8/11/2010 16:10new
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Minh Thu Dangová
27/6/2017 06:37new
Dobírání

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat.. Letos bylo na obor právo přijato 410 lidí, je nějaká pravděpodobnost, že fakulta bude dobírat nebo nemá potřebu? A pokud ano, tak kdy si mám kontrolovat e prihlasku?

Děkuji.
27/6/2017 08:08new

Dobrý den,

pouze opravím asi překlep, bylo přijato 610 studentů (abychom tu neděsili ostatní :) )

Zda bude fakulta dobírat, to se nedá říct. Nevíme, kolik studentů si požádalo o náhradní termín zápisu v září. Do 3. 7. 2017 mají možnost ještě doložit maturitní vysvědčení ti, kteří to nestihli do termínu zápisu. Takže dřív, než v polovině července to asi známo nebude.
Minh Thu Dangová
27/6/2017 22:16new
A jen pro zajímavost.. Dobírala fakulta v předchozích letech?
27/6/2017 22:41new
Ano, v posledních letech se celkem často dobírá.
Minh Thu Dangová
15/7/2017 21:51new

Dobrý den,

už je tedy známo zda fakulta bude či nebude dobírat?
17/7/2017 19:52new

Dobrý den,

bohužel nelze předpovědět, zda PrF bude nebo nebude dobírat další studenty. Fakulta se o výsledku přijímacího řízení obvykle vyjadřuje do začátku srpna, ale o dodatečném dobírání studentů nelze nikde dohledat žádné oficiální informace. Mohu Vám leda doporučit pravidelně kontrolovat Vaši e-přihlášku.

Obecně ale platí, že k zápisu do studia každý rok určité procento studentů nedorazí. S tímto procentem (na základě výpočtů statistik z loňských let) fakulta počítá a do studia přijímá studentů více. Pravděpodobnost dobírání tedy bohužel není příliš vysoká.

Hezký den,
Anna Kyselová
Lyudmyla Yavorska
19/7/2017 15:31new

Dobrý den,

umistila jsem se na pořadi 87, a posledni přijaty uchazeč na 81. Mám šanci na dobíraní?

A když ted' budu podavat přihlašku na celoživotni vzdělavání a během studia se uvolni místo na te Právní specializace tak mohou mě přijat?

Předem děkuji za odpověd'
20/7/2017 23:08new

Do řádného studia lze, pokud vím, nastoupit i přestupem z CŽV po 2 absolvovaných letech (kromě té možnosti po 1 roce "studia" klasicky přes přijímací řízení s uznáním předmětů, jak se píše výše), pokud tedy osoba - účastník vzdělávání získá určitý počet kreditů.

Viz tady: https://www.law.muni.cz/content/cs/studium/celozivotni-vzdelavani/czv-a-studium/ , ale nemyslím, že by to bylo "když se uvolní místo", ale prostě automaticky při splnění těch podmínek. Zejména u bakalářských oborů těch osob v programu CŽV není tolik, aby to místo nebylo. Navíc ona ta výuka stejně probíhá dohromady se studenty bakalářského studia, jen s tím rozdílem, že účastníkům nejsou nabízeny všechny povinně volitelné předměty, takže reálně to takový rozdíl není.