last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Alžbeta Skladanová
30/5/2016 14:41new
Celoživotní vzdělávání
Dobrý deň, na základe výsledkov TSP som nebola prijatá na Filozofickú fakultu, odbor Filozofia. Chcela by som sa spýtať, či ešte mám možnosť študovať v nultom ročníku, a potom pokračovať v štúdiu prvým ročníkom, poprípade, či môžem v nultom ročníku študovať iný odbor, než aký by som chcela študovať neskôr. Ďalej by som sa spýtala, ako prebieha prestup do prvého ročníku Tiež potrebujem vedieť, či sa nultý ročník tiež ráta ako riadne štúdium a dostanem potvrdenie o štúdiu alebo budem musieť byť evidovaná na úrade práce.
Ďakujem za odpoveď.
30/5/2016 17:38new

Dobrý deň,

"nultým ročníkom" sa na MU dá nazvať vzdelávanie v rámci programov tzv. "Celoživotného vzdelávania".

Sú viaceré typy - buďto vzdelávanie v jednotlivých predmetoch (zaplatíte si len určitý predmet), alebo vzdelávanie v celých programoch, paralelných s akreditovanými programami. To však nie je ponúkané pre každý odbor. Filozofia v ponuke je.

Podstatou toho paralelného programu je, že sa vzdelávate rovnako, ako keby ste daný odbor riadne študovali.
Účastník programu CŽV ale nie je študent, je to poskytovanie vzdelávania za úplatu (platíte škole poplatok). Trvá jeden ak. rok (dva semestre), a po splnení podmienok (typicky dotatok kreditov a riadne urobené skúšky), pokračujete v riadnom štúdiu do 3. semestru. Nestrácate tak ten rok.

Preto je obvyklé v CŽV začať tým, čo chcete i doštudovať.
Nie je možné v CŽV byť napr. na Filozofii, a po roku platenia si to rozmyslieť a chcieť prejsť do druhého ročníku na španielčinu.
Môžete sa ale na španielčinu riadne prihlásiť, urobiť prijímačky a začať od prvého semestru - v tom vám nik brániť nebude.

Na ÚP evidovaná byť nemusíte, v žiadnom prípade.
Je to Vaše slobodné rozhodnutie.
Povinné je mať zaplatené odvody na zdravotné poistenie. Nakoľko nie ste na CŽV študent (za študentov platí štát), tak pokiaľ nebudete zamestnaná (hradil by to zamestnávateľ), môžete byť samoplatca. Alebo teda registrácia na ÚP.
Alžbeta Skladanová
28/7/2016 17:27new
Dobrý deň, dnes som odoslala žiadosť o CŽV v odbore Filozofia, no dosiaľ nie je školou potvrdená, tak by som sa chcela spýtať, či už bola naplnená kapacita, alebo moja žiadosť bude potvrdená do 31.7.2016, čo je posledný možný termín k odoslaniu tejto prihlášky. Tiež by som potrebovala vedieť, akou formou prebieha platba za CŽV, za každý kredit zvlášť alebo celý poplatok naraz? Ak by to bolo možné, platila by som najskôr za prvý semester, potom za druhý. A moja posledná otázka je, aký vplyv bude mať môj študijný priemer počas dvoch semestrov CŽV na to, že by som následne chcela pokračovať tretím semestrom...dostatočný počet kreditov je mi jasný, no je nejaká hranica pri skúškach, napríklad, že nemôžem mať zo skúšky horšiu známky ako C?
Ďakujem Vám za odpoveď.