Thread: Odvolání/
25/5/2019 21:34new
Odvolanie - nepřijata pro neprospěch u přijímací zkoušky
Pokud se nestalo nějaké pochybení ze strany fakulty, tak odvolání nemá smysl. I kdyby to bylo jenom 0,1 bodů.
26/5/2019 14:36new

Odvolání neslouží k tomu, abys demonstrovala svůj zájem o studium (tím je přihláška), odvolání slouží k tomu, aby byl možný opravný prostředek, kdyby v rozhodnutí došlo k chybě.
Samozřejmě pokud odvolání podáš i tak, žádný postih za to nehrozí, jen si od toho neslibuj víc, než že někomu zabiješ 30 min času a přijde Ti zamítavý dopis.

Pokud jde o dobírání nějakých studentů pod čarou, pak na to odvolání nemá vliv*(dobírá se podle pořadí, nikoliv podle srdceryvnosti dopisu).

*existují školy, kde to funguje opačně (tedy, odvolání mají přednost), ale to se odehrává spíše na školách II.kategorie
Roman Jaroš
31/5/2019 11:09new
Minimální percentil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký byl minimální percentil pro přijetí na Filozofickou fakultu obor Historie-český jazyk v pořadí major a minor. Předem děkuji za odpověď.
5/6/2019 20:30new

Dobrý den,

podrobnější výsledky k Vašim výsledkům u přijímacích zkoušek (např. body, pořadí aj.) budete mít uvedené v rozhodnutí o nepřijetí. To Filozofická fakulta zasílá písemně. Souhrnné statistiky přijímacího řízení s body/percentily posledních přijatých pak budou na našem webu uveřejněny na podzim.
Barbora Vránová
31/5/2019 19:50new
Odvolání - jednací číslo

Dobrý den,

chtěla bych se informovat, kde naleznu jednací číslo, které potřebuji k zapsání na odvolací formulář. Paní, se kterou jsem komunikovala přes e-mail, psala, že jednací číslo a další informace zašlou nejpozději do konce tohoto týdne, tedy do 31.5. 2019. Předem děkuji za odpověď.
31/5/2019 22:15new
číslo jednací je uvedeno na rozhodnutí, proti kterému se odvoláváš
(pokud ho nemáš, nedává odvolání smysl, když není proti čemu)
11/6/2019 20:13new
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy mi bude písemně oznámeno o přijetí/nepřijetí? Zatím mám tuto informaci uvedenou pouze v elektronické přihlášce. Děkuji za odpověď.
12/6/2019 13:18new

Dobrý den,

informujte se prosím na Studijním oddělení Vaší fakulty (pro Právnickou fakultu je kontakt studijni@law.muni.cz).
Josef Seidl
3/6/2019 11:55new
Uchazeči pod čarou
Dobrý den,
pokud jsem první pod čarou, kdy se dozvím, zda se neuvolnilo místo a já bych se mohl zapsat ke studiu? Potřebuji to vědět, abych se, pokud se zde neuvolní místo, stihl zapsat na jiné škole.
Děkuji za odpověď
last modified 3/6/2019 12:50 new
nejdříve po zápisech do příslušného oboru, klidně až v srpnu třeba (každá fakulta si to řídí sama)... osobně bych na to moc nespoléhal (alternativně si můžeš na té záložní domluvit náhradní termín zápisu)
Josef Seidl
3/6/2019 13:18new
Do kdy je zápis na FSS obor Psychologie? Nebo kde to mohu zjistit?
Děkuji
3/6/2019 13:29new
FSS v minulosti rozhodovala o dobírání v půlce prázdnin, nicméně za posledních 10 let se to mockrát nestalo a na jednoobor PSY bych si tedy rozhodně nevsadil
Josef Seidl
18/6/2019 21:34new
A jak se dozvím, zda jsem byl případně přijat? V přihlášce, v mailu nebo poštou?
21/6/2019 19:03new

Dobrý den,

v případě dodatečného přijímání uchazečů bude fakulta dané jedince informovat (pravděpodobně e-mailem, ale zvolený prostředek komunikace se na každé fakultě může lišit).
Diana Gálovičová
8/7/2019 12:52new

Dobrý deň,

kedy príde teda to dodatočné rozhodnutie v prípade filozofickej fakulty? až niekedy v polovici augusta?
ďakujem.
12/7/2019 14:24new

Dobrý den,

k dodatečnému přijímání uchazečů může teoreticky dojít kdykoliv od termínu řádného zápisu až do začátku semestru (nebo pár týdnů předem). Toto si každá fakulta řídí sama a pokud vůbec k dodatečnému přijetí přistoupí, nelze blíže časově odhadnout kdy. Fakulty ale každoročně počítají s určitým procentem uchazečů, kteří jsou ke studiu přijati, ale nezapíšou se, proto rovnou přijímají o toto procento studentů více. K "dobírání" tedy dochází jen zcela ojediněle a není dobré se na něj spoléhat. Pokud byste byla přijata dodatečně, fakulta Vás bude informovat.
Adéla Vyhňáková
5/6/2019 11:24new
Jednací číslo

Dobrý den,
Chci se zeptat, kde najdu číslo jednací?
Dopis o nepřijetí mi nepřišel a v e-přihlášce je pouze nepřijetí z kapacitních důvodů.

Děkuji
5/6/2019 11:39new
musíš počkat až přijde, nelze se odvolat proti informaci, ale pouze proti rozhodnutí
Terezie Kmentová
5/6/2019 15:46new
Jak podat odvolání?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou formou mám podat odvolání. Na stránkách MUNI je uvedeno pouze “Řádně vyplněné a odůvodněné odvolání s vlastnoručním podpisem se podává děkanovi fakulty způsobem uvedeným v poučení rozhodnutí.” a v poučení rozhodnutí je pouze “... můžete proti tomuto rozhodnutí podat odvolání k děkanovi fakulty...”. Nikde ale není uvedeno, jestli elektronicky nebo poštou. Děkuji za odpověď.
last modified 5/6/2019 17:30 new

řádné náležitosti dle správního práva = identifikace žadatele, identifikace adresáta, identifikace problému, argumentace, doklady, nejlépe i návrh řešení, podpis, zajistit doručení

jinými slovy zejména číslo jednací rozhodnutí, identifikovat sebe, doložit porušení zákona, podepsané poslat děkanovi, poslat doporučeně s doručenkou (nebo s elektronickým podpisem do datové schránky)

nicméně v záhlaví tohoto vlákna je odkaz s detaily, včetně příslušných formulářů i harmonogramu
Viktorie Ďásková
17/6/2019 11:15new
Adresa odvolání, termín zápisu

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na jakou adresu máme zasílat odvolání?
A druhý dotaz, 27.6. mám dorazit se zápisovým lístkem, ale v tuto dobu ještě nebudu znát výsledky přijímacích zkoušek z dalších vysokých škol a ani z mého odvolání. Je tedy možné pak případně dostat zápisový lístek od MU zpátky?

Děkuji předem za odpověď
18/6/2019 17:39new

Dobrý den,

odvolání proti rozhodnutí o přijetí/nepřijetí se podává do rukou děkana fakulty, na které jste přijímací zkoušky vykonala. Dovolím si upozornit, že při podání odvolání se přezkoumává, zda bylo rozhodnutí o přijetí/nepřijetí vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy. Pokud tedy nemáte podezření na porušení předpisů a chcete se odvolávat pouze proto, že Vaše percentily nestačily na přijetí, tak se nemáte proti čemu odvolávat. Podrobnější informace k odvolání najdete na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu.

Dnem zápisu do studia se stáváte studentem MU. Studia můžete kdykoliv z vlastní vůle ukončit jeho zanecháním, pokud ale čekáte na výsledky přijímacích zkoušek z jiné univerzity, doporučuji Vám Studijní oddělení Vaší fakulty požádat o náhradní termín zápisu (kontakty najdete na https://is.muni.cz/podpora/studijni). Pokud byste se totiž zapsala do prvního studia, pak do druhého a první ukončila, a pokračovala ve studiu druhém, zanikl by Vám např. nárok na čerpání ubytovacího stipendia (podrobnosti najdete na https://www.muni.cz/old-studenti/stipendia).
109.81.210.*
28/6/2019 19:12new
Co bude dál?
Dobrý den,
Na LF, obor Intenzivní péče v kombinované formě jsem nebyla přijatá z kapacitních důvodů. 

V testu jsem obdržela stanovený počet bodů.

 Poslední přijatý uchazeč má v testu o 4 body více než já. 

Co tedy nejlépe udělat? Studovat chci ale nechci nic zanedbat ( napr. Neodeslat odvolání). Je v tomto případě lepší vyčkat? Nebo jak tedy zprávě zformulovat odvolání, aby bylo zřetelné, že chci být přijatá? 

Lze po případě zjistit jak to bylo v předchozích letech? Kolik uchazečů se i přes nepřijetí z kapacitních důvodů nakonec ke studiu dostalo? 

Děkuji za informace!

29/6/2019 10:57new

Dobrý den,

na uvolněná místa po uchazečích, kteří odmítli přijetí ke studiu (nezapsali se řádně v den zápisu do studia v červenci 2019, ani nepožádali s odůvodněním o náhradní termín zápisu), mohou být po zápisu do studia zařazeni uchazeči nepřijatí z kapacitních důvodů, a to výhradně dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky. V tomto případě lze přijmout vždy celou skupinu uchazečů se stejným celkovým počtem bodů z přijímacích zkoušek. Děje se tak automaticky, odvolání s dodatečným přijetím nijak nesouvisí (při odvolání se přezkoumává, zda bylo rozhodnutí o přijetí/nepřijetí vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy, podrobnosti viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu).

Dovolím si upozornit, že fakulty každoročně počítají s určitým procentem uchazečů, kteří jsou ke studiu přijati, ale nezapíšou se, proto rovnou přijímají o toto procento studentů více. K "dobírání" tedy dochází jen zcela ojediněle a není dobré se na něj spoléhat.

Podrobnější informace k odvolání na LF najdete na https://is.muni.cz/do/med/web_lf_mu/uchazeci/magisterske_studium/Formulare_a_dokumenty/Informace_k_odvolani.pdf.
Tereza Pleskačová
2/7/2019 15:15new
Historie + ZSV nepřijat pro nesplnění podmínek

Dobrý den,

přišlo mi rozhodnutí o nepřijetí na FF Historii a ZSV z důvodu nesplněné podmínek ( motivační dopis a bc. práce všechny ostatní testy mám). Dá se proti tomu odvolat nebo se může stát, že se sníží hranice úspěšnosti ( Motivační dopis + bc. práce)?

Děkuji
6/7/2019 10:01new

Dobrý den,

ve Vaší přihlášce č. 3974138 máte rozhodnutí o nepřijetí pro neprospěch u přijímací zkoušky, jelikož jste nepřesáhla hranici úspěšnosti v přijímacích testech ze ZSV (hranice pro přijetí byla 65 bodů, vy jste získala 61). Uchazeči nepřijatí pro neprospěch u přijímací zkoušky do studia nemohou být přijati, je mi líto.

Při podání odvolání se přezkoumává, zda bylo rozhodnutí o přijetí/nepřijetí vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy. Pokud tedy nemáte podezření na porušení předpisů a chcete se odvolávat pouze proto, že Vaše percentily nestačily na přijetí, tak se nemáte proti čemu odvolávat. Podrobnější informace k odvolání najdete na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu.