8/11/2010 16:24new
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
Pavel Navrátil
24/1/2019 21:13new
Přijímací zkouška
Dobrý den, hlásím se na obor Tělesná vychova a sport + angličtina, co jsem pochopil, budu absolvovat TSP testy (které ve výsledných bodech představují 25%), FSPS testy (taky 25%) a fyzické testy (50%), ale jelikož mám angličtinu, budu psát i test z angličtiny, u kterého si nejsem vůbec jistý, jak a jestli se jeho výsledek započítává do výsledných bodů (nebo je u tohoto testu jen nejnižší povinná hranice bodů?).
A je pravda, že se test z angličtiny skládá z písemné a poslechové části (která je v rámci jednoho testu) a ústní (která bude od toho testu separována)?
Díky za odpověď.
P.S.:Snažil jsem se dotaz zformulovat co nejpochopitelněji, pokud se mi to nepodařilo, omlouvám se.
27/1/2019 16:23new

Dobrý den,

pokud se hlásíte do sdruženého studia, tak abyste byl přijat, tak musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky do obou Vámi zvolených oborů zvlášť.

Přijímací zkouška z anglického jazyka (pro program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání) se skládá z písemného testu s výběrem odpovědí (50 otázek) z oblasti slovní zásoby, mluvnice, výslovnosti, porozumění textu a zařazeno je i několik otázek zjišťujících základní orientaci uchazečů v oblasti reálií anglicky mluvících zemí. Viz https://is.muni.cz/do/ped/uredni_deska/studijni/informace_o_prijimacim_rizeni_pro_akademicky_rok_2019_2020/Bc_Podminky_a_kriteria_Priloha_2_Informace_o_odbornych_a_talentovych_zkouskach.pdf.
176.74.157.*
3/2/2019 16:05new
SEBS
Dobrý den,
hlásím se na SEBS, co se týče vědomostního testu, tak se dělá jen FSPS test?
TSP test se neděla?
6/2/2019 10:08new

Dobrý den,

přijímací řízení do programu Tělesná výchova a sport sestává z písemného testu na FSpS a z praktické přijímací zkoušky z TV (viz https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23356-telesna-vychova-a-sport). TSP není přijímacím testem na Fakultu sportovních studií.
Kristýna Oberreiterová
10/4/2019 18:25new
Náhradní termín

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala, za jakých podmínek je možné absolvovat praktickou zkoušku z tělesné výchovy v náhradním termínu? Díky alergické reakci se nemohu zúčastnit řádného termínu. Stačí doložit pouze potvrzení od praktického lékaře?

Děkuji za odpověď
11/4/2019 16:34new

Dobrý den,

o náhradní termín přijímacích zkoušek na FSpS je možné žádat v případě nemoci nebo zranění, musí být doloženo potvrzením lékaře. Žádost se podává v e-přihlášce nejpozději do 15.4. pro TV a do 6.5. pro písemný test FSpS (viz https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/terminy-bc-963.html). Pro bližší informace se můžete obrátit přímo na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz).
Vendula Juklová
14/4/2019 23:32new
Změna oboru
Dobrý den,nahlásila jsem se na Obor Tělesná výchova a sport Trenerstvi, ale mnohem více by mi vyhovoval obor Osobní a kondiční trenér.
Je ještě nějaká možnost to změnit?
Dekuji
15/4/2019 17:08new

Dobrý den,

změnit přihlášku na jiný program bohužel není možné. Změny v přihláškách do Bc. programů bylo možně dělat pouze do konce období pro podávání přihlášek (tj. do konce února).
Renata Smíšková
9/5/2019 16:01new
Přijímací zkouška Fyzioterapie

Dobrý den,

psala jsem přijímací zkoušku na obor Fyzioterapie na FSpS. Psala jsem variantu testu 81. Otázka č.1 byla:

Každá lidská dospělá buňka má: a) 46 chromozomů‌ b) 22 párů chromozomů‌
c) 23 chromozomů‌ d) 36 chromozomů‌

Většina lidských buněk je diploidní a tedy má 46 chromozomů (odpověď a), ale pohlavní buňky jsou haploidní a mají 23 chromozomů. Vzhledem k tomu, že je v zadání napsáno "každá buňka", měla by tedy být správně odpověď c) a nikoli a), což je uvedeno v řešení.

Děkuji za odpověď a případné vysvětlení.
14/5/2019 12:59new

Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz), děkuji za pochopení.
14/5/2019 13:42new
Prosíme všechny uchazeče, aby do tohoto diskuzního fóra nevkládali žádné konkrétní otázky a možnosti odpovědí. Pokud se domníváte, že otázka nebo odpověď není správná a nebudete přijati, využijte svého práva na odvolání. Fakulta nebude v diskuzním fóru reagovat na žádné dotazy týkající se vysvětlování správné odpovědi.
Děkujeme za pochopení
Tereza Prokopová
14/5/2019 12:40new
Nesrovnalosti ve vyhodnocování testů
Dobrý den,
Dnes dopoledne mi přišel email o posunutí termínu zasedání přijímací komise z důvodu nesrovnalostí při vyhodnocování písemných testů Fsps. Dále se v emailu píše:
,,Pro zachování rovných podmínek a správné vyhodnocení celkových výsledků budou přepočítány percentily písemných testů. V již zveřejněných dílčích výsledcích písemného testu tak může dojít ke změnám.”
Mohu se zeptat, zda se to týká pouze konkrétní varianty testu (příp. které) a nebo budou percentily přepočítávány bez ohledu na variantu testu?
Děkuji za odpověď.
14/5/2019 13:20new

Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz), děkuji za pochopení.
14/5/2019 13:41new
Dobrý den,
kontrolujeme všechny varianty, změna percentilu může nastat u všech testů a všech variant.
Současně prosíme všechny uchazeče, aby do tohoto diskuzního fóra nevkládali žádné konkrétní otázky a možnosti odpovědí. Pokud se domníváte, že otázka nebo odpověď není správná a nebudete přijati, využijte svého práva na odvolání. Fakulta nebude v diskuzním fóru reagovat na žádné dotazy týkající se vysvětlování správné odpovědi.
Děkujeme za pochopení
Daniela Nesvadbová
14/5/2019 19:17new
Příjetí na jeden ze dvou přihlášených oborů
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co se bude dít, když mám podanou přihlášku na dvouoborovém studiu - Tělesná výchova a sport (f. sportovních studií) a například Občanská výchova (PdF). Pokud se dostanu pouze na tělěsnou výchovu a sport, mohu studovat pouze tento obor samostatně?
16/5/2019 17:28new

Dobrý den,

můžete nastoupit pouze do takového studijního plánu, do kterého jste si podala přihlášku. Pokud se hlásíte pouze do sdruženého studia a uspějete v přijímacích zkouškách pouze do jednoho z Vámi zvolených programů, do jednooborového studia nebudete přijata.
188.123.115.*
26/5/2019 20:00new
Neprijatie z kapacitných dôvodov
Dobrý deň,
hlásim sa na obor Fyzioterapie. Prišlo mi rozhodnutie o neprijatí, ale som v prvej desiatke neprijatých. Smiem sa spýtať, približne koľko prijatých ludí sa na zápis zvykne nedostaviť → koľko miest sa zvykne približne uvoľniť? Rada by som totiž vedela, akú mám ešte šancu.
Vopred ďakujem za odpoveď.
26/5/2019 22:13new
To se vůbec nedá říct. Ono už fakulta většinou počítá s tím, že se určité procento přijatých k zápisu nedostaví a přijímá už o tolik víc, aby (v případě, že bude "standardní" rok) nemusela dobírat. A nikdo předem nemůže říct, jestli zrovna letos k zápisu nedojde víc lidí, než je obvyklé a tedy se dobírat bude.
8/11/2010 16:23new
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Kateřina Blahutková
10/2/2019 15:29new
Podmínky pro přijetí - NMgr. Logopedie

Hezký den,
ráda bych si podala přihlášku do navazujícího Mgr. oboru logopedie a nikde nemohu nalézt informaci o kritériích, týkající se předchozího studia.
Vystudovala jsem jednooborovou speciální pedagogiku (Bc.), SZZ z logopedie, psychopedie a psychologie.

Budu vděčná za informace.

Děkuji,
Katka
10/2/2019 18:02new

Dobrý den,

podmínky a kritéria pro přijetí do NMgr. programů na Pedagogické fakultě najdete na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-nmgr-programy. NMgr. program Logopedie je určen absolventům všech bakalářských oborů, kritériem pro přijetí je výsledek u přijímacích zkoušek.
Barbora Nováková
3/3/2019 07:21new
oborový test nanečisto
Dobrý den, je možné zkusit si cvičně přijímací test z oboru sociální pedagogika?
Děkuji Barbora Nováková
3/3/2019 14:04new

Dobrý den,

ukázkový oborový test z inkluzivní (speciální) pedagogiky pro NMgr. programy bohužel Pedagogická fakulta neuveřejňuje. Informace k tomuto přijímacímu testu najtede v dokumentu "Seznamte se s podrobnostmi o jednotlivých odborných zkouškách" na https://www.ped.muni.cz/?id=320.
Natálie Vojnarová
7/3/2019 11:25new
Dvouoborové studium - přijímačky
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium dějepisu v kombinaci s německým jazykem. Ráda bych se zeptala, zda se odborné přijímačky dělají pouze z hlavního předmětu (u mě dějepis) nebo i z vedlejšího?
Děkuji.
N. Sokolová
7/3/2019 11:49new

Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba Vámi zvolené obory.
Eliška Továrková
26/3/2019 00:25new
Výsledky z minulých let percentil/dosažené body
Dobrý večer,
Na stránkách MU jsou u jednotlivých fakult uvedeny body/percentil posledního přijatého z roku 2018. Avšak každá fakulta má uvedeno v tabulce něco jiného, pro PedF se jedná o body v TSP, nebo dosažený percentil?
Děkuji za odpověď
26/3/2019 19:00new

Dobrý den,

v případě Pedagogické fakulty je celková hodnota výsledku přijímací zkoušky uchazeče dána součtem hodnot percentilů získaných v jednotlivých částech přijímací zkoušky. Ve sloupci "Body posledního přijatého" na https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PdF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf je tedy u oborů uveden buď pouze percentil TSP posledního přijatého (pro obory bez oborového testu) nebo součet percentilů z TSP a oborového testu posledního přijatého (pro obory s oborovým testem).

Viz Článek 3, bod 2) na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-bc-a-mgr-programy.
Nikol Nováková
3/5/2019 16:47new
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
omlouvám se, možná otravuji zbytečně, ale na internetu jsem našla datum zasedání přijímací komise jen u bakalářských oboru. Jak je tomu u kombinované formy magisterského studia (konkrétněji učitelství 1.stupne)? Je to stejné, nebo budou výsledky zveřejneny jindy? Předem děkuji za odpověď.
3/5/2019 17:33new

Dobrý den,

termín zasedání přijímací komise na Pedagogické fakultě je pro bakalářské programy a víceletý magisterský program Učitelství pro 1. stupeň ZŠ stejný.
Monika Konvalinková
last modified 3/5/2019 17:40 new

Dobrý den,

jaký je prosím ten termín zasedání přijímací komise?
Kateřina Kočka
6/5/2019 14:42new
Ahoj,
Komise zasedá 15.5.
7/5/2019 00:32new

Dobrý den,

potvrzuji informaci od paní Kočky, přijímací komise na Pedagogické fakultě pro bakalářské a víceleté magisterské programy zasedne v termínu 15.5.2019. Tuto informaci již můžete nalézt i na webu PdF: https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/vysledky-prijimaciho-rizeni.
Nikola Velebová
15/5/2019 14:18new

Dobrý den,

kdy a kde se můžu dozvědět své pořadí v přijímacím řízení?

Děkuji, přeji pěkný zbytek dne.
16/5/2019 17:08new

Dobrý den,

zkuste se prosím obrátit na Oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz).
13/5/2019 17:54new
Kombinované studium - spec. ped. - Povinna docházka?
Měla bych dotaz ohledně povinné účasti na výuce. Dívala jsem se na studijní katalog a třeba u předmětu Logopedie je požadována 70% účast, zároveň se však tento předmět vyučoval v pátek. Což v některých zaměstnáních může být docela problém ne? Cca každý měsíc volno v pátek?
Nevíte někdo jak moc je ta docházka kontrolována? Či zda aspoň jednou dojde k prohození páteční a sobotní výuky? Či jak řešit pokud prostě nebudu moci v pátek přijít na výuku?
16/5/2019 17:10new

Dobrý den,

požadavky na účast ve výuce se pro každý program mohou lišit. Ohledně programu Logopedie se můžete obrátit na konzultanty tohoto programu, kontakty najdete dole na stránce na https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23387-logopedie.