8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Pavlína Bucková
23/7/2016 11:39new
studium Německý jazyk a literatura

Dobrý den,

ráda bych se zeptala jestli obor Německý jazyk a literatura se dá studovat i v kombinované formě. Dívala jsem se na stránky MU a nikde jsem tuto možnost nenašla. Pokud to lze, myslíte, že bych mohla zažádat a změnu formy studia z prezenční na kombinovanou? Jsem přijata na dvouobor: Německý jazyk a Hospodářská zpráva. Vím, že dvouobory se dálkově studovat nedají, tudíž bych studovala jen Německý jazyk.
Věc se má tak, že již jednu vysokou školu studuji a chci ve studiu pokračovat. Zároveň bych však ráda studovala na filozofické fakultě, ale vím, že studovat dvě školy prezenčně je časově náročné a v mém případě nemožné.

Děkuji za odpověď
23/7/2016 14:29new

Dobrý den,

NJ je možné studovat i v kombinované formě studia (viz web FF http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/index_html a tam seznam oborů nebo podmínky...)

Napište si, co nejdřív žádost na FF a požádejte o změnu oboru z NJ+HoPo na NJ v kombi formě.
Pavlína Bucková
24/7/2016 10:17new

Děkuji za odpověď

Ještě bych se ráda zeptala:Je pravda, že můžu studovat dvě vysoké školy zdarma, když jsem se ke studiu přihlásila hned po maturitě (na jednu školu) a rok po tom (na druhou). Ale kdybych se na druhou školu přihlásila dva roky po tom, tak už bych si tu druhou musela platit, je to tak?

Děkuji
24/7/2016 11:35new

Můžete studovat tolik VŠ/fakult/oborů, kolik si jen přejete (a budete stíhat).
Za souběžné studium se nic neplatí.
Také se nic neplatí v závislosti na tom, KDY začnete VŠ studovat.

Teorie, že "bezplatné" studium na VŠ máte pouze, pokud začnete do 1-2 let po maturitě je nesmysl.

Poplatky spojené se studiem jsou v zásadě dvojího typu - za delší studium (pokud studujete v jednom konkrétním studiu déle, než je bezplatná doba pro jeho studium)
Nebo poplatek za další studium - máte již absolutorium v nějakém stupni VŠ, a studujete opakvaně ten samý stupeň (máte jedno Bc. řádně hotové, titul, a studujete další Bc.)

Info viz také http://www.muni.cz/study/attributes/tuition_fees/info

Pplatky nemají nic společného s dobou nástupu ku studiu a ani s věkem (další oblíbený mýtus, že studium se po 26. roku věku platí).
Lucie Pirochová
23/7/2016 13:15new
Registrace předmětů
Dobrý den,
v IS se mi v objevilo pouze studium dvouoboru DST + CJ. Zápisový list jsem si ale podávala i na jednoobor Historie, který se mi v IS neobjevil. Chtěla jsem si pro jednoobor registrovat předměty, bohužel mi jdou zaregistrovat pouze předměty pro dvouobor. Je možné, že se mi studium HI neobjevilo, protože jsem ještě nedodala mat. vysvědčení (posílala jsem ho dodatečně poštou).
Předem děkuji za odpověď.
23/7/2016 14:26new

Dobrý den,

ano, to je důvod.
Zapsat ke studiu je možné pouze po předložení (doložení) dokladu o maturitní zkoušce.
Pokud jste doklad pro tento obor doložila ex post, tak to zatím studijní oddělení nemuselo stihnout zpracovat.
23/7/2016 14:27new

Dobrý den,

ano, to je důvod.
Zápis je podmíněn odevzdaním dokladu o maturitní zkoušce. Pokud jse doklad dokládala později (a poštou), zatím to nemuselo SO zpracovat.
Lenka Nováková
25/7/2016 11:20new
Povinná angličtina
Dobrý den,
chci se zeptat jak to funguje s registrováním společného povinného předmětu angličtiny, když už teď vlastním certifikát FCE. Mám předmět registrovat a potom dodat certifikát, nebo není nutná ani ta registrace? Jaký je postup? děkuji
Petra Kulhánková
27/7/2016 06:28new
Fotka v is muni

Dobrý den,
Chtěla bych se Vas zeptat, kdy se mi v is muni na mém profilu zobrazí fotka?
Na focení jsem byla již minulý týden ...

Děkuji,
S pozdravem Kulhankova Petra
31/7/2016 07:51new

Dobrý den,

viz odpověď ve vašem vedlejším vláknu - fotka je již online. Někdy to trochu trvá :)
Veronika Hegrová
29/8/2016 22:56new
Zápis v září
Dobrý večer, byla jsem přijata na nmgr studium, ale zapsat se půjdu až v září. E-mailem mi bylo sděleno, že mám při zápisu postupovat dle pokynů, které naleznu pod odkazem ve své elektronické přihlášce (mělo by to tam už být od poloviny srpna). Mohu se prosím zeptat, kde ty informace najdu? Zkoušela jsem hledat ale nemůžu to najít. A ráda bych se ještě zeptala, zda na zápis si mám donést fotografii nebo mě vyfotí na studijním oddělení? K zápisu se jdu zapsat sama na studijní oddělení. Děkuji za odpověď
8/11/2010 16:10new
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Kateřina Hrudková
10/5/2016 18:32new
stačí můj percentil?
Dobrý večer,
Chtěla bych se prosím Vás zeptat, hlásím se na obor mezinárodněprávní obchodní studia. Můj percentil mi přijde dobrý, vzhledem k tomu, že loni byl poslední přijatý uchazeč s percentilem 60. Ale je to bez bonifikace a tu já bohužel nemám. A tak se ptám, mám šanci být přijata?a není možné zjistit kolikátá jsem v pořadí? Zda 50.či 250.? A je možné říci mi kolik se letos na tento obor přihlásilo lidí?
Moc děkuji za odpověď.
last modified 11/5/2016 11:27 new

Dobrý den,

nezlobte s, ale na Vaši otázku není možné odpovědět.
Do přijímacího řízení vstupuj několik proměnných, a my známe pouze jednu - váš percentil. Neznáme výsledky ostatních, nevíme, kolik studentů se fakulta rozhodně přijmout letos.
Pokud se vám pořadí samo neobjeví v přihlášce, tak se jej nedozvíte (uvádění pořadí je specialitou PrF, zejména u Mgr. oboru).
Statistiky podaných přihlášek zatím nejsou zpracovány.
Kateřina Hrudková
11/5/2016 11:23new
Aha, to jsem nevěděla. I tak děkuji za odpověď.
Petra Ulbrichtová
13/5/2016 15:42new
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy bude zveřejněno rozhodnutí o přijetí na PrF, na webu jsou dvě data, 13. a 17.5. Které z nich platí? Děkuji.
Nikola Klásková
13/5/2016 16:01new
Také by mě zajímalo.
Zuzana Hradecká
18/5/2016 20:55new
kombinace oborů
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli lze skloubit Bc. obor na PrF. s oborem na PedF. také v kombinované formě, když přednášky budou pravděpodobně v pátek? Děkuji.
18/5/2016 21:00new

Dobrý den,

je to na Vaši odpovědnost.
Přednášky nejsou povinné, nadto, výuka na PrF není nijak zvlášť časově náročná (není to rozhodně každý, a ani každý druhý pátek).
Zuzana Hradecká
19/5/2016 08:33new
Pochopila jsem správně, že Bc obor mohu studovat bezplatně 3+1 rok? Jak je to s tím, kdybych jedno z oborů přerušila a po dokončení prvního pokračovala v druhém? Od kdy se platí poplatky za prodloužení? Ještě jednou děkuji za odpověď.
19/5/2016 08:37new
Za stávající legislativní situace to je přesně takto.
Přerušené studium "neexistuje" (pro poplatkovou agendu), doba přerušení se do odstudované doby nepočítá.
19/5/2016 18:46new
Jinak řečeno, "délka studia" neznamená jak dlouho člověk celkem studuje, ale jde o počet dní strávených v konkrétním studiu = každé se počítá samostatně.
Zuzana Hradecká
20/5/2016 15:27new
moc děkuji za vysvětlení :)
Michaela Drozdová
19/5/2016 10:00new
Program CŽV Právo
Dobrý deň, chcela by som sa spytat, či tu je niekto kto sa chystá do programu CŽV Právo ? Neprijali ma do riadneho magisterskeho štúdia, tak rozmyslam prave nad tym. Ak tu je niekto kto má podobný problem, popripade kto momentalne navštevuje tento program a mohol by mi poskytnúť viac informácii nech sa mi ozve na mail - miskathrush@gmail.com.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Andrea Zgodová
11/6/2016 12:49new
Kombinované studium
Dobrý den, byla jsem přijata na PF obor Vyšší justiční úředník - kombinované studium. Zároveň bych však chtěla studovat jinou VŠ. Je možné studovat na MUNI tento kombinovaný obor a zároveň jinou VŠ prezenčně? Dále jsem slyšela, že dálkově můžeme studovat pouze pokud k tomu máme určitý důvod?
Přišlo mi jednodušší se zeptat přímo Vás, děkuji předem za odpověď.
11/6/2016 14:50new

Dobrý den,

kdokoliv může studovat jakýkoliv obor, v jakékoliv formě a může jich současně studovat libovolné množství.
Neexistuje žádné právní omezení, jste limitována pouz vašim časem.

Takže se klidně zapište na PrF a na tu druhou VŠ. Nikomu nic nemusíte ani nahlašovat.
Andrea Zgodová
12/6/2016 14:30new
Děkuji moc za odpověď.
Eliška Rygrová
last modified 13/6/2016 09:34 new
Obnova přijímacího řízení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy jsou uveřejněny konečné výsledky přijímacího řízení po tom, co někteří na skolu nenastoupí a tudíž se poradí muze posunout.
Předem děkuji za odpověď.
13/6/2016 08:43new
Přezkumné řízení

Dobrý den,

pořadí se může posunout kdykoliv do začátku semestru. Obvykle se tak ale děje do 1-2 týdnů po řádném termínu zápisu.
Jedná se o tzv. "obnovu přijímacího řízení" (děkanka fakulty přijme další skupinu uchazešů, v pořadí).

Dovolte mi jen poznámku - to není přezkumné řízení.
Přezkumné řízení běží samostatně, viz detailní informace na http://www.muni.cz/admission/bachelor_appeals/
Eliška Rygrová
13/6/2016 09:28new
Tak to se moc omlouvám. Jeste bych se chtěla, zda se tyto "posuny" daji sledovat v e-přihlášce?
Děkuji
13/6/2016 10:38new

Omlouvat se vůbec nemusíte :)
Jen jsem to chtěla vysvětlit, aby se předešlo příp. záměnám...

Pokud byste byla přijata, změní se rozhodnutí v e-přihlášce a budete obeslaná pozvákou k zápisu.

S ohledem na výsledek (resp. spíš. umístění) bych ale na přijetí nespoléhala.
Petra Petříková
20/6/2016 08:37new
Digitální fotografování
Dobrý den,
v dopise, který mi z fakulty přišel, je napsáno, že digitální fotografování pro mou skupinu se koná od 9 - 12 hod. Chtěla jsem se tudíž zeptat, zda na uvedeném místě musím být přítomna už v 9 hod nebo se můžu dostavit až kdykoli v rozmezí uvedených hodin.
Děkuji za odpověď
20/6/2016 09:03new

Dobrý den,

můžete se dostavit kdykoliv v daném rozmezí. Příp. pokud byste nestíhala, tak focení probíhá až do 15:00 (fotí se v kině Scala, kromě PrF také studenti FI).