Veronika Kolaříková
11/4/2018 07:56new
Prominuta přijímací zkouška

Dobrý den,

v e-přihlášce se mi zobrazilo, že je mi prominuta přijímací zkouška, ale u rozhodnutí o přijetí ke studiu se píše "dosud nerozhodnuto". Chtěla bych se zeptat, zda to znamená, že nemusím chodit k přijímacím zkouškám, i když mi nepřišel žádný dopis ani e-mail (pouze e-mailem mi přišla pozvánka k přijímacím zkouškám). Znamená to tedy, že mám přijít až červenci na zápis, kde doložím kopii maturitního vysvědčení a budu přijata? Zároveň se chci zeptat, jestli mi dopis s vyrozuměním o přijetí bez přijímacích zkoušek vůbec přijde. A jestli ne, tak jak si mám potom k zápisu přinést rozhodnutí o přijetí?

Děkuji předem za odpověď
12/4/2018 19:40new

Dobrý den,

přijímací zkouška na dvouobor Fyzika + Matematika se zaměřením na vzdělávání Vám byla prominuta, budete tedy přijata a rovnou pozvána k zápisu do studia. O přijetí budete včas fakultou informována a budou Vám sděleny veškeré prodrobnosti, jak postupovat a jaké doklady k zápisu donést.

Pokud Vám přijímací zkouška byla prominuta na základě plánované maturity z Matematiky+, doporučuji Vám se přijímací zkoušky i přes její prominutí zúčastnit pro případ, že byste z Matematiky+ úspěšně neodmaturovala. V tomto případě prominutí PZk budete k zápisu pozvána pouze tehdy, pokud z Matematiky+ odmaturujete úspěšně.
Anna Purgatová
14/4/2018 18:10new

Dobrý deň,

taktiež sa chcem opýtať, či mi príde nejaký list o prominutí prijímacej skúšky a následnom prijatí? A tiež mám otázku: v pozvánke na odborný test mám napísané, že ak mám prominutú prijímaciu skúšku, táto pozvánka je bezpredmetná, ale pri pozvánke na TSP sa nič také nepíše. Pochopila som to správne, že na TSP nemusím chodiť aj keď sa nič také v pozvánke nepíše?

Ďakujem
14/4/2018 19:10new

Dobrý den,

odpověď na Váš dotaz najdete na webu PřF: "Vyjádření děkana k žádosti o prominutí přijímací zkoušky bude zveřejněno v e-přihlášce do 6. 4. 2018 a následně bude rovněž rozesláno písemné vyrozumění. Uchazeči, kteří obdrží pozvánku k přijímací zkoušce a následné vyrozumění o prominutí přijímací zkoušky, považují tuto pozvánku za bezpředmětnou. Uchazeči, jejichž žádosti děkan nevyhoví, se dostaví k přijímací zkoušce podle obdržené pozvánky." (viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek).

Jinak pro Vás platí stejné informace jako v předchozím komentáři:

Přijímací zkouška na obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika Vám
byla prominuta, a to v celém rozsahu (TSP i oborový test). Pokud Vám však přijímací zkouška byla prominuta na základě plánované maturity z Matematiky+, doporučuji Vám se přijímací zkoušky i přes její prominutí zúčastnit pro případ, že byste z Matematiky+ úspěšně neodmaturovala. V tomto případě prominutí PZk můžete být přijata pouze tehdy, pokud z Matematiky+ odmaturujete úspěšně.