8/11/2010 16:20new
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
30/6/2016 22:14new
Súbežné štúdium

Prajem pekný dník,

minulý týždeň som bol na zápise. Nakoľko som bol prijatý na viac odborov, študijná referentka sa ma spýtala, či nechcem študovať súbežne aj iný. Môžte mi prosím napísať, aké sú možnosti? Ako to funguje v praxi? Vopred pekne ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Matúš Martvoň
last modified 1/7/2016 07:25 new

Dobrý deň,

môžete sa zapísať na toľko odborov, koľko len chcete. Za samotné súbežné štúdium viacerých odborov/fakúlt/VŠ sa nič neplatí (na rozdiel od SR). Až v okamihu, kedy ktorékoľvek štúdium neukončíte úspešne (tzn. ho ukončíte bez zisku titulu, predčasne), sa táto doba stáva "neúspešným štúdiom", a je spôsobilá viesť k vymeraniu poplatkov za štúdium (a to napr. v prípadnom nMgr. štúdiu, či ďalšom zapísanom Bc.)

Mrknite do katalógu na https://www.fi.muni.cz/katalog/ a proovnajte si predmety daných odborov, či sa vám to vôbec oplatí (či sa tam predmety neprekrývajú natoľko, že by to bolo vlastne jedno...)

Aj ako študent PG si môžete zapisovať iné predmety z ponuky fakulty (a univerzity), nie ste viazaný len katalógom.
Príp. je na FI možné prechádzať z odboru na odbor, v podstate ľubovoľne, kedykoľvek počas štúdia (práve teraz viem asi o 5 študentoch, ktorí po prvom roku prechádzajú z vášho odboru na Aplikovanú Infu - graf. dizajn).
Takže si zvážte, či sú pre vás súbežné štúdiá v niečom výhodné/prínosné.