8. 11. 2010 16:14nové
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
22. 5. 2018 20:43nové
Počet lidí přijatých na obor Mezinárodní vztahy (denní)?

Dobrý den,

vyčkejte prosím na písemné rozhodnutí o nepřijetí, tam budete mít veškeré potřebné informace.
Lucie Syrovatková
19. 5. 2018 15:45nové
Počet přijatých na Žurnalistiku+Mezinárodní vztahy
Dobrý den, zajímalo by mě kolik uchazečů bylo přijato na kombinaci žurnalistika+mezinárodní vztahy.
22. 5. 2018 20:44nové

Dobrý den,

vyčkejte prosím na písemné rozhodnutí o přijetí/nepřijetí, tam budete mít veškeré potřebné informace.
Kateřina Milotová
22. 5. 2018 12:02nové
Zápis ke studiu

Dobrý den,
v době zápisu ke studiu na Fakultě sociálních studií budu bohužel mimo republiku. Chtěla bych se proto zeptat, zda je možné si vyřídit plnou moc a pověřit tímto jinou osobu?

Děkuji,
Kateřina Milotová
22. 5. 2018 17:16nové
Ano, anebo požádat o náhradní termín zápisu (proběhne v září).
22. 5. 2018 20:48nové

Dobrý den,

můžete buď e-mailem na studijním oddělení FSS (studijni@fss.muni.cz) zažádat o náhradní termín zápisu anebo můžete k zápisu zplnomocnit jinou osobu. Podrobnosti najdete v dokumentu "Zápisy nově přijatých uchazečů" na https://www.fss.muni.cz/admission/application_and_admission/bc.
Kateřina Milotová
4. 6. 2018 23:47nové

A jak se postupuje dále s focením na kartu Isic v případě, že zplnomocním jinou osobu? Je možné svou vlastní fotku poslat v elektronické podobě nebo donést průkazové foto?

Děkuji,
K. Milotová
6. 6. 2018 11:41nové

Dobrý den,

k fotografování se musíte dostavit osobně. Fotografování probíhá celoročně, více informací včetně možných termínů najdete na https://it.muni.cz/sluzby/fotografovani-osob.
Tereza Stejskalová
23. 5. 2018 12:23nové
Dodatecne prijeti

Dobry den, casto jsem se zde docetla, ze je mozne dodatecne prijeti, pokud vsichni kandidati prede mnou se nezapisi ke studiu. Mohla bych vedet do kdy je mozne toto vedet? Ci se podava odvolani proti takovemu vysledku? Z informaci ze stranek mi neni jasne, zda se v takovem pripade poda odvolani a pote teprve ceka na dodatecne prijeti.

Mockrat Vam dekuji za odpoved. Krasny den
změněno 23. 5. 2018 13:31 nové

Žádné "odvolávání" nehraje roli, ostatně odvolání se proti nějakému rozhodnutí znamená, že dané rozhodnutí bude přezkoumáno, zda splňuje formálně a věcně zákon a případné další předpisy. Pokud tedy Tvé nepřijetí neporušuje nějaký předpis, není se proti čemu odvolávat.

Dodatečné přijetí je postup fakulty jak doplnit místa po větším počtu nezapsaných přijatých (s menším počtem se kalkuluje předem), uplatňovaný tedy pouze ve vybraných oborech, ale vždy podle pořadníku dosažených výsledků v přijímací zkoušce. Je tedy třeba (pasivně) vyčkat až na vyhodnocení počtu zapsaných.
Šimon Mašek
24. 5. 2018 19:40nové
Šance se ještě dostat
Dobrý den,
hlásil jsem se na jednooborové Mezinárodní vztahy a měl jsem celkem 153,0 bodů a skončil jsem na 68 místě. Chtěl bych se tedy zeptat, kolik bylo celkem přijato uchazečů a kolik měl poslední přijatý bodů? Dále bych se chtěl zeptat, jak moc je velká šance, že bych mohl být ještě dodatečně přijatý? A už poslední otázka. Podání odvolání v tomto případě asi nic neovlivní předpokládám, že?
25. 5. 2018 14:38nové
Odvolání neřeší nic - pokud tedy nemáte relevantní důvod, tj. můžete prokázat, že nebylo postupováno v souladě s předpisy.
Na FSS se několik posledních let nikam nedobíralo... :-(
Šimon Mašek
26. 5. 2018 10:46nové
A není divný, když loni bylo přijato 81 lidí a poslední přijatý měl 140 a něco bodů a já letos mám 153 bodů a jsem na 68 místě? To se tak rapidně snížil počet přijatých?
26. 5. 2018 17:57nové
co přesně je na cca 15 lidech rapidního?
(mimochodem není to ani trochu "divný", statistické úvahy na počtech v řádu nízkých desítek prostě vykazují takové relativní výkyvy)
26. 5. 2018 21:45nové
Klidně může být. Fakulty si samy určují, kolik lidí chtějí na který obor přijmout a můžou mít nejrůznější důvody pro stanovení počtu přijatých. (Třeba kapacita fakulty, personální zabezpečení, horší uplatnitelnost absolventů na trhu práce - prostě je to pouze na té fakultě). Jako proč se to snížilo, to by Vám museli odpovědět na fakultě, ale obecně - počty z jednoho roku vůbec nejsou relevantní pro roky jiné, tedy nedá se s tím automaticky počítat. Někdy fakulty třeba předem zveřejňují předpokládaný počet přijatých pro daný akademická rok, ale většinou je to předpokládaný počet, tedy nelze jej brát jako jistotu.
Jakub Henni
29. 5. 2018 12:40nové
Počet přijatých na evropská studia
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik uchazečů bylo přijato na evropská studia? Děkuji za odpověď.
29. 5. 2018 17:46nové

Dobrý den,

vyčkejte prosím na písemné rozhodnutí, tam budete mít veškeré potřebné informace.
Kateřina Kaniová
6. 6. 2018 10:12nové
Environmentální studia-Religionistika
Dobrý den.
Podle dopisu jsem pochopila, že jste na tuto kombinaci nepřijali nikoho. Jak je to možné, když já jsem se umístila jako druhá v přijímacím řízení a stejně nejsem přijata? Je to tak, že nebyl zájem o tento dvouobor, a proto ho ani neotevřete? Má cenu si v takovém případě podávat odvolání?
Děkuji
změněno 7. 6. 2018 15:57 nové

Je to možné, není to ojedinělý případ.

Ano, o tyto kombinace je malý zájem, a protože není nutné je otevřít za každou cenu, není třeba preferovat např. uchazeče s horšími výsledky než v dosahují ti v jiných kombinacích stejného oboru, byť ve své kombinaci byli nejlepší.

Odvolání slouží k přezkumu, zda přijímací řízení proběhlo v souladu se zákonem => pokud tedy lze prokázat, že byl porušen nějaký předpis, pak to má smysl.
(v opačném případě bude pouze konstatováno, že zákon porušen nebyl)
Nikol Plisková
30. 6. 2018 09:18nové
Jak postupovat po dodatečném přijetí
Dobrý den,
byla jsem dodatečně přijata na obor mezinárodní vztahy a zajímalo by mě, jak mám postupovat, pokud se chci na tento obor zapsat.
Děkuji
30. 6. 2018 12:22nové

Dobrý den,

informujte se prosím na studijním oddělení Vaší fakulty (studijni@fss.muni.cz).
Erik Kilian
3. 9. 2018 11:55nové
Náhradný termín zápisu
Dobrý deň,
v riadnom termíne som sa nemohol dostaviť na zápis, tak som napísal na študijné oddelenie e-mail s ospravedlnením absencie a žiadosťou o náhradný termín. Avšak odpoveď čo som dostal bola: „Dobrý den,akceptujeme náhradní zápis 11. září.“ Preto sa chcem spýtať na čas- miesto náhradného zápisu a či je ešte niečo potrebné navyše narozdiel od riadneho termínu zápisu pretože som nedostal ani pozvánku na náhradný zápis kde by som tieto informácie našiel.
Ďakujem
Erik Kilian
4. 9. 2018 12:08nové

Dobrý den,

náhradní termín zápisu do bakalářských studijních programů proběhne na FSS v úterý 11.9.2018 v 9:00 ráno v posluchárně 51 (5. podlaží). Tyto informace jsou vypsané na https://www.fss.muni.cz/admission/application_and_admission/bc v dokumentu "Zápisy nově přijatých uchazečů".
81.92.251.*
10. 1. 2019 12:29nové
Dobrý den, jsou někde k dispozici k nahlédnutí přijímací testy z minulých let? (obor Sociální práce, navazující magisterské) Předem děkuji za odpověď.
8. 11. 2010 16:17nové
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Lenka Plevová
8. 4. 2018 11:42nové
Odborná prijimacia skúška
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či sú dostupné niekde na stránke MUNI okrem ukážkovych testov TSP z minulých rokov aj ukážkové odborové testy z biológie se základy chémie, z minulých rokov. Ďakujem
9. 4. 2018 17:59nové

Dobrý den,

vzorové otázky oborových testů na PřF najdete na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky.
Eliška Kostrůnková
17. 4. 2018 12:28nové
Odborný test z fyziky
Dobrý den,
hlásím se na obor Biofyzika a zvolila jsem si variantu, že budu dělat TSP i odborný test z fyziky. Pokud jsem si to rozmyslela a odborný test z fyziky dělat nechci a nepřijdu na něj, mohu být přijata jen na základě TSP ?
Děkuji za odpověď
17. 4. 2018 17:59nové

Dobrý den,

při volbě přijímacích zkoušek TSP + oborový test se vyhodnotí oba testy zvlášť a uchazeči se započítá pro něho lepší výsledek. Pro vyhodnocení přijímacího řízení bude posuzován pouze jeden test. Viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky.

Pokud se tedy oborového testu nezúčastníte, bude Vaše přijetí posuzováno na základě Vašeho výsledku v TSP.
Kristína Kolárová
17. 4. 2018 19:12nové
Prijatá-neprijatá
Dobrý deň. Hlásim sa na obor Ekologická a evolučná biológia a zaujímalo by ma, čo to znamená priemerné výsledky tsp - stačí mi na prijatie napríklad do 50 percentilu či to znamená až okolo 80-90? Testy si trénujem už asi pol roka ale dnes som si pozerala tabuľku z minulého roku a zistila som, že vzhľadom na ňu mám percentil iba na 50 .. Bude mi to stačiť alebo mám dopredu plakať a stresovať? Ďakujem.
18. 4. 2018 12:05nové

Dobrý den,

předmětem přijímacím zkoušky na obor Ekologická a evoluční biologie je pouze TSP bez oborového testu. Na Přírodovědecké fakultě se percentily z přijímacích testů přepočítávají dle legendy uvedené úplně dole na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky.

Poslední loni přijatý uchazeč na obor Ekologická a evoluční biologie dosáhl po přepočtu 550,9 bodů (viz statistiky na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/zprava-o-vysledku-prijimaciho-rizeni-do-bakalarskeho-a-magisterskeho-pomaturitniho-studia). To odpovídá percentilu 55,09. Percentil posledního přijatého se každý rok mírně mění podle výkonu uchazečů, kteří se v daném přijímacím řízení hlásí na stejný obor.
Jitka Sisrová
25. 4. 2018 08:58nové
Rozdíly mezi body k přijetí v roce 2016 a 2017
Dobrý den,mohla bych se prosím zeptat,jestli to je opravdu tak,že v roce 2016 bylo ke přijetí například na molekulární biologii a genetiku potřeba kolem 700 bodů a v roce 2017 kolem 150? Vycházím ze Zprávy o průběhu přijímacího řízení.
Děkuji vám moc.
26. 4. 2018 14:40nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na studijní oddělení přírodovědecké fakulty (studijni@sci.muni.cz). Děkujeme za pochopení.
Jana Czyžová
4. 5. 2018 10:02nové
Výsledky
Dobrý den,
kdy zasedá přijímací komise?
6. 5. 2018 13:35nové

Dobrý den,

přijímací komise pro bakalářské obory na Přírodovědecké fakultě zasedá v termínu
11.5.2018.