8/11/2010 16:17new
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Tereza Odrážková
20/5/2019 15:59new
Přijímací zkouška
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli už je znám termín konání přijímací zkoušky pro navazující magisterský obor Sociální geografie a regionální rozvoj (jednooborový). U přihlášky není nic uvedeno, žádný e-mail nedošel.
Děkuji za odpověd.
20/5/2019 17:07new

Dobrý den,

přijímací zkoušky do programu Sociální geografie a regionální rozvoj proběhnou v termínu 25.6.2019 (viz sekce "Dostavte se ke zkoušce" na https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/jak-se-prihlasit).
Soňa Brestovičová
27/5/2019 13:48new
prijímacie konanie

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala ako je to s prijímačkami ak sa hlásim na nadväzujúce Mgr. štúdium na 2 odbory (Mikrobiológia, Molekulárna biológia a genetika) ktoré majú rovnaký dátum prijímacieho konania (19.6).
Budú sa testy písať v iný čas, alebo aké mám iné možnosti ak sa chcem zúčastniť oboch prijímačiek?

Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
30/5/2019 16:37new

Dobrý den,

zahájení přijímacích zkoušek bude v odlišných časech. Místo a čas bude upřesněno v pozvánce, kterou naleznete v e-přihlášce nejpozději 14 dnů před konáním této zkoušky.
Roland Burgan
20/6/2019 12:38new
Náhradný termín zápisu

Dobrý deň,

Ak som splnomocnil inú osobu aby ma zastúpila na zápisu do štúdia (z rodinných dôvodov), ako by som mal pokračovať vo veciach týkajúcich sa registrácie do IS, UčO a fotenie na preukaz študenta?

Za odpoveď vopred ďakujem
21/6/2019 19:13new

Dobrý den,

přístupové údaje do Vašeho účtu v ISu by měly být u zápisu předané osobě, kterou jste k Vašemu zápisu zmocnil. Fotografii do ISu si můžete pořídit i jindy během letních prázdnin nebo během roku, harmonogram focení najdete na https://it.muni.cz/sluzby/fotografovani-osob.
Johana Mayerová
1/7/2019 10:48new
Doklad o očkování
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jako doklad o očkování proti hepatitidě typu B postačí kopie očkovacího průkazu a pokud ano, musí být tato kopie úředně ověřená? Děkuji
1/7/2019 23:15new

Dobrý den,

v jakém kontextu se prosím na toto očkování ptáte?
Johana Mayerová
2/7/2019 12:33new
Dobrý den, na portálu s přihláškou na obor lékařské genetiky (bakalářský) mám uvedeno, že k zápisu ke studiu musím dodat potvrzení o absolvovaném očkování proti hepatitidě typu B, a jelikož k tomu není připojen žádný formulář, nevím jak by takový doklad měl vypadat a zda by tedy stačila pouze kopie očkovacího průkazu.
Děkuji
6/7/2019 10:06new

Dobrý den,

děkuji Vám za upřesnění. Obraťte se prosím na referentku Studijního oddělení PřF, která má tyto doklady na starost: Irena Mitášová, mitasova@sci.muni.cz. Děkuji Vám za pochopení.
8/11/2010 16:20new
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Viktor Rucký
16/2/2019 16:44new
Prominutí příjimacích zkoušek

Dobrý den,

dočetl jsem se následující:

"Následující ustanovení neplatí pro uchazeče, kteří již byli dříve zapsáni k bakalářskému studiu na FI MU. Pro ostatní uchazeče splňující alespoň jedno z níže uvedených kritérií:

[...]

f) úspěšný řešitel alespoň okresního kola středoškolské odborné soutěže v České republice zařazených do programu Excelence SŠ z následujícího seznamu:[...]Soutěž v programování (kategorie SŠ - programovací jazyky mládež, SŠ - programování webu)[...]

[...]

stačí tato kvalifikace pro úspěšné absolvování přijímací zkoušky s plným počtem bodů. Uchazeči splňující kterékoliv z uvedených kritérií mohou být na základě vlastní písemné žádosti, ve které doloží splnění příslušného kritéria, zproštěni povinnosti konat písemnou zkoušku a budou o tomto rozhodnutí písemně uvědoměni."
https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/22955-informatika

Mám "diplom za účast v Ústředním kole 31. ročníku [2017] Soutěže v programování v kategorii Tvorba webu". Pokud jsem všechny materiály ohledně příjimacího řízení správně pochopil, poštou odešlu úřední kopii diplomu spolu s "Žádostí o zproštění povinnosti konat písemnou přijímací zkoušku do bakalářského studia na Fakultu informatiky MU pro akademický rok 2019/2020". Je mé chápání správné?

Děkuji,

Viktor Rucký
17/2/2019 15:15new

Dobrý den,

ano, chápete to správně. Na adresu Studijního oddělení FI (Studijní oddělení FI MU, Botanická 68a, 602 00 Brno) do 28.2.2019 zašlete úředně ověřenou kopii Vašeho diplomu + vyplněnou žádost o prominutí.
Jakub Mazur
25/2/2019 15:59new
Prominutí TSP
Dobrý den, když budu dělat NSZ ve dvou termínech (9.3. a 30.3.), který termín mám do žádosti o prominutí napsat?
Děkuji za odpověď
Mazur
26/2/2019 13:27new

Dobrý den,

do formuláře žádosti o prominutí uveďte oba termíny.
Dominik Vaníček
17/3/2019 12:21new
Doložení IQ Mensa testu

Dobrý den,
úspěšně jsem absolvoval IQ test Mensa ČR, žádost o prominutí jsem odeslal v elektronické podobě včas. Je potřeba doložit výsledky testu (elektonicky již nejde vložit příloha) nebo si fakulta ověří výsledky sama?

Děkuji za odpověď
S pozdravem
Vaníček Dominik
19/3/2019 09:52new

Dobrý den,

při absolvování testů u společnosti Mensa ČR výsledky dokládat nemusíte, fakulta si je sama ověří přímo u Mensy ČR (viz https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html.cs).
217.30.64.*
9/4/2019 15:37new
Jazykové certifikáty
Dobrý den,
Jsem cizinka a podala jsem přihlášku na navazujicí magisterský program Počítačové systémy, komunikace a bezpečnost v českém jazyce. Chtěla bych se zeptat jaké jsou jazykové požadavky pro přijetí na tento program, jaké jazykové certifikáty mám dostat a kdy musím předložit.

Děkuji za odpověď
Elena Solodkova
10/4/2019 15:43new

Dobrý den,

Fakulta informatiky doklad o úrovni češtiny nevyžaduje. Kritéria pro přijetí ke studiu na Fakultě informatiky pro NMgr. programy najdete na https://is.muni.cz/auth/do/fi/uredni_deska/KRITERIA_Mgr_2019_2020_schvaleno_senatem.pdf.
Tereza Moravcová
12/4/2019 15:37new
Žádost o prominutí přijímacího řízení

Dobrý den,
když jsem posílala žádost o prominutí přijímacího řízení na základě SCIO testů, uvedla jsem pouze data konání 1.2.; 9.3. a 30.3. 2019. Chtěla bych se ovšem zúčastnit i zkoušky SCIO v termínu 1.5. 2019. Bude můj výsledek z 1.5. brán Vámi v potaz, i když není na žádosti uveden?

Děkuji
Tereza Moravcová
12/4/2019 21:18new

Dobrý den,

Fakulta informatiky akceptuje termíny Scio testů pouze do termínu konání TSP. Na základě Scio testu konaného 1.5.2019 tedy nelze přijímací zkoušku prominout. Viz https://www.fi.muni.cz/admission/faq.html#bc.
Umid Narziev
17/10/2019 11:14new
Supplement documents
Hello, I would like to know what are the diploma supplement documents?
17/10/2019 17:38new

Dear Mr. Narziev,

I have already contacted you via your e-mail. If you don't uderstand what documents you need to upload to your e-application, please contact the Admission Department of the Faculty of Informatics at admission@fi.muni.cz. Thank you for your understanding.
8/11/2010 16:23new
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Kateřina Blahutková
10/2/2019 15:29new
Podmínky pro přijetí - NMgr. Logopedie

Hezký den,
ráda bych si podala přihlášku do navazujícího Mgr. oboru logopedie a nikde nemohu nalézt informaci o kritériích, týkající se předchozího studia.
Vystudovala jsem jednooborovou speciální pedagogiku (Bc.), SZZ z logopedie, psychopedie a psychologie.

Budu vděčná za informace.

Děkuji,
Katka
10/2/2019 18:02new

Dobrý den,

podmínky a kritéria pro přijetí do NMgr. programů na Pedagogické fakultě najdete na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-nmgr-programy. NMgr. program Logopedie je určen absolventům všech bakalářských oborů, kritériem pro přijetí je výsledek u přijímacích zkoušek.
Barbora Nováková
3/3/2019 07:21new
oborový test nanečisto
Dobrý den, je možné zkusit si cvičně přijímací test z oboru sociální pedagogika?
Děkuji Barbora Nováková
3/3/2019 14:04new

Dobrý den,

ukázkový oborový test z inkluzivní (speciální) pedagogiky pro NMgr. programy bohužel Pedagogická fakulta neuveřejňuje. Informace k tomuto přijímacímu testu najtede v dokumentu "Seznamte se s podrobnostmi o jednotlivých odborných zkouškách" na https://www.ped.muni.cz/?id=320.
Natálie Vojnarová
7/3/2019 11:25new
Dvouoborové studium - přijímačky
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium dějepisu v kombinaci s německým jazykem. Ráda bych se zeptala, zda se odborné přijímačky dělají pouze z hlavního předmětu (u mě dějepis) nebo i z vedlejšího?
Děkuji.
N. Sokolová
7/3/2019 11:49new

Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba Vámi zvolené obory.
Eliška Továrková
26/3/2019 00:25new
Výsledky z minulých let percentil/dosažené body
Dobrý večer,
Na stránkách MU jsou u jednotlivých fakult uvedeny body/percentil posledního přijatého z roku 2018. Avšak každá fakulta má uvedeno v tabulce něco jiného, pro PedF se jedná o body v TSP, nebo dosažený percentil?
Děkuji za odpověď
26/3/2019 19:00new

Dobrý den,

v případě Pedagogické fakulty je celková hodnota výsledku přijímací zkoušky uchazeče dána součtem hodnot percentilů získaných v jednotlivých částech přijímací zkoušky. Ve sloupci "Body posledního přijatého" na https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PdF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf je tedy u oborů uveden buď pouze percentil TSP posledního přijatého (pro obory bez oborového testu) nebo součet percentilů z TSP a oborového testu posledního přijatého (pro obory s oborovým testem).

Viz Článek 3, bod 2) na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-bc-a-mgr-programy.
Nikol Nováková
3/5/2019 16:47new
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
omlouvám se, možná otravuji zbytečně, ale na internetu jsem našla datum zasedání přijímací komise jen u bakalářských oboru. Jak je tomu u kombinované formy magisterského studia (konkrétněji učitelství 1.stupne)? Je to stejné, nebo budou výsledky zveřejneny jindy? Předem děkuji za odpověď.
3/5/2019 17:33new

Dobrý den,

termín zasedání přijímací komise na Pedagogické fakultě je pro bakalářské programy a víceletý magisterský program Učitelství pro 1. stupeň ZŠ stejný.
Monika Konvalinková
last modified 3/5/2019 17:40 new

Dobrý den,

jaký je prosím ten termín zasedání přijímací komise?