8/11/2010 16:14new
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
Michaela Jagusztynová
24/5/2017 10:40new
Psy + mediální studia
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli se na tento dvojobor někdy dobírali studenti. Jsem 16. a minulý rok vzali 13 lidí, tak mě zajímá, jestli mám nějakou šanci.
A také bych se chtěla zeptat na dobírání na psychologii samostatnou.
Děkuji
24/5/2017 12:24new

Dobrý den,

loni se na psychologii, ani její kombinace, nedobíralo.
Také to nebylo obvyklé ani v minulosti.
Markéta Vítová
31/5/2017 17:14new
Dvouoborové studium
Dobrý den, jsem přijatá na dvouobor Sociologie - Mezinárodní vztahy. Zajímá mě, jestli je při zápisu možnost zapsat se pouze na Mezinárodní vztahy. Předem děkuji za odpověď.
1/6/2017 07:28new

Dobrý den,

ne, není.
Podala jste si přihlášku na dvouobor, splnila jste podmínyk pro přijetí na tento dvouobor (jako celek). Podmínky pro samostatné MV jsou jiné (jiná hodnota percentilu).

Není možné takto "přecházet" mezi obory, u zápisu.

Změna oboru/formy studia během studia se řídí směrnicí FSS viz https://www.fss.muni.cz/media/6090/smernice-fss-c5_2013-o-zasadach-pri-schvalovani-prestupu.pdf
Lucia Pekárová
last modified 7/6/2017 18:04 new
zápis medzifakultná kombinácia
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať ohľadom zápisu na medzifakultnú kombináciu.
Na jednu kombináciu vrámci FSS (Medialni studia + Genderové studia)som už prijatá, no na druhú kombináciu na FSS a FF (Medialní studia + Anglický jazyk), budem ešte písať oborový test. Problémom je, že výsledky oborových testov, teda či som prijatá na na danú kombináciu na FSS + FF, by mali byť uverejnené až deň zápisu kombinácie Med. studia + Ang.jazyk, vrámci FSS.
Ako mám v tomto prípade postupovať, keďže medzifakultnú kombináciu by som v prípade prijatia uprednostnila, no v prípade neprijatia by som sa chcela prihlásiť na kombináciu vrámci FSS.
Vopred ďakujem,
Pekárová
last modified 8/6/2017 01:08 new
Někde tady na fóru (teď to nemůžu najít) psala sl. Uhlárová, že je v jednání možnost zveřejnění výsledků oborových testů už 19. června tak, aby uchazeči o dva obory v rámci FF, kde na jeden jsou přijati a na druhý píší oborový test, nemuseli chodit na dva zápisy a mohli jít rovnou 22. června. Doporučovala sledovat stránky FF, tam zatím žádnou aktualizaci pokynů nevidím. Kdyby to tak ale bylo, se svým příjmením byste věděla, na čem jste, ještě před prvním zápisem na FSS.

Pokud opravdu nebudete vědět výsledky přijímaček před 20. červnem, zapíšete se na kombinaci, kam jste určitě přijata, a pokud Vás přijmou na mezifakultní kombinaci, půjdete na zápis pro mezifakultní kombinaci a první studium, pokud o něj nebudete stát, zrušíte. Do zápisu mezifakultních kombinací určitě výsledky oborového testu a přijetí vědět budete, on je až v červenci, viz: http://www.fss.muni.cz/media/2718088/zapisy-nove-prijatych-uchazecu.pdf .
10/6/2017 09:04new

Doplním, že oficiální doporučení FSS pro tyto případy je požádat emailem studijní oddělení FSS o termín zápisu v červenci - dne 11. 7. 2017.

Nic neodhlašovat, nic nerušit (obory na FSS), vyčkat na rozhodnutí FF a dle výsledků se zapsat 11. 7. na ty obory/kombinace, které si přejete.

Samozřejmě, je možný i postup zapsání ke studiu na FSS, poté zrušení tohoto studia... ale není to šťastné a může to vést k zbytečným problémům (administrativa, poplatky, etc.)

Bohužel to totiž nevypadá na to, že by FF stihla své výsledky oznámit tak, abyste se stihla zapsat v řádném termínu na FSS.
Kristýna Brožová
14/6/2017 15:51new
Zápis

Dobrý den, na jaké adrese se prosím koná zápis ke studiu na FSS?

Děkuji
14/6/2017 16:40new

Dobrý den,

zápise se koná na FSS, Joštova 10, Brno.
27/6/2017 20:08new
CŽV
Dobrý den,
jsem už dva semestry v CŽV - studium jednotlivých předmětů a ráda bych v tomto programu pokračovala. Nepodala jsem letos ale přihlášku, přišlo mi to nesmyslné, pokud už v programu jednou jsem. V tuto chvíli ale váhám, jak to chodí.
Můžete mě ujistit? :)
Děkuji,
Zuzaníková
27/6/2017 22:42new

Dobrý den,

prosím, kontaktujte přímo oddělení pro CŽV fakulty.
Způsob a realizace CŽV se liší dle oboru i fakulty.
Lenka Holková
30/6/2017 13:11new
Sociální práce- zadání testu

Dobrý den,
kde, prosím, najdu zadání k letošním přijímacím zkouškám, obor Sociální práce? Nalezla jsem pouze můj odpovědní arch, zadání nikoliv, děkuji.

Lenk Holková
30/6/2017 13:24new

Dobrý den,

prosím, napište si přímo na studijní oddělení.
Kamila Látalová
29/7/2017 21:31new
Celoživotní studium
Dobrý den,
můžu se zeptat, jak to je s celoživotním studiem na psychologii na FSS? Kolik je školné na semestr? Do kdy a kam poslat přihlášku? Jaké jsou podmínky přijetí? Při úspěšném absolvování člověk automaticky postupuje do 2. ročníku nebo koná nějakou zkoušku? Nebo musí znova na přijímačky?
Děkuji za odpověď!
7/8/2017 18:03new
Dobrý den,
přihlášky do CŽV se na Fakultě sociálních studií podávají do 30.6.2017. Podmínky přijetí a uznávání kreditů v případě pozdějšího řádného studia si můžete přečíst na http://www.fss.muni.cz/admission/erasmus_and_guest/lifelong_learning.
S otázkou ohledně poplatků se prosím obraťte na studijní oddělení FSS (studijni@fss.muni.cz).