last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Vojtěch Hála
30/5/2016 15:10new
kombinace 2 oborů
Dobrý den, byl jsem přijat na obor AJ - OV a na TV - OV, je možné z dvouoborové AJ-OV přestoupit na jednooborovou AJ a studovat tedy AJ jednooborově spolu s dvouoborovým TV-OV? Děkuji za odpověď
30/5/2016 17:27new

Dobrý den,

pokud tou "AJ" myslíte pedagogické asistenství na PdF (jelikož na FF se čeká na OT), tak o nelze. Pedagogické assitenství je akreditováno výhradně jako dvouoborové studium, vždy je to PA XY+AB.
Vojtěch Hála
31/5/2016 11:42new
Děkuji za odpověď. A náhodou přestup z dvouoborové AJ-OV na jednooborové Lektorství angličtiny nejde? Děkuji.
31/5/2016 11:51new
Obávám se, že určitě ne.
Pokud jste neměl podanou přihlášku na LAJ, tak nějaké "přestupy" mezi obory, tohoo charakteru, nejsou možné.
Vojtěch Hála
31/5/2016 20:20new
Ještě poslední dotaz - když mám AJ-OV a TV -OV , mohl bych studovat obojí? Ov je u obou stejná, takže by to byly v podstatě 3 předměty. Děkuji
1/6/2016 08:04new

Ano, toto řešení možné je :)

Předměty OV a společného základu absolvujete pouze jednou, do druhého studia si je necháte uznat. Budete tak mít v podstatě 3 obory - AJ, TV, OV.
Veronika Kusalíková
last modified 2/6/2016 17:23 new
Dobrý den,
velmi mě překvapilo Vaše sdělení, že je možné studovat 3 obory najednou. Je to tak pouze u výše zmíněné kombinace, nebo tomu tak může být i u např. mých kombinací: žurnalistika - sociologie, žurnalistika - anglický jazyk a literatura, za předpokladu, že budu všude přijata?
last modified 2/6/2016 19:55 new

Formálně vzato lze studovat neomezené množství studií. Pokud jsou některá z nich dvouoborová, není nijak omezeno sdílení oborů. Jen je třeba počítat s tím, že existují fakultně specifická pravidla, která je nutno dodržovat.

Např. na PedF se předměty uznávají z jednoho studia do druhého, ale na FSS to nejde a je nutné si předměty zapsat do obou studií zároveň. Na FSS je také nutno dát pozor i na pravidla psaní závěrečných prací (nelze např. psát dvě diplomky na jednom oboru, atp.) => viz příslušné fakultní směrnice.