last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Tatiana Cubinková
14/5/2016 18:06new
zápis

Dobrý deň,

ja by som sa chcela spytať ako sa postupuje v prípade, že ma prijali na dva odbory z troch a neprijali ma práve na ten, ktorý som si určila ako hlavný, k prijatiu mi chýbalo velmi málo. Preto by som chcela vedieť či je možné aby som sa prihlásila na jeden z tých, kde som prijatá. A ak by sa výsledy po zápise zmenili a prijali ma aj na ten prvý odbor tak by som to zmenila.
14/5/2016 19:36new

Dobrý deň,

v zásade je možné zapísať sa ku štúdiu na odbor, kam ste prijatá a počkať, či nebudete dodatočne prijatá na ten druhý. To "nechcené" štúdium by ste ale potom (vo vlastnom záujme) mali výslovne zanechať, ukončiť.
Adéla Kolářová
19/5/2016 22:43new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak se v tomto případě (že se tedy zapíšu na jeden obor a později by se stalo, že se hranice u druhého oboru, o který mám větší zájem, posune a já bych byla dodatečně přijatá a přihlásila se právě na ten obor druhý)řeší ubytovací stipendium. V podmínkách bylo psáno něco o tom, že pro získání tohoto stipendia je nutnou podmínou, aby to byl náš prvně zapsaný studijní program v ČR. Může se tedy stát, že se zapíšu na první obor, na který ale nenastoupím, protože jsem se dodatečně dostala na jiný, ale právě díky tomu nemusím získat ubytovací stipendium? Děkuji
20/5/2016 06:18new

Dobrý den,

pro účely ubytovacího stipendia se studia započaté a ukončené do 30. 10. v témže roce (červen 2016 - max. říjen 2016) nepočítají.
Tzn. na to při vyhodnocování splnění podmínek pro ubytovací stipendium nebude přihlíženo. Ubytovací stipendium vám bude přiznáno.

Pouze poznámka - i obecně pro ostatní.
Nic jako "nástup" na VŠ nexistuje.
Dnem zápisu se stávate studentem vysoké školy - bez ohledu na to, zda je zápis v červnu, září, zda máte výuku kamžitě, nebo až za 3 měsíce...
Klára Ševčíková
25/5/2016 12:29new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na informace ohledně zápisu. Kdy se bude konat a kdy se to dozvím přesně? Jsem přijata na ped. fakultu a teď řeším to, abych nic neprošvihla a stihla den zápisu a také první školní den - letím na prázdniny do USA a vyřizuji si letenku a potřebovala bych vědět, kdy nejdřív můžu odletět a kdy nejpozději se vrátit zpět.
Předběžně jsem plánovala odletět koncem června a vrátit se v půlce září.
Byla bych moc vděčná za odpověď, abych si vše mohla co nejdříve vyřídit.
(hlavně ty data)

Děkuji.
25/5/2016 19:06new

Dobrý den,

zápis se koná 29. 6. - 1. 7., viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu

Pokud se nemůžete dostavit osobně, můžete někomu dát plnou moc (viz odkaz).

Semestr začíná v týdnu od 19. 9. 2016.
Jakub Nagy
6/6/2016 13:19new
Dobrý deň
Zápis mám 20. 7. 2016. Viem, že tou dobou budem v preč v Anglicku, preto využijem formulár plnej moci. V prípade inštruktáže IS MU a fotografovania je uvedené, že sa dá absolvovať aj pred zápisom do štúdia. Chcel by som sa spýtať, čo to presne znamená pred?. Môžem to absolvovať už v júni? Vzhľadom k tomu, že v júli budem už preč v zahraničí. Za odpoveď vopred ďakujem.
6/6/2016 14:47new

Dobrý deň,

kontaktujte, prosím, priamo ÚVT, ktoré fotografuje. Kontakt viď http://www.ics.muni.cz/cs/katalog-sluzeb/zakladni-informace/fotografovani-osob-a-prukazy
Jakub Nagy
20/6/2016 17:38new
Dobrý deň,
Z harmonogramu zápisu som to nepochopil úplne, ale inštruktáž IS MU sa koná v uvedených časoch v ten istý deň ako samotný zápis na predmet? (pretože pri inštruktáži nebol uvedený dátum konania). A nevadí, že to namiesto mňa absolvuje splnomocnená osoba? Za odpoveď vopred ďakujem.
20/6/2016 19:31new

Dobrý deň,

info k IS sa koná v ten istý deň, áno.
Obávam sa, že poverená osoba z toho nič moc mať nebude, a bol by to zbytočne strávený čas (nie je šanca, aby vám to zreprodukovali úplne, a čiastočne to zase nemá význam).
Skrátený "návod" k IS viď napr. z ESF (síce iná fakulta, ale ten princíp je totožný naprieč univerzitou) -> http://www.econ.muni.cz/studenti/bc-a-mgr-studium/manual-studenta/knihovni-a-e-learningove-sluzby/zaklady-prace-s-informacnim-systemem-mu