8/11/2010 16:20new
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Dominik Vodička
9/5/2016 12:51new
TSP_dostačující percentil
Děkuji Vám za odpověď.
Dominik Vodička
12/5/2016 11:06new
Nepřijetí z kapacitních důvodů
Dobrý den,
tak jsem bohužel obdržel informaci, že jsem z kapacitních důvodu nebyl přijat ke studiu. Chtěl bych se informovat, zda má smysl v mé situaci a s mým výsledkem žádat o tzv. "odvolání".
Děkuji za odpověď.
Dominik Vodička
12/5/2016 11:19new

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Dominik Vodička
12/5/2016 15:38new
Děkuji za informace, již jsem si podmínky nastudoval. A je možné, že např.se ku studiu zapíše nižší počet studentů než fakulta očekává a tím pádem by se mohlo změnit pořadí? Tato možnost je popsána i podmínkách, ale s tím, že fakulta nemusí obsadit uvolněná místa. Jaká je zkušenost z minulých let?
Dominik Vodička
12/5/2016 15:48new

V praxi to funguje tak, že se rovnou vyšší počet přijímá.

Fakulta si přeje mít 500 studentů v oboru XY.
Přijme a k zápisu pozve 650 studentů, protože nikdy se nedostaví všichni pozvaní.
Počet je navýšen dle zkušeností fakulty z let minulých.

Pokud by se i přes to nedostavil a nezapsal signifikatní počet studentů (třeba se zapíše pouze 300 studentů), děkan fakulty může přijmout další v pořadí.

Mrzí mě to, ale na FI se za posledních několik let (7 minimálně) nestalo, že by bylo tímto způsobem "dobíráno".
Dominik Vodička
12/5/2016 16:49new
Děkuji.
Jiří Koudela
10/5/2016 13:17new
zápis do studia

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kdy by proběhl zápis do studia, případně pokud to ještě není známo, tak přibližný termín nebo termín z minulého roku.

Děkuji
10/5/2016 13:28new

Dobrý den,

zápis na FI se bude konat 21.-22. 6. 2016
11/5/2016 22:55new
Bude prosím i nějaký náhradní termín (např. v září)?
12/5/2016 07:22new

Určitě ano, je to 7. 9. 2016 (pro FI).

S ohledem na vlastní administraci studia bych ale zvážila vyslání zmocněnce s PM na řádný termín (semináře, předměty... je to obdobné jako na PrF, co do počtu studentů na začátku studia).
Matúš Gaál
25/5/2016 05:46new
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať akým spôsobom sa žiada o presunutie môjho zápisu na náhradný termín?
Za odpoveď vopred ďakujem.
25/5/2016 07:25new

Dobrý deň,

kontaktujte priamo FI a dohodnite sa s nimi na ďalšom postupe.

Rovnako ako vyššie, odporúčam poslať zmocnenca.
Na MU prebieha celá adminsitrácia štúdia online - lekronicky. Cez IS si po zápise registrujete predmety, zapisujete seminárne skupiny, žiadate o intrák...
Ak sa zapíšete až 7. 9, tak prihlasovacie údaje získate až vtedy, a keďže registrácia beží od júna, bude to značne oklieštené čo do výberu ako voliteľných predmetov, tak časov seminárov - rozvrh si na FI MU zostavujete sám, výberom povinných seminárnych skupín a cvík.
Filip Kotráš
12/5/2016 11:24new
Nepřijetí pro nedostačující kapacitu oboru
Dobrý den, percentil v TSP mám 56,1 a jsem nepřijat z kapacitních důvodů, hranice pro přijetí je 65. Mám ještě stále nějakou šanci, že se na můj obor dostanu? Má smysl podávat odvolání? Děkuji za odpověd.
12/5/2016 11:26new

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Na dodatečné přijetí bych nespoléhala, FI MU to nedělá.
Vincent Mihalkovič
12/5/2016 11:40new
percentil

1: Mohli by ste mi povedať/vysvetliť, čo to je ten "invertovaný percentil"?
2: S mojím percentilom sa mi už dúfam nemôže stať, že by ma nezobrali (keď som už raz zobratý)

Ja stále neverím, že som prijatý, preto sa pýtam také "hlúposti"...
12/5/2016 11:51new

Dobrý deň,

ste prijatý :)
Dosiahli ste percentil vyšší, než je hranica pre prijatie na Váš odbor, takže to "přijat" v prihláške fakt znamená, že ste prijatý :)
24/6/2016 10:22new
Zápis do Mgr studia

Dobrý den,
v pozvánce k přijímací zkoušce bylo napsáno, že zápis ke studiu bude 12.7., bohužel ale od 8.7. až do 17. 7. budu mimo republiku. Lze požádat o náhradní termín? Pokud ano, jak postupovat?

Děkuji.
24/6/2016 10:37new

Dobrý den,

můžete někoho zplnomocnit nebo požádat o náhradní termín.
Žádá se na SO, mailem/poštou.
30/6/2016 22:14new
Súbežné štúdium

Prajem pekný dník,

minulý týždeň som bol na zápise. Nakoľko som bol prijatý na viac odborov, študijná referentka sa ma spýtala, či nechcem študovať súbežne aj iný. Môžte mi prosím napísať, aké sú možnosti? Ako to funguje v praxi? Vopred pekne ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Matúš Martvoň
last modified 1/7/2016 07:25 new

Dobrý deň,

môžete sa zapísať na toľko odborov, koľko len chcete. Za samotné súbežné štúdium viacerých odborov/fakúlt/VŠ sa nič neplatí (na rozdiel od SR). Až v okamihu, kedy ktorékoľvek štúdium neukončíte úspešne (tzn. ho ukončíte bez zisku titulu, predčasne), sa táto doba stáva "neúspešným štúdiom", a je spôsobilá viesť k vymeraniu poplatkov za štúdium (a to napr. v prípadnom nMgr. štúdiu, či ďalšom zapísanom Bc.)

Mrknite do katalógu na https://www.fi.muni.cz/katalog/ a proovnajte si predmety daných odborov, či sa vám to vôbec oplatí (či sa tam predmety neprekrývajú natoľko, že by to bolo vlastne jedno...)

Aj ako študent PG si môžete zapisovať iné predmety z ponuky fakulty (a univerzity), nie ste viazaný len katalógom.
Príp. je na FI možné prechádzať z odboru na odbor, v podstate ľubovoľne, kedykoľvek počas štúdia (práve teraz viem asi o 5 študentoch, ktorí po prvom roku prechádzajú z vášho odboru na Aplikovanú Infu - graf. dizajn).
Takže si zvážte, či sú pre vás súbežné štúdiá v niečom výhodné/prínosné.