last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
13/6/2018 11:13new
Zápis ke studiu

Dobrý den,

zanechání studia platí pro všechny obory stejně. Studium kdykoliv můžete ukončit jeho zanecháním. Nicméně pokud například máte zájem o stipendium na podporu ubytování, tak to je přiznáváno pouze těm studentům, kteří daný studijní program (tj. např. bakalářské studium jakéhokoliv oboru) studují jako svůj první studijní program (viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/stipendijni-rad-mu, čl. 8). Pokud byste tedy první studium zanechala a studovala v druhém studiu, pak již na toto stipendium nemáte nárok.

O náhradní termín zápisu zažádat můžete na studijním oddělení Vaší fakulty (studijni@ped.muni.cz), o jeho přiznání ovšem rozhouje fakulta. Rozhodně Vám ovšem nedoporučuji se spoléhat na to, že budete přijata na některý obor, na který jste nebyla přijata pro nedostačující kapacitu oboru. Fakulty každoročně počítají s určitým procentem přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapíšou, a proto rovnou přijímají uchazečů o toto procento více. K "dobírání" studentů tedy téměř nikdy nedochází.
Anna Sochorová
18/5/2018 17:14new
tsp/osp
Dobrý den, do přihlášky na FSS jsem zaškrtla, že chci aby se mi počítal výsledek z osp. Není možné aby se mi započítal výsledek z Tsp? Děkuji
21/5/2018 18:34new

Dobrý den,

preferenci TSP/OSP bylo možné v e-přihlášce měnit pouze do 28.2.2018. Nyní již zvolený test, na základě kterého bylo posouzeno Vaše přijetí/nepřijetí, změnit bohužel nelze.
Michaela Kocourková
23/5/2018 19:44new
Pozvánka na zápis
Dobrý den,
v mé přihlášce stojí už více než dva týdny, že jsem byla přijata (pedagogická fakulta), pozvánka k zápisu však pořád není zveřejněna ani zaslána na email. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, kdy budou rozesílány?
Děkuji za odpověď.
29/5/2018 17:37new

Dobrý den,

termíny zápisů na Pedagogickou fakultu byly k dnešnímu datu uveřejněny v e-přihláškách.
Michaela Jeklová
28/5/2018 09:33new
Výsledky přijímacího řízení

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdy budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení na obor Teorie a provozovací praxe staré hudby?

Děkuji
29/5/2018 17:43new

Dobrý den,

zveřejnění výsledků v e-řihlášce a rozhodnutí o přijetí/nepřijetí pro obory
s oborovým testem proběhne v týdnu od 18. 6. 2018 (viz "Harmonogram přijímacího řízení pro bakalářské studium (2018/2019)" na https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/materialy-pro-uchazece.
Kateřina Herelová
1/6/2018 09:40new
Písemné doručení o rozhodnutí přijetí/nepřijetí ke studiu
Dobrý den, kdy mi přijde písemné rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ke studiu na FSS obor Mediální studia a žurnalistika? Děkuji
2/6/2018 16:42new

Dobrý den,

informujte se prosím na studijním oddělení FSS (studijni@fss.muni.cz).
Victoria Nainová
2/6/2018 16:49new
Výsledky 1. kola přijímacího řízení FSS

Dobrý den,

pokud tento dotaz již někdo položil, omlouvám se za jeho opakování.

Chtěla jsem se zeptat, v jaké fázi je zveřejnění výsledků 1. kola přijímacího řízení na navazující obor Bezpečnostní a strategická studia v e-přihlášce? Zda již zasedala přijímací komise?

Děkuji a přeji hezký den

Victoria Nainová
2/6/2018 16:54new

Dobrý den,

informujte se prosím přímo na studijním oddělení Vaší fakulty (studijni@fss.muni.cz).
Roman Klášterka
18/6/2018 09:02new
Žádost o udělení výjimky (ZSV - Scio)
Dobrý den, mám v rámci přijímacího řízení splněn test ZSV, bohužel až následně jsem zjistil, že termín, ve kterém jsem ho dělal, mi nemůže být uznán. Rád bych přesto požádal o výjimku. Komu mám, prosím, tuto žádost adresovat ?
Děkuji.
18/6/2018 15:01new

Dobrý den,

zkuste se obrátit na studijní oddělení FSS (studijni@fss.muni.cz). Na webu FSS (https://www.fss.muni.cz/admission/application_and_admission/bc) je nicméně jasně stanoveno, že poslední uznávaný termín Scio testů je 28.4.2018.
18/6/2018 15:06new
Pokud Ti již přišlo oznámení o nepřijetí, měl by v něm být postup přezkumného řízení popsán. (Tj. děkanovi s příslušným číslem jednacím, atd.) - to je ta rozumnější varianta.
Alternativně by bylo možné podat žádost děkanovi příslušné fakulty, ale protože nejsi student a mimo přezkumné řízení formálně ani uchazeč, tak nemáš žádných práv ve vztahu k orgánům university (tj. např. nejsou ani povinni Ti odpovědět).
Simona Čakovská
27/6/2018 19:50new
"Pod čarou"
Dobrý den,
Hlásila jsem se na na Optometrii,ale nebyla jsem přijata z důvodu kapacity oboru. Chtěla jsem se zeptat kdy bude možné zjistit zda se nezměnilo pořadí uchazečů? a jeli v tomto případě možno poslat odvolání?
Děkuji
30/6/2018 12:19new

Dobrý den,

pokud by se na Váš studijní obor nezapsalo dostatečné množství uchazečů, fakulta se může rozhodnout obnovit přijímací řízení a přijmout další uchazeče v pořadí. K tomuto "dobírání" studentů dochází automaticky dle pořadí uchazečů v přijímacím řízení, odvolání není třeba podávat. K "dobírání" studentů ovšem dochází jen zcela vyjímečně. Fakulty každoročně počítají s určitým procentem přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapíšou, a proto rovnou přijímají uchazečů o toto procento více. K dobírání tedy dochází jen velmi zřídka a rozhodně není dobré se na to spoléhat. V případě obnovy přijímacího řízení Vás bude fakulta informovat.
Sabína Hagarová
last modified 9/7/2018 19:53 new
Prestup na iný prijatý odbor
Bola som prijatá na lekársku fakultu na odbor všeobecné lekárstvo a aj na zubné lekárstvo. Dnes som bola na zápise na ZL. Existuje prosím Vás nejaká možnosť na prestup na VL? Ďakujem za odpoveď.
13/7/2018 21:42new

Dobrý den,

obraťte se prosím na studijní oddělení LF (studijni@med.muni.cz), nerada bych Vám sdělovala nepřesné informace.
Lucie Syrovatková
10/7/2018 14:36new
Lze studovat dva Bc. obory
Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné studovat na pedagogické fakultě obor dějepis a zeměpis se zaměřením na vzdělávání + na FSS žurnalistiku a mezinárodní vztahy. Byla jsem přijata na oba obory.
10/7/2018 15:04new
Možné to je... ale nepočítej s úlevami "protože musím něco v druhém studiu".
Na FSS to bude hodně o plnění termínů seminárek. Na pedáku dej pozor na to, co je a co není povinné (občas mívají povinné i přednášky). Jinak je to jen o naplánování a vůli.