
26/7/2016 11:03new
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že slečna píše, že byla dodatečně přijata ke studiu, by mě zajímalo, zda tedy rozhodnutí o dodatečném přijetí studentů na FSS již proběhlo. Myslím tím, zda proběhlo již pro všechny obory. Hlásila jsem se na obor jednooborová psychologie.
Předem děkuji za odpověď.
Ivona Štěpánková
28/9/2016 10:40new
Navazující magisterské studium - Bezpečnostní a strategická studia
Dobrý den,
mám zájem o navazující magisterské studium, obor Bezpečnostní a strategická studia, ale předchozí titul jsem získala na jiné škole a v oboru Bezpečnostněprávní činnost ve veřejné správě.Potřebuji vědět,zda budu vůbec připuštěna k přijímacímu řízení po založení/zaplacení přihlášky a mám-li šanci po úspěšném vykonání přijímacího řízení být na fakultu přijata.Děkuji předem za odpověď,případně radu,na koho se obrátit.Můj e-mail Ivona7@seznam.cz