Cannot save! You have tried to save the information which is already saved and cannot be saved repeatedly.

Cannot save! You have tried to save the information which is already saved and cannot be saved repeatedly.

Thread: Odvolání/
Martin Doležel
4/5/2016 10:47new
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kolik uchazečů o obor speciální edukace bezpečnostních složek bylo přijato na odvolání v roce 2015, nebo kde je možné tyto informace najít.
Martin Třináctý
12/5/2016 19:39new

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda má cenu podávat odvolání, a je tedy šance na přijetí, pokud jsem byl těsně za hranicí pro nepřijetí z kapacitních důvodů.

Děkuji
12/5/2016 19:43new

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Ještě k té hranici.
Je to asi nešťastné formulováno, ale percentil 55 je hranicí pro úspěšné absolvování přijímací zkoušky.
Viz také Vaše rozhodnutí "nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky"
Monika Langová
13/5/2016 22:46new
Dobrý den, má cenu si podávat odvolání na ESF na obor Podniková ekonomika a management, když jsem 677?
14/5/2016 07:20new

Dobrý den,

pro jistotu se zeptám - klikl jste na odkaz v příspěvku, na který přímo reagujete?
Nebo si ten příspěvek alespoň přečetl?

Jako odpověď Vám totiž pouze zkopíruji to, co tam je již napsáno, nic jiného Vám k tomu napsat ani nemohu.

"Detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí
ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

__Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.__

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení,
nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá
podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná."
Sabina Presová
16/5/2016 17:05new
Dobrý den,
Nepodařilo se mi dostat na práva o jeden percentilový bod a ráda bych zkusila odvolání. V obecný informacích o postupu při rozhodování o žádostech o přezkoumání rozhodnutí děkana o nepřijetí ke studiu (odkaz na stránku jsem měla v přihlášce) se píše, že volněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí ke studiu, mohou být obsazována dalšími uchazeči dle lepšího pořadí dosaženého u přijímací zkoušky, bez ohledu na to, zda uchazeč podal žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana nebo nikoli. Takže to chápu dobře, že je zcela zbytečné psát odvolání? A jak poznáme změnu pořadí? Bude se postupně aktualizovat nebo k datu 5.8. 2016 uvidíme nové uspořádání? A prosím o kolik míst je možnost posunu? Předem děkuji za odpověď.
16/5/2016 18:21new

Dobrý den,

stejné informace naleznete i na odkazu v příspěvku, na který reagujete (je to copy+paste oficiálních univerzitních pokynů a pravidel).

Chápete to správně, je to zcela zbytečné - pokud nemáte důvod, který zpochybní správně právní stránku procesu rozhodovaní orgánu (děkanky), tzn. nějaký rozpor se zákonem, porušení zákona.

Pokud, a zda vůbec, se děkanka PrF rozhodne přijmout další studenty v pořadí - o tom se rozhodne teprve po řádném termínu zápisu.
Termín 5. 8. 2016 je zasedání přezkumné komise - ta se zabývá výhradně podanými žádostmi o přezkum (to jsou žádosti těch, kteří neodolají podání "odvolání").
O dodatečné posunu bývá rozhodnuto již v průběhu července, těsně po zápisu.
Spekulovat, o kolik míst by to bylo, kdyby to bylo... to nelze.
Petra Hubálková
18/5/2016 19:26new

Dobrý den, chci se zeptat, zda má cenu se odvolávat, moc se v tom nevyznám.. Mám podanou přihlášku na EFS Verejné eko a správa, pořadí na oboru 108, počet přijatých 98. V TSP jsem měla 50,.. a min. je 54,.. A na PrF obor Mezinárodněobchodně právní studie mám uvedeno, že jsem se umístila od 116 místa do 116 místa, poslední přijatý 87.
A pro odvolání by mi maturitní vysvědčení s vyznamenáním nepomohlo ? Mám jak z Učt, ZSV a Eko za 1 a prostě mi to přijde nespravedlivé, že se tam dostanou lidi, kteří oboru vlastně vůbec nerozímí....

Děkuji
18/5/2016 20:16new
Hezký den přeji,

zkusím se zeptat - rozklikla jste si ten opakovaný odkaz, který se objevuje v předchozích příspěvcích?
Ten, kerý pojednává o oprávněnosti žádosti o přezkum rozhodnutí? http://bit.ly/appealsMUNI
(mj. na něj máte odkaz i přímo ve své e-přihlášce na PrF a také ESF). 

Pro jistotu to sem uvedu:
V přezkumném řízení nelze přihlížet k důvodům, které nejsou v rozporu vydaného rozhodnutí o nepřijetí ke studiu s výše uvedenými předpisy, byť by šlo o důvody upřímně míněné a pravdivé.
Důvodem pro změnu rozhodnutí o nepřijetí zejména nemůže být:
  • velký zájem o studium zvoleného oboru
  • rodinná tradice
  • výborné výsledky v předchozím studiu (pokud nejsou uvedeny jako kritérium pro přijetí ke studiu děkanem fakulty pro příslušný obor)
  • předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky (pokud není stanoveno v podmínkách přijímacího řízení)
  • absolvování přípravných kurzů
  • subjektivní pocity a dojmy týkající se organizace a průběhu přijímacího řízení, případně přípravných kurzů
  • pozdní příchod (i zdůvodněný) na přijímací zkoušku
  • momentální zdravotní indispozice
  • sociální situace
Rektor má ze zákona o vysokých školách pravomoc změnit pouze takové rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, které bylo vydáno v rozporu se zákonem, vnitřním předpisem vysoké školy, nebo její součásti, anebo podmínkami přijetí ke studiu v příslušném studijním programu.

Takže ne, vysvědčení Vám nepomůže.
Přijímací zkoušky jsou pro všechny zájemce o studium stejně, všichni máte stejné podmínky. Rozhoduje se pouze na základě výsledku přijímacích testů.
Tvrzení, že na dané obory jsou přijati studenti, kteří oboru nerozumí, je dosti odvážné...