8/11/2010 16:23new
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
3/5/2018 17:53new
Rozhodnutí zasedací rady o přijetí a nepřijetí

Dobrý den,

potvrzuji informace od paní Klecanové. Přijímací komise pro bakalářské obory na PdF zasedala dnes, tj. 3.5.2018. Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bude uveřeněno nejpozději během několika pracovních dnů.
Klára Staňková
30/4/2018 12:54new
Prominutí přimací zkoušky
Dobrý den, zapomněla jsem při podávání přihlášky přiložit certifikát o napsání obsáhlé práce na téma Speciální pedagogika - Integrace sluchově handicapovaných do společnosti se zaměření na jejich vzdělávání. Jde to udělat ještě zpětně? Pomohlo by mi to vůbec...?
Děkuji za odpověď :)
1/5/2018 01:27new

Dobrý den,

obraťte se prosím na oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Lenka Vaněk Kyselá
30/4/2018 20:15new
počítání bodů 2018 a v minulosti

Dobrý den,

když jsem se dívala na podmínky přijetí pro obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání dříve Lektorství Aj, tak v roce 2016 měly body posledního přijatého vyšší hodnotu než 140, ale v roce 2017 u kombinovaného studia jen něco přes 20 a u prezenčního přes 40. Změnil se nějak systém počítání bodů, tedy výsledek = percentil TSP+ percentil oborového testu? Je to velký rozdíl...
Podle podmínek pro letošní rok 2018 by to měl být součet percentilů = výsledné body, popř. je stanoveno pro tento obor oborové minimum počtu bodů - nepodařilo se mi to dohledat.
Děkuji za Vaši odpověď.
3/5/2018 17:55new

Dobrý den,

obraťte se prosím na Oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Zuzana Kašperlíková
4/5/2018 17:09new
Nepřijetí
Dobrý den, když jsem se hlásila na obor Ruský jazyk se zaměřením na vzdělání, měla jsem z TSP percentil 24,44 a nepřijali mě z důvodu nedostatečné kapacity (přijato 25) a ja byla 30., tak jaká je šance, že by mě ještě prijali? Podle mě nemá cenu ani posílat odvolání. Děkuji za odpověď.
6/5/2018 13:45new

Dobrý den,

fakulty každoročně počítají s určitým procentem přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapíšou, a proto rovnou přijímají uchazečů o toto procento více. K dobírání uchazečů tedy dochází jen zcela vyjímečně a rozhodně není dobré se na to spoléhat.

O odvolání a možných důvodech jeho podání si můžete přečíst na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu. Pokud pouze Váš percentil v TSP nestačil k přijetí, Vašemu odvolání nebude vyhověno.
Linda Bidlová
9/5/2018 12:33new
Kapacita oboru
Dobrý den,
mohla bych se zeptat, je-li známo, z jakého důvodu bylo letos na obor Učitelství 1. Stupně přijato rapidně méně uchazečů než minulý rok?
Konkrétně minulý rok bylo přijato 255 uchazačů - Letos pouze 63.
Děkuji za odpověď.
10/5/2018 17:55new

Dobrý den,

obraťte se prosím na oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Veronika Ocelíková
9/5/2018 17:18new
výběr oboru

Dobrý den,

přihlásila jsem se na tři obory na pedagogickou fakultu a byla jsem přijata na všechny. Dva z nich jsou velmi podobné - Speciální pedagogika a Speciální pedagogika - komunikační techniky. Mám samozřejmě načteno co nejvíce informací ke každému z nich, nicméně i přes to by mi pomohlo před rozhodnutím, který obor zvolit, promluvit si s někým ze zmíněných oborů osobně. Můžete mi prosím poradit, na koho se můžu obrátit?

Předem děkuji za odpověd.

S přáním hezkého dne

Ocelíková
10/5/2018 17:56new

Dobrý den,

zkuste se obrátit na studijní oddělení Pedagogické fakulty (studijni@ped.muni.cz).
Nikola Bauerová
14/5/2018 07:52new
Speciální pedagogika
Chtěla jsem se zeptat, jestli se speciální pedagogikou mohu učit na prvním stupni ZŠ.
17/5/2018 20:06new

Dobrý den,

otázky ohledně náplně studia, popř. jeho budoucího uplatnění, prosím směřujte na studijní oddělení příslušné fakulty (Pedagogická fakulta: studijni@ped.muni.cz). Děkuji za pochopení.
Hana Pacltová
14/5/2018 21:22new
NMgr. Specped pro učitele
Dobrý den,
mohu se, prosím, zeptat, odkdy je nabízena možnost CŽV v případě nepřijetí na řádné studium?
Velmi děkuji za odpověď
17/5/2018 20:08new

Dobrý den,

přihlášky do oborů v rámci programu celoživotního vzdělávání je možné podávat od 1. 3. 2018 do 31. 7. 2018 nebo 31. 8. 2018 (viz informace u jednotlivých oborů). Viz http://www.ped.muni.cz/celozivotni-vzdelavani/pro-zajemce-o-czv.
Kateřina Dvouletá
19/5/2018 11:14new
Nepřijetí
Dobrý den,hlásila jsem se na pedagogickou fakultu se zaměřením na dějepis a společenské vědy a v TSP jsem měla percentil 42,2,jsem v pořadí 78 a berou 64,je ještě nějaká šance,že by mě mohli přijat?
Děkuji
21/5/2018 18:56new

Dobrý den,

pokud by se na Váš studijní obor nezapsalo dostatečné množství uchazečů, fakulta se může rozhodnout obnovit přijímací řízení a přijmout další uchazeče v pořadí. K tomuto "dobírání" studentů na místa přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapsali, ovšem dochází jen zcela vyjímečně. Fakulty každoročně počítají s určitým procentem přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapíšou, a proto rovnou přijímají uchazečů o toto procento více. K dobírání tedy dochází jen velmi zřídka a rozhodně není dobré se na to spoléhat.
Anežka Sýkorová
21/5/2018 18:30new
Zápis ke studiu

Dobry den,
byla jsem přijata na fakultu a v e-prihlasce se psalo, ze do 2 tydnu, dostanu informace o zápisu ke studiu.
Zatím jsem žádné informace nedostala a dva týdny to už budou.
Je možné, že se nekde stala chyba a ke me se informace nedostaly nebo mi teprve přijdou?
Dekuji za odpověď,

Anežka Sykorova
21/5/2018 19:00new

Dobrý den,

termín zápisu na PdF je plánován na 27.-29. června 2018. Upřesnění místa, data a času konání zápisu naleznou všichni přijatí uchazeči ve své e-přihlášce. Tištěné pozvánky k zápisu poštou PdF nezasílá, pouze e-mailové oznámení.

Více informací k zápisu najdete na http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu.
Petra Svobodová
28/6/2018 21:10new
Dobrý den,
dnes jsou to dva týdny co jsem se dozvěděla výsledky přijímacích zkoušek na navazující magisterské studium. Bohužel v přihlášce stále nejsou upřesněny informace kdy se mám dostavit k zápisu. Kdy tyto informace budou k dispozici? Potřebuji to vědět kvůli práci.
Děkuji za odpověď
Svobodová
Michaela Pauderová
29/6/2018 10:53new
Dobrý den, také stále čekám, ale ze svého pátrání jsem zjistila, že by zápisy do navazujícího studia měly být 23.-24.7. Neřiďte se tím ale, jen jsem to našla na stránkách, musíme holt vyčkat.
Petra Svobodová
last modified 29/6/2018 16:23 new
Dobrý den, tuto informaci jsem také našla, ale bohužel mi to moc nepomůže :D . Potřebovala bych to přesně :) . Tak snad nám dají brzy vědět.
5/7/2018 11:38new

Dobrý den,

zápisy do navazujících magisterských oborů na Pedagogické fakultě proběhnou dne 24. července 2018. Viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu. Podrobné informace o místě a čase konání budou v dohledné době uveřejněny ve Vašich e-přihláškách. Také se pro podrobné informace můžete obrátit na oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz).
Anna Šedivá
23/5/2018 12:58new
Dobrý den, já také stále čekám a čekám. Zatím taky nic nepřišlo.
Martina Hrubá
24/5/2018 23:31new
Přidávám se, také čekám a vyhlížím změny v e-přihlášce...
:(
Vladimíra Haindlová
last modified 25/5/2018 17:49 new
Dobrý den, taky stále čekám, kdy napíší termín k zápisu ke studiu na dálkové studium. Hlavně bych to ráda věděla skrz práci. Doufám že to připadne na 26., protože bych to musela pak zbytečně v práci přehazovat nebo prosit o náhradní termín zápisu :( tak doufám, že se to dozvíme co nejdřív..
Zuzana Hutlová
28/5/2018 08:16new
Dobrý den, také netrpělivě čekám a také potřebuji vědět termín co nejdřív kvůli práci a dovolené. Dva týdny jsou pryč a nikde nic :(
29/5/2018 17:37new

Dobrý den,

termíny zápisů na Pedagogickou fakultu byly k dnešnímu datu uveřejněny v e-přihláškách.
Alena Nepimachová
last modified 31/5/2018 19:26 new
Výsledky přijímacího řízení NMgr.studium Spec.ped.pro učitele

Dobrý den,
včera proběhly přijímací zkoušky pro NMgr.studium oboru Spec.ped.pro učitele. Již večer byly v e-přihlášce naimportovány získané body. Ráda bych se zeptala, kdy asi můžeme očekávat vyhodnocení testu v percentilech. Až za 14 dní nebo dříve? A bude poté zveřejněna např. i hranice úspěšnosti, případně i naše pořadí mezi uchazeči?

Za odpověď předem děkuji.

Alena Nepimachová
2/6/2018 16:52new

Dobrý den,

datum zasedání přijímací komise na PdF pro navazující magisterské obory je plánováno na 14.6.2018 (viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/vysledky-prijimaciho-rizeni). Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bude uveřejněno nedříve po konání tohoto zasedání.

Ohledně uveřejnění dalších informací krom rozhodnutí o přijetí rozhoduje sama fakulta. V případě, že ve Vaší e-přihlášce nebudou uveřejněny, můžete se obrátit na oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz).
Kristýna Daňová
3/6/2018 16:05new
Hra na hudební nástroj
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je nutné umět hrát na hudební nástroj u oboru Učitelství pro 1. stupeň základní školy? V případě, že člověk neumí na nic hrát, bude se muset naučit sám nebo ho na to připraví fakulta?
Děkuji za odpověď.
6/6/2018 11:36new

Dobrý den,

odpoveď na Váš dotaz je uvedena pod nadpisem "Další informace" na https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/5484-ucitelstvi-pro-1-stupen-zakladni-skoly:

"Počítá se rovněž s určitými dispozicemi v oblastech hudební, výtvarné, technické a tělesné výchovy:

V oblasti hudební výchovy jde o znalosti základních hudebně teoretických pojmů, čtení a psaní not v houslovém i basovém klíči, stupnice dur a moll, stavba základních intervalů, durových a mollových kvintakordů a dominantního septakordu včetně obratů, hlavní harmonické funkce (T, D, S); dále o schopnosti opakovat jednoduché melodicko-rytmické útvary, sluchově analyzovat a zazpívat jednotlivé tóny zahraných kvintakordů, popř. dominantního septakordu. Důležitým předpokladem je kultivovaný a intonačně čistý přednes jednoduché písně, zřetelná výslovnost bez artikulačních vad; pro hru na klavír pak zvládnutí technických cvičení a přednesových skladeb na úrovni některé ze standardních klavírních škol pro začátečníky. Doporučená vstupní úroveň je absolutorium 1. stupně základní umělecké školy. Hra na jiné hudební nástroje se v základním rámci tohoto studia na katedře hudební výchovy nevyučuje a nemůže nahradit hru na klavír!"
Michaela Pauderová
26/6/2018 12:24new
Rozvrh kombinované studium
Dobrý den, prosím o informaci, kdy probíhá výuka v kombinovaném studiu oboru speciální pedagogiky pro učitele. Vím, že v pátek a sobotu, ale netuším, od kolika hodin. Pracuji ve škole a nemohu si dovolit chybět v pátek dopoledne. Pokud by probíhala výuka, je možné domluvit náhradu za absenci? Moc děkuji za pomoc.
26/6/2018 13:06new

Dobrý den,

otázky týkající se rozvrhu a náplně studia prosím směřujte na studijní oddělení příslušné fakulty, ve Vašem případě na studijní oddělení Pedagogické fakulty (studijni@ped.muni.cz). Děkuji za pochopení.
Alena Nepimachová
26/6/2018 16:15new
Dobrý den,
kdybyste náhodou na to studijní psala a nějaké informace o rozvrhu a výuce (např. jestli se začíná od 8,00 nebo jak jsem slyšela od 7,30 hod.)jste obdržela, buďte tak hodná a napište je sem do komentáře pro nás ostatní. Děkuji.