Thread: TSP obecně/
4/5/2016 15:52new
Výpočet percentilu

Dobrý den,

percentil se počítá vždy pro každou variantu zvlášť :)
Daniela Schmidtová
7/5/2016 12:25new
Minimální percentil TSP

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,jestli je nějaký minimální percentil TSP na Fakultě
sportovních studií? Pokud ano a uchazeč nemá požadovaný minimální percentil,
znamená to,že už nemůže být přijat a dalších částí přijímacího řízení se nemá
cenu zúčastňovat?

Děkuji za odpověď.
Hezký den.
7/5/2016 18:38new

Dobrý den,

FSpS má stanovenou hranicu 15 percentil. Mají to uvedeno v podmínkách přijímacíh řízení. Dalších částí zkoušky se můžete zúčastnit, ale nebudete moct být přijata.
Andrej Kašiar
8/5/2016 10:58new
a FF psychola ?..tá ma aku ?
8/5/2016 17:36new

Dobrý deň,

hranice v TSP má stanovené len FSpS (15), ESF (33) a PdF (20).

Iné fakulty takúto podmienku nastavenú nemajú.
Andrej Kašiar
9/5/2016 10:22new
tam som mal íst :D :D
7/5/2016 13:30new
Statistika TSP 2016
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, kdy budou k dispozici statistiky TSP 2016.
Děkuji.
7/5/2016 18:42new

Dobrý den,

stejně, jako každý rok, po úplném ukončení přijímacího řízení, tzn. v říjnu 2016.
Andrej Kašiar
7/5/2016 20:51new
potrebny percentil
mam 44,1 aku mam sancu ? variant 9 :)
7/5/2016 21:08new
Máte iný percentil... :)
Nikola Pučejdlová
9/5/2016 10:39new
TSP percentil
Dobrý den, mám již ve své přihlášce ukázáno že jsem dosáhla percentilu 70. Pochopila jsem, že tento percentil je pouze z mé varianty. Je tedy možné, že se celkově ještě vejdu do přijatých studentů na právnickou fakultu, nebo je to velmi nereálné? Děkuji
9/5/2016 10:45new

Dobrý den,

je to Váš percentil, "osobní".
Percentil se vždy počítá vzhledem k variantě testu (viz vysvětlení http://is.muni.cz/prihlaska/faq/#x25)

K přijetí na Mgr. obor to určitě stači nebude, viz přehled výsledků z let minulých na http://bit.ly/statsTSP
Zuzana Hrubantová
9/5/2016 11:24new
a percentil 77,26 má nějakou šanci? děkuji za odpověď
9/5/2016 12:47new
Nechci sklouznout do tipování, ale asi bych, ani s ohledem na loňský vývoj, na přijetí na Mgr. obor nespoléhala.
Michaela Marková
9/5/2016 10:49new
Percentil na ESF
Dobrý deň, mám percentil okolo 25, niekde som nasla ze minule bola hranica 33. Je realna sanca sa tam dostat alebo uz teraz viem,ze nie?
9/5/2016 11:02new
Myslim, ze esf ma jako jedna ze tri fakult hranici pro uspesne zvladnuti prijimacich zkousek, coz je prave percentil 33. Pokud mas vic, sance na prijeti existuje. Pokud mas min, jak uvadis, nesplnila jsi kriteria pri prijeti, tvoje prihlaska nebude pri zasedani prijimaci komise zohlednena.
Mam pravdu?
9/5/2016 11:18new

Dobrý deň,

potvrzdujem napísané.
ESF má stanovenú hranicu pre úspešné absolvovanie prijíamcích skúšok percentil 33.
Pokiaľ študent túto hodnotu nedosiahne, nemôže byť prijatý a je obratom hodnotený ako "nepřijat/a pro nesplnění podmínek přijímacího řízení".
Monika Langová
9/5/2016 12:06new
Dobrý den, v TSP jsem získala percentil 40,7. Hlásím se na ESF na obor podniková ekonomika a management. Jaká je šance na přijetí? Nějak se nevyznám v tom, co jste tu psala, jelikož minimální percentil pro přijetí na daný obor je 85 a tady čtu, že pro přijetí na ESF je minimální percentil 33. Jak to tedy je?
9/5/2016 12:45new

Dobrý den,

zaměňujete dvě věci :)

Pro úspěšné absolvování přijímacího řízení na ESF je nutno dosáhnout percentil alespoň 33.
Tzn. všichni s výsledkem na 33 jsou úspěšní uchazeči, a mohou být teoreticky přijati ke studiu.
Z těchto uchazečů se sestaví pořadník, dle výsledku v TSP, a fakulta přijme prvních XY, dle oboru.
Proto je výsledek posledního přijatého řádově mnohem vyšší (zejména u prezenčních oborů).

Hodnota percentil 85 je hodnotou z testu OSP, od SCIO. ESF umožňuje požádat o prominutí přijímací zkoušky (tou je TSP), pokud dosáhnete v OSP uvedený výsledek. To je ale něco jiného, takto přijímaných je v zásadě pouze pár.
Veronika Kubenková
9/5/2016 11:28new
Hodnocení TSP
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat proč přesně nehodnotíte percentil v TSP tak, jako společnost Scio u svých OSP testů a dalších, tedy proč nevyhodnocujete percentil ze všech testů dohromady, ale pouze jen z určitého souboru testů.
Osobně mi přijde vyhodnocování percentilu společností Scio spravedlivější, i přesto, že se určitě snažíte také o spravedlnost co největší.
9/5/2016 12:45new

Vážená slečno Kubenková,

vysvětlení naleznete např. na adrese http://is.muni.cz/prihlaska/faq/#x25 v odpovědi na otázku č. 25. Výsledky TSP se na percentil přepočítávají právě proto, aby byly spravedlivější. Přepočet na percentil slouží k minimalizaci rozdílů způsobených různou obtížností jednotlivých variant testu. Výpočet percentilu ze všech variant dohromady by pozbýval smysl.
Veronika Hlavatá
last modified 9/5/2016 11:55 new
Minimální percentil_šance na přijetí

Dobrý den,

Mohu prosím vědět, jakou mám přibližnou šanci na přijetí do oboru "Teorie interaktivních médií"? Podávala jsem přihlášku do oboru jak na kombinované, tak i prezenční studium. Výsledek TSP dosáhl hranice 55,12 percentilu, což bylo nějakých 21 bodů a zdá se mi to nedostatečné.

Výsledky přijímací komise jsou za dlouhou dobu a já bych se už ráda zbavila toho pocitu nedočkavosti, ať už je Váš názor pro mě pozitivní nebo negativní. Na druhou stanu chápu, že to nelze zodpovědět jednoznačně - proto ještě jednou prosím o přibližný odhad.

Předem Vám velice děkuji.
9/5/2016 12:52new

Dobrý den,

nezlobte se, ale jakékoliv odhady v případě většiny oborů FF jsou na úrovni věštění z křišťálové koule.

Záleží na výsledcích "konkurence" (studentů, hlásících se na stejné obor a formu studia) a také na tom, kolik studentů se fakulta rozhodne přijmout.
To jsou proměnné, které v tuto chvíli nikdo nezná (ani fakulta, zatím).
9/5/2016 12:54new

Vážená slečno Hlavatá,

v tuto chvíli nedokážeme Vaši otázku zodpovědět. Jako vodítko Vám nicméně mohou posloužit percentilové hranice potřebné pro přijetí v minulém roce. Ty naleznete na http://www.muni.cz/admission/bachelor_reports po klinutí na "Podmínky pro přijetí v roce 2015".
Veronika Hlavatá
9/5/2016 13:08new

Děkuji všem za odpověď. Nezbývá mi nic jiného, než počkat na rozhodující verdikt. ;-)

Přesto ještě jednou děkuji.
Jakub Mikeš
9/5/2016 11:54new
Má v tuto chvíli Percentil nějakou vypovídající hodnotu?
Dobrý den,
mám percentil něco přes 95% a zajímalo by mě, jestli se dá v tuto chvíli nějak spolehlivě odhadnout šance na moje přijetí. Když jsem se koukal na výsledky z minulého roku tak poslední přijatý na kombinovanou filozofii (kam se hlásím) měl 57%. Dá se z toho tedy už vyvodit nějaký závěr?
9/5/2016 12:39new

Dobrý den,

s ohledem na Váš výsledek jste defacto přijat.
9/5/2016 12:51new
A nevíte, jestli percentil 43 bude stačit na veřejnou správu prf muni?
9/5/2016 16:37new
Aha, já jsem vycházela z tabulky http://www.law.muni.cz/dokumenty/30791 . Jen nevím, jestli v tam uvedených percentilech je uvedena i bonifikace či nikoliv. Ty dvě zprávy se docela zásadně liší (pro obor Veřejná správa), který je správný?
10/5/2016 07:16new

V tom případě vycházejte ze statistiky PrF. Statistiky na webu univerzity jsou automaticky generovány z Informačního systému a může dojít k odlišnostem, za které se omlouváme.

I tak je však předčasné předjímat zda budete přijata či nikoliv. Počkejte na oficiální rozhodnutí.
10/5/2016 10:30new
Dobře, děkuji moc. Jen se zeptám, na těch stránkách prf - v té zprávě - nevíte, jestli je výsledek už s bonifikací či bez? děkuji :)
11/5/2016 21:51new
Na tuhle otázku Vám bohužel odpovědět nedokážu.
Martin Chramosta
9/5/2016 15:24new
Dobrý den,
je v zobrazeném percentilu zahrnutá i bonifikace za potvrzení o praxi, tedy v případě že byla praxe uznána?
Děkuji za odpověď.
9/5/2016 15:48new

Dobrý den,

v té zohrazené hodnotě není zahrnuta bonifikace. Je to prostý export výsledku čistě TSP. Bonifikaci si připočítejte (resp. fakulta to samozřejme u přijímací komise zohlední).