Thread: Odvolání/
Soňa Trubačová
20/5/2017 18:14new
Zmena OSP na TSP

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by v mojom prípade malo zmysel podať odvolanie. Hlasila sa som na jednooborovoú psychológiu ns FSS. Do prihlášky som si zadala aby sa môj výsledok rátal zo ZSV a OSP. Takýmto spôsobom som dosiahla prepočítaný percentil 167,2(ZSV=88,67 OSP=76) a skončila som 110. v poradí, neviem zatiaľ koľkatá pod čiarou to je. Vec je, že na inú fakultu som robila ešte aj TSP, kde som skončila s percentilom 86,12 , čo znamená že ak by sa môj výsledok rátal zo ZSV a TSP, dosiahla by som číslo 175,3. Tiež som absolvovala jedno z najlepších gymnázií na SVK na čisté jednotky a vedela by som doložiť viacero odporúčaní od mojich profesorov.

Ďakujem pekne za odpoveď
21/5/2017 08:14new

Dobrý deň,

mrzí ma to, ale zmena testu nie je možná a odvolanie nemá zmysel.

Medzi testom OSP a TSP ste si museli vybrať do 28. 2. 2017, priamo vo svojej e-prihláške.
Vaša voľba bola ZSV + OSP. Akákoľvek zmena či kalkulácia podľa výsledku, ex post, nie je možná.

Bližšie informácie o odvolaní nájdete na http://bit.ly/odvolaniMU
Prosím, preštudujte si pokyny tam uvedené.

Obecne, pokiaľ nemáte relevantný dôvod spochybňujúci priebeh prijímacieho konania, alebo nepoukážete na nejakú sakutočnosť, ktorá by bola v rozpore so zákonom, nemá podanie tejto žiadosti význam. Bude zamietnutá ako nedôvodná.

"V odvolacím řízení nelze přihlížet k důvodům, jakými jsou např. velký zájem o studium zvoleného oboru, výborné výsledky na střední škole, předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky, rodinná tradice, pozdní příchod na písemnou přijímací zkoušku, subjektivní pocity a dojmy týkající se přijímacího řízení apod."
Barbora Urbancová
25/5/2017 11:56new
Kam poslat odvolání
Dobrý den, nenašla jsem na stránkách, kam mám poslat odvolání a jakým způsobem, resp. jestli mám jen vložit vyplněný dokument do e-mailu a poslat děkanovi fakulty a nebo existuje nějaký specifický postup? A případně, na jaký e-mail se má dokument odeslat? Děkuji
25/5/2017 14:38new

Dobrý den,

detailní informace o odvolání naleznete na http://bit.ly/odvolaniMU

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Barbora Urbancová
25/5/2017 16:04new
Děkuji vám za odpověď, nicméně to jsem četla a není z toho nic patrné. Například jestli se to posílá poštou, nebo stačí e-mailem a JAKÝ ten e-mail to má být. Navíc, píše se tam: " Odvolání se podává děkanovi fakulty způsobem uvedeným v poučení rozhodnutí" a opravdu netuším, kde mám to "poučení" hledat. Tak bych byla vděčna za detailnější informace od vás.
Děkuji
last modified 25/5/2017 16:26 new
Až dostaneš papírové Rozhodnutí, pak můžeš podat Žádost o přezkum tohoto rozhodnutí (opět papírovou formou, anebo certifikovanou datovou schránkou
= jde o právní úkony, takže je nutné dodržovat formální náležitosti).
Navíc ten papír obsahuje potřebné prvky, jako číslo jednací, apod.
(a také na konci Poučení o možném dalším postupu).
25/5/2017 17:11new
Jak bylo napsáno, podávat opravné prostředky je možné teprve vůči vydanému rozhodnutí. zatím žádné formálné rozhodnutí nemáte. Prosím, vyčkejte zaslání rozhodnutí o nepřijetí.
Eliška Václavská
29/5/2017 09:38new
Dobírání
Dobrý den, hlásila jsem se na FF obor Český jazyk a literatura, kde bylo přijato 222 uchazečů a mé pořadí bylo 223. Hlásila jsem se již minulý rok, ale na fakultu se nedobíralo. Je nějaká šance, že letos se dobírat bude místo studentů, kteří sice byli přijati, ale nenastoupí? A v případě, že ano, kdy se o tom dozvím ? Minulý rok jsem čekala celé prázdniny, a že se dobírat nebude jsem se dozvěděla až v září v diskuzním fóru.
29/5/2017 10:03new

Dobrý den,

nezlobte se, ale zda se bude dobírat a "je nějaká šance" - to vám opravdu nikdo neřekne. Není to možné.

FF na své "silné" obory tradičně nedobírá - není důvod. Zájem o studium je tak velký a tyto obory jsou pro studenty prioritní. Typicky právě Aj, Čj, Historie, Psychologie apod.

Fakulta se může rozhodnout kdykoliv po období zápisu (červen-červenec) až do začátku semestru, který je v září.
Vanesa Čepková
29/5/2017 11:33new
Odvolání na FSS PSYCH
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, když jsem prosla oborovym testem psychologie a TSP testem, umistila jsem se na 166 místě a k ústnímu pohovoru pokračuje pouze 160, zda jde podat odvolání už v tomto prvním kole?
29/5/2017 12:48new

Dobrý den,

detailní informace o odvolání naleznete na http://bit.ly/odvolaniMU

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Tibor Panák
29/5/2017 12:41new
Odvolanie
Dobrý deň, chcem sa spýtať kedy môžem podať odvolanie. Je to až vtedy, keď mi domov dorazí formálny list o neprijatí? Na kultúrne štúdia číny prijali 88 ľudí. Moja pozícia je 91. Čiže stačí keď sa nezapíšu 3 ľudia, potom ma prijmu, alebo ako to funguje.
Vopred, ďakujem.
29/5/2017 12:48new

Dobrý deň,

bližšie informácie o odvolaní nájdete na http://bit.ly/odvolaniMU

Prosím, preštudujte si pokyny tam uvedené.

Obecne, pokiaľ nemáte relevantný dôvod spochybňujúci priebeh prijímacieho konania, alebo nepoukážete na nejakú sakutočnosť, ktorá by bola v rozpore so zákonom, nemá podanie tejto žiadosti význam. Bude zamietnutá ako nedôvodná.

Viď web
"Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal odvolání proti rozhodnutí děkana či nikoliv. Děkan fakulty však nemá povinnost uvolněná místa dodatečně obsadit dalšími uchazeči."

Odvolať sa môžete až voči písomnému rozhodnutiu (zatiaľ nič formálne nemáte k dispozícii).
Erik Mesároš
31/5/2017 12:15new
Pekný deň prajem, chcel by som sa spýtať ako ste zistili na ktorom mieste ste sa umiestnili? Existuje nejaká tabuľka prijatých? Neviem nikde nič podobné nájsť... Dik za odpoveď..
31/5/2017 16:13new
Niektoré fakulty toto zverejňujú v prihláškach uchádzačov, vaša nie.
Obecne ale platí, čo som napísala kolegovi pred vami, čo do odvolania
Tereza Bečičková
6/6/2017 20:13new
Odůvodnění odvolání
Dobrý den,chtěla bych podat odvolání a nejsem si plně jista,co je možné,či co by měla obsahovat kolonka "odůvodnění odvolání",případně i přílohy odvolání.Dají se zde využít i lékařské zprávy??
Děkuji.
7/6/2017 07:44new

Dobrý den,

do odůvodnění napište, co je důvodem pro podání odvolání - proč se vůbec odvoláváte.

Prosím, vemte v otaz také to, že:
"V odvolacím řízení nelze přihlížet k důvodům, jakými jsou např. velký zájem o studium zvoleného oboru, výborné výsledky na střední škole, předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky, rodinná tradice, pozdní příchod na písemnou přijímací zkoušku, subjektivní pocity a dojmy týkající se přijímacího řízení apod. V odvolacím řízení nelze také vyhovět žádostem o přijetí na jiné studijní programy (obory nebo kombinace), ani žádostem o přeřazení do jiné formy studia, do které již byli přijati uchazeči s lepším výsledkem v pořadí."
Viz http://bit.ly/odvolaniMU

Můžete přiložit i lékařskou zprávu, pokud to potřebujete k prokázání svých tvrzení uvedených v odůvodnění.
Tereza Bečičková
7/6/2017 23:58new
Dobře,děkuji za rady.
Soňa Trubačová
7/6/2017 12:57new
Ako a kam poslať odvolanie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako presne to funguje s podaním odvolania, pretože informácie na vašej stránke a v liste ktorý mi prišiel sú myslím si že nie len pre mňa dosť nejasné.

Je postup teda taký, ak tomu rozumiem správne, že: V počítači vyplním odvolací formulár, stiahnem ho a vytlačím a poštou pošlem na adresu dekana mojej fakulty? (V mojom prípade FSS, pán doc. PhDr. Břetislav Dančák, Ph.D. , Kancelář: 2.13 , Joštova 218/10 , 602 00 Brno ?)

Ďakujem pekne za odpoveď
7/6/2017 15:08new

Dobrý deň,

áno, rozumiete tomu správne.

Obecne ale platia ja všetky informácie, ktoré sú na webe uvedené - tzn. čo je a čo nie je prípustné v odvolaní.
Zmeniť rozhodnutie na prijatie je možné len:
"Rektor změní rozhodnutí, které bylo vydáno v rozporu se zákonem, vnitřním předpisem vysoké školy nebo její součástí, nebo podmínkami stanovenými podle § 49 odst. 1 a 3. Jinak žádost zamítne a původní rozhodnutí potvrdí."
Vlastimil Volek
7/6/2017 21:21new
Maturitní vysvědčení
Dobrý den, je třeba k odvolání poslat také úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení? Nikde jsem nenašel na tuhle otázku odpověd.
8/6/2017 07:54new

Dobrý den,

pouze pokud tím dokládáte nějaké své tvrzení.

Pořád ale platí, že:
" V odvolacím řízení nelze přihlížet k důvodům, jakými jsou např. výborné výsledky na střední škole, předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky..."
Viz http://bit.ly/odvolaniMU
10/6/2017 09:39new
Žádost
Dobrý den,
chci se zeptat, zda existuje nějaká alternativa odvolání. Je zřejmé, že pokud nelze doložit žádné pochybení v rozhodovacím řízení, jsou odvolání zamítnuta.
Na FSS ale 2 semestry studuji v programu CŽV - studium jednotlivých předmětů a požadavky přijímací zkoušky jsem splnila (z kapacitních důvodů na mě ale místo nevyšlo). Ráda bych tedy podala alespoň žádost děkanovi fakulty o výjimku. Na VŠ se už nějaký čas pohybuji, vím, že lze žádat "o kde co", nicméně prakticky jsem nic takového nikdy nedělala.
Existuje nějaký formulář, předpis ... definující podobné žádosti různého druhu?
Děkuji,
Zuzaníková
10/6/2017 09:50new

Dobrý den,

s ohledem na to, že již se na MU pohybujete, zkuste to konzultovat přímo s oddělením pro CŽV na FSS. Předpokládám, že to nebude první dotaz tohto typu, který dostanou a mají určitě prax a zkušenosti s dalším postupem v obdobných situacích.

Obecně to není nijak upraveno, obvykle se použije standardní formulář žádoti a v něm dále specifikujete o co žádáte a proč.
10/6/2017 19:27new
Děkuji. Dosavadní studium jsem absolvovala na jiné univerzitě, proto se raději ptám na zdejší konvence. Pokoušela jsem se tento dotaz na studijním oddělení položit, bylo mi řečeno, že pokyny naleznu v písemném vyjádření o nepřijetí. Což se stalo, bohužel ale nezodpovídají můj případ.
Pokusím se tedy najít nějaký standardní formulář.
10/6/2017 23:10new

Ptala jste se obecně na SO, nebo přímo referentky pro CŽV...?
Omlouvám se za, možná na první pohled, stupidní dotaz, ale může to být důležité.

Protože přímo CŽV by na to mělo/mohlo reagovat adekvátněji.
11/6/2017 23:08new
Ne, máte pravdu. Ptala jsem se vedoucí oddělení, která se mnou doposud vše řešila. Mohu se pokusit obrátit ještě na někoho jiného :).
Děkuji.
Nela Marková
13/6/2017 12:46new
Dobírání
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dobírá i v případě, kdy jsem nesplnila minimální bodovou hranici pro přijetí (FSS). A zda se odvolání podává pouze v případě, že můžu nějak napadnout proces přijímacího řízení. Omlouvám se, vím, že dotazy tohoto typu, zde již mnohokrát proběhly a jsem seznámena i s pokyny na stránkách MU, přesto budu ráda za odpověď. Děkuji
13/6/2017 18:04new

Dobrý den,

dodatočné přijetí se týká pouze nepřijatých z kapacitních důvodů.
Pokud je někdo nepřijat pro neprospěch u přijímacího řízení, nemůže být dobrán. Tato hranice se neposouvá.

Detailní informace o odvolání naleznete na http://bit.ly/odvolaniMU

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost z průběhu vydání rozhodnutí o nepřijetí, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal odvolání proti rozhodnutí děkana či nikoliv. Děkan fakulty však nemá povinnost uvolněná místa dodatečně obsadit dalšími uchazeči.

Rektor změní rozhodnutí, které bylo vydáno v rozporu se zákonem, vnitřním předpisem vysoké školy nebo její součástí, nebo podmínkami stanovenými podle § 49 odst. 1 a 3. Jinak žádost zamítne a původní rozhodnutí potvrdí.
Michaela Heincová
23/6/2017 10:41new

Dobrý den,
jakým způsobem se uchazeč dozví o uvolnění místa po uchazeči, který odřekl přijetí?

Děkuji za odpověď
23/6/2017 13:39new

Dobrý den,

změní se rozhodnutí v e-přihlášce a fakulta vás pozve k zápisu v náhradním termínu.
Michaela Repková
26/6/2017 17:55new
Dobry den, chtela bych se zeptat kdy by se připadne dobirani mělo řešit? At vim kdy zhruba mam eprihlasku kontrolovat a popripade vedet ze uz nemam cekat na dodatečné přijetí. (Konkrétně ff obor estetika)
Diky za odpoved :-)
26/6/2017 19:01new

Dobrý den,

zápis na FF se koná 19.-21. 7., takže ne dřív než na konci července.
2/7/2017 16:23new

Dobrý den,

a prosím kdyby se dobíralo na FSS, je také nějaký termín, kdy změnu přibližně očekávat?

Předem děkuji za odpověď.
Iveta Strašáková
4/7/2017 05:05new
Dobrý den,
Termín pro pedagogickou fakultu je také nějaký?
Moc děkuji za odpověď.