8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Miroslava Fabianová
23/7/2020 11:53new
2 preferencie v prihláške
Dobrý deň.
V rámci prijímacieho konania na filozofickú fakultu mám v jednej prihláške dve preferencie.
1. Sdružená umenovedna studia,
2. v kombinácii s ekonomiou
Včera sa mi v prihláške zobrazilo, že som bola prijatá na svoju prvú preferenciu. Avšak v súčasnosti mám väčší záujem zapísať sa a nastúpiť na svoju 2. preferenciu. Dá sa nejako zistiť, či som na ňu bola prijatá? Nie je mi úplne jasné, ako to funguje s tými preferenciami.
Michaela Šmídová
23/7/2020 13:18new
Zdravím,
mám stejný problém, jako 1. preferenci mám Anglický jazyk a jako 2. preferenci mám kombinaci s Německým jazykem, na který byli přijati všichni přihlášení uchazeči bez konání TSP i odborového testu, avšak přijata jsem byla pouze v rámci 1. preference, i když bych teď s odstupem času volila spíše tu 2.
Na stránkách muni v doplňujících otázkách ohledně zápisu do studia jsem se dočetla, že pokud je člověk přijat v rámci 1. preference, nemůže se už zapsat ke studiu v rámci 2. a pořadí preferencí již nelze změnit.
Lituju, že jsem to sama nevěděla dřív a zároveň nechápu, proč tedy existuje možnost si dávat nějakou kombinaci v 2. preferenci, když není šance, aby se na ni člověk dostal.
last modified 23/7/2020 17:22 new

Abyste byla přijata ke studiu i v případě, že se nedostanete na první preferenci?
Pokud byste si ji tam nedala (není to povinné), tak prostě v rámci tohoto přijímacího řízení nebudete přijata vůbec.
Informace o tom, jak fungují preference, jsou zveřejněné na webu muni po celou dobu přijímacího řízení.

Jinak hezky to bylo popsáno v diskuzi k přijímacímu řízení pro minulý rok (taky dostupné všem uchazečům).
"Volba pořadí preference znamená, že nejvíc chci na první obor, pokud se tam nedostanu, tak bych nejraději na druhý obor, pokud to nevyjde ani tam, tak se spokojím s třetím oborem, atd. Tedy chci jedno studium, ale nevím jestli se dostanu kam chci, tak mám záložní varianty. V důsledku mi to ušetří peníze, ale musím si to promyslet.
Pokud chci více studií, anebo si věřím, že se dostanu všude a rozhodnout se chci nakonec sám, pak si musím podat (a zaplatit) více přihlášek."
Michaela Šmídová
23/7/2020 17:38new
Jsem si vědoma toho, že je chyba na mojí straně, jelikož jsem měla po celou dobu možnost si přečíst informace o tom, jak preference fungují, a samozřejmě mě mrzí, že jsem tak neučinila. Jen nerozumím tomu, jak bych se v mém případě mohla dostat na 2. preferenci, jelikož bych musela být přijata na Anglický jazyk i Německý jazyk, ale v momentě přijetí na Anglický jazyk se už jedná o 1. preferenci.
23/7/2020 20:12new
Jestliže splníte podmínky pro přijetí na první preferenci a jste na ni přijata, nemůžete už se nijak dostat na preferenci druhou. V rámci jedné přihlášky můžete být přijata jenom na jedno studium a právě preferencí dáváte najevo, o co nejvíc stojíte - potom už nemůžete volit. Ale pokud byste se nedostala na to první, tak je Váš výsledek posuzován i v rámci druhého v pořadí a pokud stačí na přijetí, jste přijatá tam, dtto i třetí v pořadí. Opravdu jde o to, že si předem musíte promyslet, o co nejdřív stojíte. Ale pokud byste si žádnou preferenci nedala, tak se přihláška posoudí jen na konkrétní obor a pokud se nedostanete tam, máte smůlu. Pokud byste opravdu chtěla volit až prakticky do zápisu, musíte si podat dvě samostatné přihlášky, zaplatit dva poplatky, čili se účastnit dvou přijímacích řízení, být přijata na oba obory a pak si vybrat.