6. 3. 2017 10:15nové
Prominutí příjmací zkoušky

Dobrý den,

přímo v e-přihlášce je sekce "středoškolské vysvědčení" - profilové předmety uvedete tam, poté si vytisknete přehled a ten necháte ve škole potvrdit.
Tomáš Treskoň
18. 3. 2017 10:33nové
Prijatie bez prijimacej skušky
Dobrý deň,
Chcel by som sa len spýtať, či je v poriadku moja žiadosť o prijatie bez prijímacej skúšky. Naskenoval som žiadosť, ale nie som si istý, či je všetko v poriadku.
Za odpoveď vopred ďakujem.
18. 3. 2017 19:04nové

Dobrý deň,

áno, všetko je v poriadku :)
Jan Dobeš
20. 3. 2017 19:44nové
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak poznám, zda (a kdy) SCIO předalo mé výsledky fakultě, na kterou jsem poslal žádost o prominutí přijímací zkoušky?
Děkuji.
5. 4. 2017 15:23nové

Dobrý den,

v průbehu to nijak nepoznáte. Fakulta si vyžádá výsledky sama a zpracuje je.
Jan Dobeš
5. 4. 2017 16:54nové

Dobrý den,

děkuji Vám za Váš čas.
Michaela Baraničová
19. 3. 2017 22:18nové
vysvědčení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, stačí mít poslanou a vyplacenou přihlášku, nebo je potřeba posílat i nejake vysvědčení? Bohužel jsem nenašla info. Předem děkuji.
21. 3. 2017 06:51nové

Dobrý den,

stačí Vám podaná a zaplacená přihláška.
Ověřenou kopii maturitního vysvědčení předložíte až u zápisu ke studiu.
Karolína Tuzarová
20. 3. 2017 18:43nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,

hlásím se na obor Podniková informatika na ESF. Minulý týden jsem posílala žádost o prominutí přijímací zkoušky a nevím, jestli bylo prominutí doručeno a přijato, popřípadě zda by se mohlo stát, že přijato nebude. Žádám o prominutí za napsání SCIO testů nad daný percentil.
Krom této přihlášky jsem si také na MUNI podala dvě rezervní, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je nutné, abych se dostavila na testy TSP, pokud budu na tento obor přijata bez přijímaček. Ptám se protože datum TSP se mi příliš nehodí, tak jen jestli je to nezbytně nutné a moje nepřítomnost mé přijetí na Podnikovou informatiku nějak neovlivní. Pokud by to nějak vadilo, pomohlo by kdybych poslala žádost o prominutí příjímací zkoušky i na ty další dva dané obory?

Předem moc děkuji za odpověď.

K. Tuzarová
21. 3. 2017 06:55nové

Dobrý den,

pokud jste žádost posílala minulý týden, zatím zpracovaná nebude (nevidím ji).

Pokud jste ale splnila podmínku pro prominutí (uvedený min. percentil v OSP v každém oddílu jednotlivě), tak Vaší žádosti bude vyhověno a bude Vám přijímací zkouška odpuštěna = jste přijata ke studiu PoInf.

Pokud se následně nedostavíte k TSP, ničemu to nevadí. Na PoInf jste přijata, na další dva obory nebudete.

Posílat žádost o prominutí i na další dva obory, pokud o tyto zájem nemáte a ke studiu se nezapíšete, nemá smysl. Někomu tím pouze zaberete místo (když předem víte, že se na obor nezapíšete).
Marta Shkabarnitska
změněno 29. 3. 2017 22:00 nové
Neúplná adresa žádosti o prominutí p. zk.
Dobrý večer,
22. 3. jsem posílala dopis se žádostí o prominutí přijímací zkoušky a jako adresu jsem uvedla pouze FF MU, nenapsala jsem, že je to na Oddělení přijímacích zkoušek, je to problém? Dostane se dopis tam kam má nebo to mam poslat raději
znovu?
Děkuji
5. 4. 2017 15:22nové

Dobrý den,

napište/zavolejte si přímo na FF, prosím.
Michaela Baraničová
30. 3. 2017 15:30nové
testy
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako je to s testami. V oboch mojich
prihláškach je napísané, že majú predpísanú skúšku: FF:Oborový test. Tým pádom
nie je potrebný aj TSP ? Za odpoveď vopred ďakujem.
5. 4. 2017 15:25nové

Dobrý deň,

TSP máte tiež povinne, platí pre všetky odbory (okrem LF a FSS).
Uvedená info je ako "doplnok" k TSP.
Michal Ondáš
20. 4. 2017 14:54nové
Prijatie bez prijímacej skúšky

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať či je ešte možné požiadať o prijatie bez prijímacej skúšky, keď som uspel v národných porovnávacích skúškach.

Ďakujem za odpoveď.
26. 4. 2017 19:49nové

Dobrý deň,

každá fakulta má vlastný deadline pre odoslanie žiadosti. Vo Vašom prípade to bolo do 31. 3. 2017. Na žiadosť podanú teraz nebude braný ohľad.
Kavinbharathi Thangavel
22. 4. 2017 23:11nové
Entrance examination
Hi, May I know when the entrance examination will take place and Since I am from India how should I take the entrance examination?
26. 4. 2017 19:50nové

Hi,

please contact directly admission@fi.muni.cz
Tereza Onderková
2. 5. 2017 20:24nové
maturitní vysvědčení

Dobrý den,

ze zdravotních důvodů jsem se nezúčastnila písemné části maturitní zkoušky, a tedy je budu psát v zářijovém termínu.

Chci se zeptat, jestli mohu dodat zpětně maturitní vysvědčení ze září?
3. 5. 2017 16:07nové

Dobrý den,

takové případy řeší individuálně přímo fakulta, prosím, kontaktujte příslušné studijní oddělení.
Ondřej Beneš
15. 5. 2017 16:30nové
Odeslání výsledků NSZ
Dobrý den, na profilu zákazníka NSZ jsem zaskrtl, ze nechci preposlat výsledky zkoušek a ted Nevim, jak je univerzitě doručit.
15. 5. 2017 17:17nové
Dobrý den,
zavolejte na společnost Scio a domluvte dodatečný souhlas se zasláním výsledků. Oni nám je poté pošlou. Učiňte tak neprodleně - již v pátek 19.5. máme přijímací komisi děkana.
Za studijní oddělení Jitka Štěpánková
Jana Veselá
18. 5. 2017 15:57nové
Předložení maturitního vysvědčení
Dobrý den,
musí být maturitní vysvědčení ověřeno nebo je možné k zápisu přinést originál?
Děkuji za info
18. 5. 2017 18:13nové

Dobrý den,

musí to být ověřená kopie.
Studijní oddělení si dokument ponechává, originál rozhodně nikdy nikomu neodevzdávejte.
Jana Veselá
19. 5. 2017 05:42nové
Ano to chapu, original jsem nemela v umyslu na studijnim ponechat. Myslela jsem, ze donesu i kopii a oni si podle originalu na tu kopii daji "souhlasi s originalem". Pokud by to takto neslo, jak stare muze byt to overeni a lze to nechat overit i na obecnim urade pokud maji matriku?
20. 5. 2017 08:26nové

Aha, tak to se omlouvám za špatné pochopení, moje chyba.

Kopie musí být již úředně ověřená.
Úředným ověřením se myslí u notáře, na matrice, na jakémkoliv Czechpointu na České poště (asi nejdostupnější služba) nebo také vám jej může ověřit vaše střední škola, která vysvědčení vydala.
Poplatek za vidimaci je ve všech případech stejný.
Miroslava Zachová
25. 5. 2017 20:08nové
Dobrý den,
mám úředně ověřenou kopii vysvědčení - datum ověření 29. květen 2009. Dle vyjádření městského úřadu se jedná stále o platné ověření. Bude pro Vás tato kopie vyhovující? Děkuji za odpověď.
26. 5. 2017 07:52nové

Dobrý den,

MěÚ má pravdu. ověření "nestárne" a neztrácí svoji hodnotu.
Doklad bude akceptován, je to v pořádku.
19. 5. 2017 11:32nové

Dobrý den,

nechci zbytečně zakládat nové vlákno a věřím, že se zde hodí :-)

Musím dokládat kopii maturitního vysvědčení i v tom případě, že jsem již na MU studoval ? :-)

Děkuji
20. 5. 2017 08:28nové

Dobrý den,

ano, i bývalých (nebo současných) studentů se tato povinnost týká.

Doklad se zakládá do Vaši osobní složky studenta daného studia, takže jej musíte předkládat při každém zápisu.
23. 5. 2017 12:25nové
Přiložení bakalářské práce
Dobrý den,
pokud je součástí přijímacího řízení do navazujícího studia přiložení bakalářské práce, v jaké podobě je možné to udělat?
Její originál nemám k dispozici. Veřejná je samozřejmě elektronická verze, případně ji mohu vytisknout (bez desek, ovšem).
Děkuji,
Zuzaníková
23. 5. 2017 19:52nové

Dobrý den,

prosím, kontaktujte přímo příslušnou fakultu, kam se hlásíte.
Marek Jablončík
25. 5. 2017 18:37nové
Maturitní vysvědčení
Dobrý den,
byl jsem na základě TSP přijat na MU, ale bohužel nebudu moct doložit v řádném termínu maturitní vysvědčení, protože se mi na SOŠ nepodařilo složit praktickou zkoušku. Je nějaká možnost, abych se na MU dostal a maturitní vysvědčení dodal po opravném termínu v září?
Děkuji.
26. 5. 2017 07:54nové

Dobrý den,

určitě je možná individální domluva. Jakmile vám přijde pozvánka k zápisu, vude tam uvedený náhradní termín zápisu a způsob jak o něj požádat. Kontaktujte poté studijní oddělení vaší fakulty a domluvte se. Vysvědčení je možné předložit až do 15. 9: (pátek) nebo někde i do 18. 9. (pondělí).
Jana Tesařová
26. 6. 2017 16:56nové
Dobrý den,
chci se zeptat, pokud mám kopii maturitního vysvědčení s podpisem a razítkem od ředitele školy s tím, že je na kopii také napsané, že kopie souhlasí s originálem, musím vysvědčení ještě úředně ověřovat?
Děkuji za odpověď